загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Продовжуйте їздити - безпечно

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Як старіння впливає на уміння водити

Примітка редактора: Для мільйонів людей похилого віку підтримувати здатність керувати автомобілем є невід'ємною умовою самостійного життя. Але у процесі старіння наші навички на дорозі можуть погіршуватися, і нам потрібно вносити корективи для того, щоб бути спроможним успішно керувати авто. У статті адміністрація національної безпеки дорожнього руху подає огляд проблем, з якими, зазвичай, стикаються літні водії, і поради, як вони можуть їх подолати.

Більшість людей віком 70 і старші мають право на водіння. Літнім притаманно подорожувати на коротші відстані, порівняно з молодшими водіями. Але порівняно з минулим, вони проїжджають за кермом більші відстані, часто надаючи перевагу міським дорогам замість шоссе. Оскільки в цілому населення продовжує старіти, то з часом на дорогах за кермом з’являтиметься більше людей похилого віку.

Водіння - це складне завдання. Воно вимагає від людей здатності чітко бачити і чути; звертати пильну увагу на інші автомобілі, дорожні знаки та сигнали, а також на пішоходів, швидко реагувати на події. Водії повинні вміти точно визначати відстані та швидкості руху та слідкувати за будь-якою активністю з обох боків та попереду.

Це природно, що люди втрачають візуальні, мисленнєві або фізичні здібності, коли старіють. Як результат, у водіїв похилого віку частіше ніж у молоді виникають проблеми  в певних ситуаціях: повертаючи ліворуч, міняючи смуги руху, перетинаючи перехрестя.

До типових помилок літніх водіїв належить неспроможність визначити право пріоритетного проїзду, нездатність обрати потрібну смугу руху; невміння визначити час і дістанцію для того, щоб здійснити поворот перед учасниками зустрічного руху, неспроможність повністю зупинитися перед знаком STOP, перевищення швидкості руху, або надто повільна їзда.

Але існують методики для безпечного керування на дорозі, хоч ви і старієте. Ось деякі прийоми, щоб допомогти вам, навіть якщо ви відчуваєте зміни у здатності бачити, чути, концентруватися, також коли ви втрачаєте сили, гнучкість та координацію.

Переконайтеся, що ви ще достатньо добре бачите

Перевіряйте свій зір раз або двічі на рік. Лікар-окуліст здатний вирішити досить багато проблем з зором. Наприклад, хірургічне втручання може видалити катаракту.

Якщо ви носите окуляри або контактні лінзи, зверніться до окуліста або ортопеда, якщо вам потрібний новий припис. Противідблискові лінзи та поляризовані сонцезахисні окуляри допоможуть зменшити відблиски яскравого світла. Завжди одягайте коригувальні лінзи під час керування транспортним засобом.

Обмежте рух лише годинами світлої частини доби, якщо у вас є проблеми з можливістю бачити у темряві.

Підтримуйте ваше лобове скло, дзеркала та передні фари у чистоті. Збільшість яскравість на панелі інструментів.

Налаштуйте висоту сидіння таким чином, щоб бути спроможним бачити щонайменше 10 футів (3 метри) дороги попереду автомобіля.

Багато країн вимагають, щоб люди, які переоформляють свої водійські права, перевіряли зір. Такі вимоги були затверджені, щоб зменшити рівень смертності серед водіїв похилого віку. Людям, які не пройшли перевірку, рекомендується пройти тест очей.

Перевіряйте слух

Звертайтесь до лікаря для перевірки слуху принаймні раз кожні 3 роки.

Якщо необхідно, придбайте слуховий апарат - і використовуйте його під час їзди.

Наскільки це можливо, підтримуйте тишу всередині автомобіля під час керування транспортним засобом. Якщо прослуховування радіо або розмови з іншими людьми вас відволікають - уникайте їх.

Стежте за проблисковими маячками спеціальних транспортних засобів. Можливо, ви не почули звук сирени на відстані.

Слідкуйте за увагою і часом на реакцію

Залишайте достатньо місця між вами і автомобілем перед вами. Знайдіть собі маркер попереду, щось на кшталт дерева або знака. Коли автомобіль попереду промине повз цей маркер, рахуйте: 1001, 1002, 1003, 1004. Підтримуйте таку дистанцію, щоб ви проказали 1004, перш ніж проїдете повз маркер.

