загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Від забудькуватості літніх людей знайшли панацею

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

З віком у людини не тільки зростає кількість хронічних хвороб, а й погіршується пам'ять. Літні люди можуть забути про прийом необхідних ліків або прийняти їх двічі, що ще небезпечніше. Проблему забудькуватості допоможе вирішити «розумна» таблетка.

Винахід американських вчених докорінно відрізняється від набутих останнім часом популярності діагностичних капсул, які, проходячи через шлунково-кишковий тракт, здатні передавати масу інформації, завдяки вбудованому електронному чіпу і крихітній батареї.

Співробітники компанії Proteus Digital Health створили крихітну капсулу, яка містить датчик розміром з піщинку і мікроскопічні включення магнію і міді у вигляді замкнутого електричного кола замість джерела живлення.

У шлунку при контакті з соляною кислотою, основного компонента шлункового соку, присутність магнію і міді викликає окислювально-відновну реакцію і появу в ланцюзі мізерно малого електричного струму, якого, однак, цілком достатньо, аби датчик послав електронний сигнал.

Сигнал приймається мікрочіпом, вмонтованого у наклейку на плечі пацієнта.

Далі перетворений в звичайне текстове повідомлення сигнал може бути відправлене на стільникові телефони або персональні комп'ютери родичів хворого і лікуючого лікаря.

«Таке SMS- повідомлення буде містити більш ніж достатньо інформації: час прийому препарату і дозу, назву ліків і компанію виробника, і навіть номер партії» , -- цитуєЗдоров’я України Ендрю Томпсона (Andrew Thompson), представника компанії Proteus Digital Health.

В даний час науковці вже успішно випробували схему, згідно з якою таку таблетку з електронною начинкою необхідно кожен раз в якості «супутника» приймати разом з таблеткою основного лікарського препарату.

Однак американські винахідники планують домогтися мініатюризації компонентів схеми до такої міри, що їх можна буде включати безпосередньо в таблетки або капсули найрізноманітніших ліків при виробництві на фармацевтичних заводах.

З наступного року мають розпочатися клінічні випробування цього методу, під час якого використовуватимуться кардіологічні препарати, забезпечені вбудованим датчиком прийому таблетки хворими.

До списку новин