загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Запалення судин: Залишайтеся в старості активними завдяки профілактичним заходам

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Запалення судин може бути надзвичайно болючим не лише у старості. Чим раніше ви розпочнете необхідні запобіжні заходи, тим краще. Дізнатися про те, як залишатися активним у старості, ви можете тут.

Не є таємницею той факт, що в старості тіло стає слабкішим. Втрата волосся та хиткі зуби є при цьому найменш серйозними симптомами. На жаль, члени сім'ї змушені бути свідками того, як пам'ять матері, бабці або тітки поступово зникає, як з'являється слабоумство та апоплексичні напади повністю руйнують минуле життя. На щастя, існують різноманітні корисні допоміжні засоби для пенсіонерів, які у таких випадках полегшують життя у будні і уможливлюють їх подальше проживання у колі сім'ї.

Інші ж, навпаки, маючи 70 років або більше, залишаються у хорошій розумовій формі, хоча й жаліються на зростаючий фізичний біль. До найпоширеніших хвороб належать при цьому болі у колінах та запалення судин ніг. Ті, хто займаються своєчасною профілактикою, - можуть зарадити болям.

5 запитань та відповідей, що стосуються теми запалення судин

Що конкретно розуміють під запаленням судин?

Завдання вен полягає у тому, щоб повертати "використану кров" назад до серця. Про запалення вен говорять тоді, коли запалюються саме поверхневі вени.

Чи є пенсіонери у групі ризику, яка має схильність до запаленні судин?

Так, в старості зростає небезпека захворіти на флебіт. Причиною для цього є недостатня  фізична активність і викликана цим в'ялість тканин.

Чи слід повідомляти лікареві про болі у ногах?

Однозначно, через те, що в найгіршому випадку це може перейти у тромбоз.

Чи необхідне при запаленні судин хірургічне втручання?

Лише тоді, якщо запалення поверхневих судин перейде на судини глибших тканин.

Чи можна вилікувати поверхневе запалення?

Так, за умов застосування відповідного лікування запалення прийме позитивний обіг. Лікар вирішує окремо для кожного індивідуального випадку, які міри слід прийняти.

Перші ознаки запалення судин

Сповільнена циркуляція крові є причиною небезпечного запалення. Хворі жаліються на важкі ноги і на нижче вказані симптоми:

·                    значно відчутний тепловий ефект на вражених частинах шкіри

·                    затверділі і напухлі вени

·                    біль у м'язах при напруженні

·                    біль у венах при натискуванні

·                    почервоніння шкіри

·                    відчутні на дотик, твердіші судини

·                    вода у ногах

·                    судороги у ікрах (особливо вночі)

Лікування запалення судин

Майже завжди проводиться зовнішнє лікування, так що від антибіотиків можна відмовитися. У більшості випадків пом'якшити біль і зменшити пухлину намагаються з допомогою компресної пов'язки. Якщо хтось гадає, що слід щадити свої ноги, то він помиляється, оскільки нестача руху діє як отрута. Багато рухаючись довкола, ви запобігаєте утворенню пропфенів (емболії легеневої артерії), оскільки ваша кров починає вирувати у судинах.

Ті хто своєчасно займається профілактикою запалення судин, залишається активним і у старості.

 

Вам вже приходилось бути коли-небудь прооперованими? Тоді ви, напевно, пам'ятаєте про надокучливі, але такі необхідні бандажні пов'язки на ногах, перш ніж вам дозволили встати. Цими заходами знижується ризик захворювання тромбозом, в той час як підйом безпосередньо після операції необхідний для того, щоб запобігти запаленню судин. Навіть якщо ви прикуті до ліжка, з вами проводитимуть цілеспрямовані заняття.

Інші профілактичні заходи

 

  Водні процедури

Застосування води в лікуванні вже відоме роками тим, що воно сприяє кровопропускній здатності судин. Розпитайте у людей, де і коли біля вас здійснюють водолікування.

  Геть погані звички

Хто веде здоровий спосіб життя - не перевантажує судини. Тому уникайте надлишкової ваги і відмовтеся від нікотину і алкоголю, принаймні від надмірної їх кількості

 Вживайте велику кількість води

Вживати велику кількість води особливо важливо у літньому віці. Достатня кількість рідини  забезпечує підтягнуту шкіру, вирівнює водяний баланс і запобігає загусанню крові в судинах.

 Гімнастика для судин

Те, що задля здорових судин потрібно багато рухатися, - факт безперечний. Психотерапевтичні практики тому пропонують  спеціальні курси судинної гімнастики. Можете розпитати про неї.

  Спорт як засіб попередження запалення судин

Систематичний рух - це альфа і омега у профілактиці захворювань судин. Особливо особи, які цілими днями сидять або стоять, мусять компенсувати свій стан спокою  за допомогою фізичної активності. Для цього підходять:

·                     Нордична хода

·                     Прогулянки

·                     Біг

·                     Подорожі

·                     Плавання

·                     Їзда на велосипеді

  Тримайте ноги піднятими настільки часто, наскільки це можливо

Кров циркулює і потребує відтоку. З тим, щоб його забезпечити, піднімайте ноги якомога частіше.

  Рекомендації для жінок: Взуття без каблуків

Навіть якщо високі туфлі виглядають шикарніше, вони є злом для судин. Тому рекомендується регулярно міняти взуття і носити переважно взуття без каблуків.

 Холодні ванни для ніг

Влітку відчуття від них будуть приємнішими, ніш взимку. Але у будь-якому випадку їх слід приймати - обливайте ноги холодною водою: знизу вверх.

 Носіть лікувальні панчохи

Любите подорожувати? Без проблем, але неодмінно  одягніть компресійні панчохи з підтримуючим ефектом, коли ідеться про довгу подорож і ви мусите весь час сидіти.

Як бачите, ви можете самі багато зробити для того, щоб запалення судин не мало місця і ви залишалися у хорошій формі та жвавими і в старості. Трішки фізичної активності у день, споживання великої кількості рідини і здоровий спосіб життя будуть достатніми заходами, щоб запобігти варикозному розширенню судин і затверділим набрякам на ногах.

Переклад з німецької.

Здійснив Роман Олійник, директор відділу з міжнародних відносин.

До списку новин