загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Дослідження: Кава подовжує життя

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Кава може бути корисною для вас. Або, принаймні, вона нешкідлива, стверджують науковці, які провели найбільше на даний момент дослідження впливу кави на людське здоров'я. Результати останнього дослідження були опубліковані в журналі “New England Journal of Medicine”.

Вони виявили, що ті, хто споживає каву, мають трішки більше шансів прожити довше, ніж ті, хто не п‘є каву взагалі. Звичайну або декафеіновану - не має значення.

Це заспокоює, оскільки кілька досліджень в минулому натякали, що кава може бути шкідливою для здоров‘я людини.

Попереднє дослідження не помилялося: кава може підняти рівень холестерину та кров'яного тиску в короткостроковій перспективі, що, у свою чергу, може підвищити ризик розвитку серцевих захворювань. Але тільки в небагатьох дослідженнях розглядали каву в зв‘язку з ризиком передчасної смертності від будь-якої причини, не кажучи вже про конкретні хвороби, і цього не достатньо, щоб зробити рішучі висновки.

Жодне дослідження не є ідеальним, і подібно до більшості досліджень харчового раціону, дане дослідження ґрунтується просто на спостереженні звичок людей та їхнього стану здоров’я. Так що воно не може беззаперечно довести, що кава продовжує життя. Але експерти кажуть, що на даний момент це найпозитивніший погляд на цю проблему.

У дослідженні, яке було зроблене Національним інститутом здоров'я і ААП, було залучено більше ніж 400 000 людей. Науковці також взяли до уваги куріння, вживання алкоголю, фізичні навантаження та інші речі, які можуть спотворювати результати.

У порівнянні з тими, хто не пив каву, та чоловіками, які споживали дві або три порції кави на день, у останніх на 10 відсотків менше була ймовірність померти в будь-якому віці. Для жінок позначка стояла на 13 відсотках.

Одна чашка на день зменшувала ризик лише на трішки: на 6 відсотків у чоловіків та 5 відсотків у жінок. Найсильніший ефект спостерігався у жінок, які випивали чотири або п'ять чашок кави на день - у них ризик померти був на 16 відсотків менший .

Але треба бути обережними з цукром та вершками. Зайві калорії та жири можуть звести нанівець будь-яку користь від вживання кави.

Лікарі також рекомендують при заварюванні кави використовувати фільтровану питну воду - це усуває шкідливі сполуки, які підвищують LDL та поганий холестерин.

Переклад з англійської.

Здійснив Роман Олійник, директор відділу з міжнародних відносин.

До списку новин