Починайте рано гальмувати, якщо вам потрібно зупинитися.

Уникайте районів з насиченим рухом. Їздіть за кермом вдень і уникайте години пік. Знаходьте альтернативні маршрути з менш насиченим дорожнім рухом.

Коли знаходитесь на шосе, обирайте крайню праву смугу, де транспорт рухається повільніше.

Скануйте шлях попереду з тим, щоб ви могли спрогнозувати проблему та спланувати свою діяльність завчасно.

Уникайте лівих поворотів, якщо вони змушують вас почуватися  дискомфортно. Часто на зїздах вам можна зробити три правих повороти замість одного повороту ліворуч, щоб потрапити туди, куди ви бажаєте. Якщо вам потрібно повернути ліворуч, то варто звернути увагу на швидкість транспортних засобів, що наближаються.

Переконайтеся, що ви ще у достатньо хорошій формі

Відвідайте вашого лікаря, якщо ви вважаєте, що біль або ригідність заважають вам керувати транспортним засобом.

Водіть автомобіль з гідропідсилювачем керма, з підсилювачем гальма і великими дзеркалами. Деякі люди використовують спеціальне обладнання, що дозволяє полегшити керування або контролювати надпедалями.

Перевірте ваше бокове дзеркало, щоб позбутися мертвої точки. Спочатку нахиліть голову до вікна, а тоді відрегульовуйте дзеркало назовні таким чином, що коли ви поглянете на внутрішній край дзеркала, то ледь побачите бік свого автомобіля.

Тренуйтесь або принаймні залишайтесь фізично активними - це може покращити вашу здатність рухатися.

Перевіряйте лікарські засоби

Уважно прочитайте етикетку на ліках і зверніть увагу на будь-які попередження. Якщо на етикетці написано: «Не вживайте під час керування важкою технікою", - не сідайте за кермо, коли приймаєте ці медикаменти. Проконсультуйтеся у свого лікаря чи фармацевта, якщо ви маєте сумніви стосовно певного лікарського засобу.

Попросіть лікаря або фармацевта пояснити, як прийом цих ліків може вплинути на водіння. Можливо, потрібно буде адаптувати дозу або час прийому, щоб  мінімізувати побічні ефекти.

Якщо ви відчуваєте запаморочення або сонливість - не сідайте за кермо.

Ніколи не керуйте автомобілем після того, як вживали алкогольні напої або змішали їх з медикаментами.

Удосконалюйте ваші навички водіння

Якщо ви помітите, що ваші навички водіння погіршились - це означати, що настав час вносити зміни. Це не обов'язково означає відмову від ключів. Можливо, вам просто необхідно змінити ваш стиль водіння.

Багато літніх водіїв займаються самоаналізом. Це означає, що вони аналізують, коли їм найпростіше і найскладніше керувати транспортним засобом, а тоді вносять корективи. Наприклад, людина, яка не спроможна добре бачити вночі, просить своїх друзів підкинути її після заходу сонця. Життя з обмеженнями потребує планування заздалегідь.

Уроки безпечного водіння допоможуть багатьом людям похилого віку освіжити свої навички водіння.  Такі заняття можуть допомогти людям похилого віку почувати себе за кермом більш впевнено. Бонус: багато автостраховиків дають знижки преміум-класу для людей, які закінчили курси безпеки водіння.

Подумайте про можливі курси поновлення навичок водіння. Правила водіння і техніки з того часу, коли ви сіли за кермо, істотно змінилися. Курси поновлення навичок водіння, пройдені в Інтернеті або у класній кімнаті, вчать учасників сучасних правил та поновлюють навички водіння, які беруть до уваги вікові зміни у зорі, слухові та інші. Навчання може тривати від 2 до 10 годин, в залежності від спонсоруючої організації та формату занять. Вартість варіюється. Щоб дізнатися більше про освітні програми для водіїв похилого віку, перевірте оголошення під заголовком "автошколи".

Доведено, що фізична підготовка допомагає поліпшити характеристики водія. За даними одного з досліджень, 12 тижнів фіззанять поліпшують маневреність літніх водіїв, координацію, швидкість і зменшують кількість помилок при водінні. Але обов'язково порадьтеся з лікарем про те, чи така програма підходить саме для вас.

Переклад з англійської.

Здійснив Роман Олійник, директор відділу з міжнародних відносин.

До списку новин