загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Найкращий спосіб пережити інсульт

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

10 несподіваних ознак інсульту, плюс що потрібно робити, щоб врятувати чиєсь або ваше власне життя.

13 Лютого 2011 року CBS-репортер Серена Бренсон шокувала глядачів премії Греммі, коли з нею, здавалось, трапився інсульт (перерва притоку крові до мозку) в прямому ефірі. Після того, як Бренсон почала говорити нісенітницю, лікарі швидкої допомоги на місці перевірили та потім дозволили піти. Її колега привіз її додому.

На щастя, виявилось, що це начебто мігрень - бо якби це був інсульт, то вона зробила б недопустиму помилку чекаючи, а потім вирішивши іти додому. Їй слід було іти відразу до лікарні. «Час збережено - мозок врятовано», - каже Ларрі B. Голдштейн, речник Американської асоціації інсульту і директор Герцогського центру Дюрема. Він додає, що, хоча лікарі швидкої "дозволили їй іти", їй все ж потрібно було відразу дістатися до лікарні. (Якщо бути чесними, парамедики, мабуть, порекомендували їй це, але вони не можуть змушувати силою робити щось.)

Інсульт № 4 - причина смерті і головна причина втрати працездатності у Сполучених Штатах, на думку Американської асоціації інсульту (ASA). Існує два види інсульту: ішемічна хвороба, на яку припадає 87% - вона трапляється, якщо згусток крові заблокує кровоносну судину головного мозку або артерію, яка веде до головного мозку; та геморагічний, що трапляється, якщо кровоносні судини лопають і відбувається кровотеча всередині чи за межами головного мозку.

Основні симптоми:

-              раптове оніміння або слабкість м'язів обличчя, рук або ніг, особливо на одній зі сторін тіла;

-              раптова розгубленість  або важкість з мовленням чи розумінням;

-              несподівані проблеми з зором в одному або обох очах;

-              несподівані проблеми з ходою, запаморочення, втрати рівноваги, або координації;

-              раптовий, сильний головний біль без відомих причин

Симптоми, які зустрічаються рідше (але трапляються часто з жінками):

-              раптові приступи нудоти, блювоти;

-              коротка втрата свідомості або запаморочення, замішання або судоми;

-              раптове ікання;

-              раптовий біль в обличчі і кінцівках;

-              раптова задишка і біль у грудях

3 елементарні тести для оцінки симптомів:

-              Попросіть людину посміхнутися. Один бік обличчя відвисає?

-              Попросіть людину підняти руки. Руки опускаються донизу?

-              Попросіть у людини сказати просте речення. Слідкуйте за спотвореними словами і невиразним мовленням.

Якщо ви гадаєте, що у вас або у когось поряд з вами інсульт, ось що слід зробити:

Відразу викликайте швидку. Не "чекайте, щоб подивитися", чи симптоми вщухнуть. Чим скоріше хворий отримає медичну увагу, тим кращий буде результат. "Якщо у вас є вибір, почекайте на швидку замість того, щоб везти хворого самому. Пацієнти, які транспортуються у кареті швидкої, діагностуються набагато швидше, ніж люди, яких просто привозять до лікарні", - говорить д-р. Голдштейн (І, звичайно ж, не сідайте за кермо, якщо  це ви та людина з можливим інсультом!)

Телефонуйте у швидку навіть тоді, якщо симптоми зникають. При транзиторних ішемічних атаках (TIA) симптоми зазвичай тривають лише кілька хвилин, але це попередження про те, що може відбутися ще основний удар. "Найкращий спосіб лікувати інсульт - це попередити його, щоб він ніколи не трапився. Це можливість спробувати запобігти йому", - зазначає д-р. Голдштайн.

Зверніть увагу на час, коли з'явилися ознаки нападу і повідомте про це лікарям швидкої допомоги. Є часові рамки, після яких деякі ліки не можна використовувати.

Не давайте пацієнту аспірин. 'Інсульт - це хвороба в черепно-мозковій області, а не серцевий напад", - пояснює доктор Гольдштейн. "Не можна сказати, який саме напад має людина. Якщо це геморагічний, то аспірин спричинить ще гіршу кровотечу у мозку".

Виявляється, існує навіть комп'ютерна програма для цього! Завантажте її до свого телефону  або планшетного комп'ютера на сайті Американської асоціації інсульту безкоштовно під назвою "Помічай інсульт швидко": там подані списки симптомів хвороби. Було б добре мати під рукою щось подібне для нагадування. (Версія для операційної системи Андроїд скоро буде випущена.)

Переклад з англійської.

Здійснив Роман Олійник, директор відділу з міжнародних відносин.

До списку новин