Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) вважає, що ртутні термометри входять до числа шкідливих медичних приладів і їх треба повністю вилучити з побуту в усьому світі.
Нині глобальне використання ртуті регулює єдина міжнародна угода – Мінаматська конвенція, яку було прийнято в Кумамото (Японія). У рамках конвенції ВООЗ і організація «Охорона здоров’я без шкоди» запустили кампанію з виключення токсичної речовини з усіх вимірювальних приладів у сфері медицини. Замінити їх пропонують безпечнішими безртутними приладами.
Ще однією метою міжнародної угоди є зменшення кількості викидів отрутних пар ртуті у довкілля. Якщо країна робитиме все можливе для цього, їй нададуть фінансову допомогу для розвитку технологій у різних галузях.
У планах ВООЗ до 2018 року - заборона на використання ртуті у виробництві оцтових альдегідів. До 2030 року планують підписати заборону для всіх країн на застосування ртуті в різних вимірювальних медичних приладах. Адже відомо, що ртуть - це дуже токсична речовина, навіть мала її кількість може становити загрозу. Ртуть впливає на нервову, травну та імунну системи, на легені, нирки, шкіру й очі. Ртуть містять такі продукти, як риба, молюски.