загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Життя наодинці в старості - 4 Поради проти самотності

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Життя наодинці у старості не означає бути самотнім

 

Старіти разом з партнером є життєвою мрією, яка, на жаль не завжди сповнюється. Втрата партнера  - це завжди болючий досвід. Однак  удар долі буде трішки м'якшим, коли люди підготовлені до життя наодинці у літньому віці.

1. Залишайтесь на зв'язку

Дружбу слід плекати. Це стара приказка, яку не можна переоцінити за змістовністю, оскільки той, хто має друзів, не буде одиноким. Також дружба залишається неоціненною, навіть якщо життєві дороги постійно розходяться. Є багато можливостей, щоб підтримувати контакти. Ті, хто продовжує мешкати окремо, можуть сконтактуватися через телефон або через електронну пошту і обмінятися новинами з різного приводу.

Колишніх колег по роботі, по спорту або сусідів можна залучити до соціальних мереж, де з ними можна підтримувати та розвивати стосунки. Для тих, у кого багато речей відбувається  спільно з іншими людьми, життя  у старості  наодинці втрачає певний страх.

2. Перебувайте у русі

Нарешті можна здійснити давно заплановану поїздку? Знову розпочати малювати? Записатися на комп'ютерні курси? Є багато речей, які можна робити, щоб залишатися у хорошій фізичній і розумовій формі. Кожен може вирішити  за власними вподобаннями, чим йому зайнятися. Той, хто знаходить нові заняття, залишається мобільним і при розумі. Крім того, з'являється хороша нагода почати знайомитися з людьми, які поділяють ваші власні інтереси.

Оскільки, як відомо, здоровий дух живе у здоровому тілі, поняття “залишатися у русі” спокійно можна  сприймати дослівно.  Плавання, піша хода чи їзда на велосипеді - це види спорту, якими можна займатися до старості. Між іншим, багато фітнес-студій пропонують програми, спрямовані на літнє покоління. Навіть альпінізм для літніх  не є вже незнайомим заняттям.

3. Перебудовувати чи переселятися?

До тих пір, поки  почуваєш себе у формі та повним сил, сходи не складатимуть проблеми. Коли маєш автомобіль, то не важливо, що зупинка знаходиться досить далеко. Що коли приходиться мешкати самому на старості років? Чи в стані ви осилити сходи? Ви в силі донести пакунки з покупками від зупинки до будинку?

Коли діти залишають батьківський будинок, з'являється хороший привід підвести підсумки. Чи буде цей будинок, нинішнє помешкання, все ще оптимальним варіантом житла, коли ви перестанете бути мобільними.  Чи хочете і чи можете  ви підтримувати велику площу дійсно в чистоті у довгостроковій перспективі. Якщо не хочете залишати своє вже обжите середовище, можна обміркувати, що необхідно зробити, щоб перебудувати власність  таким чином, щоб вона відповідала вашим віковим змінам.

4. Регулювання фінансів

Про гроші не говорять. Але це не повинно мати місце в межах подружньої пари. Коли люди раптово змушені жити у старості наодинці, дуже важливо бути обізнаним щодо своїх фінансів. Слід знати, які страхові поліси діють у даний час, звідки приходять основні доходи і які фінансові тягарі існують. Таким чином ви застрахуєтеся від злих сюрпризів і ситуація не виявиться безвихідною.

З цієї причини було б резонним особисто познайомитися з консультантом банку чи представником страхової компанії. Тоді знатимемо, до кого слід звернутися, коли з'являться запитання або буде потрібна допомога.

Висновок

Життя на самоті у старості не здаватиметься таким  страшним, якщо завчасно вжити заходів обережності, щоб до нього підготуватись.

 

Переклад з німецької.

Здійснив Роман Олійник, директор відділу з міжнародних відносин.

До списку новин