загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Уроки від безсмертного мікроба

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Міжнародна команда дослідників відкрила дріжджевий мікроб, який називається S. pombe, який здатний омолоджуватися кожного разу, коли він розмножується, головне, щоб умови були відповідними. Дослідження, опубліковане в журналі “Current Biology”, надає фундаментальне дослідження механізмів старіння і потенційно може послужити моделлю певних нестаріючих типів клітин у людей.

Видання Університету Брістоля, де було зроблено деякі з досліджень, повідомляє про те, що коли дріжджам забезпечують сприятливі умови, вони відтворюються шляхом поділу на дві половинки, кожна з яких успадковує як новий, так і старий клітинний матеріал. Результатом є те, що обидві половинки продовжують жити. Це відрізняється від інших організмів, у яких поділ відбувається таким чином, що успадковується половинка від старого матеріалу, а інша від нового матеріалу, але стара клітина вмирає. Говорячи про S.pombe, провідний дослідник Іва Толікс сказав: «Так як обидві клітини отримують лише половину пошкодженого матеріалу, вони обидві стають молодші, ніж були раніше. Принаймні, в тому сенсі, що дріжджі кожного разу , коли вони відтворюються, трішки омолоджуються».

Втім, S.pombe може втекти від старіння, якщо буде продовжувати ділення досить часто. Команда хотіла дізнатися що буде, якщо умови для розмноження будуть поганими. Вони піддавали дріжджі впливу тепла, ультрафіолетового випромінювання, шкідливих хімічних сполук, що сповільнювало темпи зростання до тієї міри, коли мікроби не могли ділитися досить швидко, щоб залишатися молодими. Незважаючи на негативні впливи, дріжджові клітини почали розщеплення на молоді і старі так само, як це робили інші клітини. В той час як дорослі клітини врешті-решт гинули, їхнє потомство виживало достатньо довго, щоб репродукувати навіть в суворих умовах.

Отже, хоча S.pombe може старіти у той же спосіб, як це роблять і інші організми, коли виникає необхідність, вони можуть уникнути старіння в сприятливі часи. «Дріжджові клітини можуть керувати цим перемикачем, вміло експлуатуючи закони фізики», - додав д-р Тіло Грос з Брістольського університету управління прикладної математики, який керував деякою проектною роботою з моделювання та аналізу даних. «Життя мікроба є саме по собі дивне і це неймовірно, що навіть такі прості організми розвинули дуже потужні стратегії виживання».

Переклад з англійської.

Здійснив Роман Олійник, директор відділу з міжнародних відносин.

До списку новин