загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Детектори диму можуть врятувати життя

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Чи знали ви, що під час пожежі у будинку часто залишається лише кілька хвилин для того, щоб знайти безпечне місце, і що найбільша небезпека під час пожежі не спричинена полумям та горінням, а отруйним димом? Багато жертв пожеж спочатку втрачали свідомість у сні через угарні гази, а вже тоді  подальше поширення пожежі не залишало шансів для втечі.

Цей опис не повинен викликати необґрунтованих страхів, але змусити вживати прості та дієві пожежозахисні міри. Небезпеку слід сприймати серйозно, хоча є також хороший спосіб захиститися: за допомогою детектора диму можуть бути своєчасно прийняті необхідні міри. А тоді можна і спати спокійно.

Детектор диму - хороший захист за помірну суму

Детектори прості у встановленні і недорогі. Слід інвестувати сто гривень у забезпечення захисту від пожежі. Маленькі, майже як кружка для кави, пристрої досить просто закріпити на стелі - і все готово. У помешканні принаймні один детектор мусить бути прикріпленим. Ще безпечніше буде, якщо встановити додатковий пристрій відповідно у кожній окремо взятій кімнаті.

Причини пожежі

Однією з найчастіших причин домашніх пожеж є технічні пошкодження. Ті, хто вважає, що, не беручи до рук сірника, вони можуть вберегтися від вогню, - помиляються. Згідно даних, наданих пожежними частинами, дві третіх усіх жертв пожежа спіткала вночі, без їх власної участі в цьому. Додаткові ризики виникають через забуту свічку на столі і іншу недбалість. З детектором диму живеться безпечніше.

Детектор диму функціонує наступним чином

Конструкція більшості детекторів працює за тим же простим, але дієвим принципом: оскільки дим піднімається до стелі, то він проникає через маленькі дірочки і в детектор.   Там встановлено світловий елемент, який реєструє частинки диму: відразу спрацьовує звук тривоги. Деякі дорожчі детектори є, крім того, пов'язані з іншими системами через радіозв'язок. Таким чином розпочинаються негайні міри. Детектори потрібно прикріпити до стелі відповідно у  строго горизонтальному положенні.  Так забезпечується оптимальне функціонування пристрою.

На що слід звернути увагу при купівлі детектора диму

Коли ви вирішили встановити один або кілька детекторів у будинку, в момент придбання зверніть увагу на наявність позначки CE та VdS - контрольні знаки якості (довіра через безпеку). Крім цього, пристрої мусять мати певний термін гарантії, наданий виробником. Хорошими пристроями є ті, які показують автоматично, що заряд вбудованої батареї майже сів. Також перевагою є наявність додаткової кнопки, яка дозволяла б здійснити перевірку працездатності пристрою. Орієнтовно кожні 10 років слід здійснювати оновлення пристроїв відповідно до їх типу. Це невелика розтрата, якщо взяти до уваги значущість корисної функції.

Встановлення детектора диму - так просто!

Детектори слід встановлювати за такої можливості у середині кімнати або житлового коридору. Ванну кімнату чи кухню слід при цьому залишити поза увагою, згідно з рекомендаціями пожежної охорони, оскільки тут часто  виникає помилкова тривога через постійно наявну пару. Як альтернативний варіант ви можете в цих кімнатах встановити пристрої, які працюють за іншим принципом, зокрема, наприклад, реагують на підвищення температури. Ви можете встановити і складніші технічні новинки, вибравши детектори, які пов'язані між собою через радіомовлення. Тоді з'єднані пристрої передадуть сигнал тривоги і в інші кімнати і зможуть там розбудити сплячих людей. Для стабільної фіксації детектора всі необхідні шурупи, дюбелі і інші деталі,  як правило, додаються в упаковці. При цьому у якісних товарів також наявна точна інструкція з монтажу та вказівки щодо догляду. За необхідності розпитайте продавця у магазині.  Також за наявності додаткових питань ви можете порадитися в хороших спеціалізованих магазинах.

Висновок: Детектор диму задля почуття безпеки

800 людей помирають щорічно через пожежу згідно з офіційними даними пожежної охорони. В контексті Федеративної республіки Німеччини це становить більш ніж дві особи на день. Детектор пожежі може  у вирішальний момент означати дорогоцінні секунди та хвилини. Тому маленькі, але такі потрібні пристрої можуть зробити великий вклад у почуття вашої безпеки у ваших чотирьох стінах.

Переклад з німецької.

Здійснив Роман Олійник, директор відділу з міжнародних відносин.

До списку новин