загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Що означає для вашого здоров'я випадання волосся

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Чи прогнозує облисіння у чоловіків певний ризик для здоров'я, такий як рак передміхурової залози або хвороби серця? Деякі дослідження кажуть, що так.

Ще, будучи молодим чоловіком, ви помічали, що ваше волосся на верхній частині голови рідішає. Пізніше з'явилася невелика залисина. Вітаємо, у вас чоловічий шаблон облисіння! Це трапляється приблизно у половини чоловіків, хоча з деякими людьми це відбувається на десятиліття раніше, ніж з іншими (з багатьма жінками теж трапляються подібні речі, але про це пізніше). Ви знаєте, волосся, яке рідшає, впливає на ваш зовнішній вигляд, а може, і на вашу самооцінку. Але чи може воно бути передвісником вашого здоров'я?

Зв'язок з рівнем тестостерону

Шаблон чоловічого облисіння (на англ. MPB) має медичний термін androgenic alopecia.  Андрогени - це "чоловічі" гормони, хоча й жінки мають їх, але в менших об'ємах, так само, як чоловіки мають невелику кількість естрогенів. Найбільш відомим андрогеном являється тестостерон. Але невелика частина тестостерону перетворюється на ще більш сильний андроген, який називається дигідротестостерон (на англ. DHT).

ШЧО - це генетична хвороба: вона передається у межах сім'ї та пояснюється надлишковим виробництвом дигідротестостерону (надалі ДГТ). “Чоловіки з чоловічим шаблоном облисіння продукують більш високий рівень ензиму, який перетворює тестостерон на ДГТ", - говорить доктор наук, професор урології Південної школи медицини у штаті Іллінойс Кевін Т.Макварі. "ДГТ  - гормон, що викликає ріст волосся на спині і його втрату на голові. Він також призводить до росту простати".

Безпечне збільшення передміхурової залози

Чоловіки, які мають чоловічий шаблон облисіння, мають схильність до появи симптомів доброякісної гіперплазії передміхурової залози (надалі ДГПЗ), яку ще називають збільшеною простатою, як каже д-р Макварі. "В одному з італійських досліджень чоловіки з чоловічим шаблоном облисіння мали також більшу схильність до появи таких симптомів, як часті нічні позови і необхідність та частота сечовипускання ". Тому ШЧО - це "потенційно спосіб ідентифікувати  чоловіків з ризиком захворювання на ДГПЗ".

Якщо ваша голова блищить, чи слід вам іти перевіритись? Не обов'язково. "Просто те, що ви лисий, не означає обов'язково, що вам слід звертатися до свого лікаря", - говорить д-р Маквері. "Але, якщо у вас є нарікання на ваш стан здоров’я, то це слід довести  до відома лікаря".

Звичайно, це добрі поради для абсолютно кожної людини, навіть для тих, у кого лев’ячі гриви.

Рак передміхурової залози

Існує зв'язок між раннім облисінням та захворюванням раком передміхурової залози. Кілька, але не всі, досліджень доводять це. "Наше дослідження показало підвищену імовірність захворіти на рак простати за умови облисіння до тридцятирічного періоду", - говорить Чарніта Цайглер-Джонсон, кандидат наук, епідеміолог з Перельманської школи медицини Університету Пенсільванії. Чоловіки, у яких випадало волосся з передньої частини голови до тридцятилітнього віку, мали більше шансів захворіти "клінічно показовим" раком передміхурової залози ще до 60-річного віку, як вона виявила. Лише ще одне дослідження виявило зв'язок з облисінням передньої частини голови, але всі інші - з облисінням на верхній частині (пліш). Хоча причина ще точно не відома, все ж ДГТ є головним підозрюваним.

Час телефонувати лікареві? Поки що ні. Це все-таки просто статистичних зв'язок, а не фактор ризику. Необхідно провести більше досліджень, щоб підтвердити зв’язок. "Ми сподіваємося, що після підтвердження, ми зможемо використовувати факт раннього облисіння як клінічній показник ризику захворювання раком передміхурової залози", -говорить Цайглер-Джонсон. Якщо ви занепокоєні, можливо, ви захочете почати змінювати спосіб вашого життя, що допоможе зменшити ризики, наприклад, споживати рослинну їжу не більше, ніж 0,5 кг червоного м'яса на тиждень  (і малою кількістю або повною відмовою від переробленого м'яса). "Якщо ви прагнете поліпшити здоров'я передміхурової залози, а також для профілактики раку простати або доброякісної гіперплазії передміхурової залози, виконуйте ті ж рекомендації, що даються для здорового серця", - каже доктор Макварі: "Фізичні вправи, вживайте харчові продукти з низьким вмістом тваринних жирів і намагайтеся залишатися худими".  

Хвороби серця

Останній японський мета-аналіз шістьох досліджень, за участю 40000 чоловіків, показав статистичних зв'язок між ШЧО і хворобами серця. Чоловіки з сильним облисінням були приблизно на третину більше схильні до розвитку серцевих захворювань, ніж чоловіки з повною головою волосся. У цьому випадку зв'язком було облисіння середньої частини голови - маківки, а не залисини. “Ці дослідження виявили зв'язок", - каже лікар-кардіолог Ніека Голдберг, клінічний ад'юнкт, професор Нью-Йоркської школи медицини. "Але це ще далеко від доведених факторів ризику, таких як підвищений тиск або високий холестерин".

Якщо ви турбуєтеся про можливе збільшення можливостей появи серцево-судинних захворювань, всіма засобами контролюйте процес вже зараз. "Є важливі кроки, які ми можемо зробити для зменшення ризику, - говорить д-р Голдберг, - регулярні фізичні вправи, відмова від паління, перевіритись на рівень холестерину (і приймати ліки, якщо ви їх потребуєте), зниження артеріального тиску - все це знижує ризик серцево-судинних захворювань".

Як на рахунок жінок?

У той час, як шаблон чоловічого облисіння - чоловіча річ, жінки після менопаузи часто хворіють на подібну хворобу, яка називається "жіночий шаблон втрати волосся" (ЖШВВ). Воно характеризується не залисинами або плішню, а поступовим випаданням волосся на маківці голови. Хвороба вражає біля 38 відсотків жінок віком до 70 років. На відміну від ситуації з чоловіками, ЖШВВ не пов'язане тісно з надлишком андрогенів. Багато жінок, які хворіють цим захворюванням, не мають зайвих андрогенів, хоча не виключено, що їх волосяні фолікули свідчать про певний гормональний дисбаланс. Якщо ваш лікар знайде високий рівень циркулюючого андрогену, він або вона може перевірити на наявність і інших, пов'язаних з цим хвороб, таких як вугрі або ожиріння. Хоч жіночі випадки і не настільки ретельно досліджувані, як у випадку чоловіків, але існують певні зв’язки між жіночим шаблоном втрати волосся і хворобою серця, особливо, якщо випадання починається рано, перед 55 роками. Якщо волосся рідіє, лікар, можливо, вирішить перевірити на наявність проблем з метаболізмом та серцево-судинною системою. Якщо у вас рідіє волосся, то також важливо перевірити рівень заліза в організмі, оскільки його дефіцит може призвести до випадання волосся. Щодо чоловіків, є такі ліки, як міноксіділ (Minoxidil, Rogaine), які можуть допомогти відновленню росту волосся або зменшити випадання волосся.  Інші причини випадання волосся

Чоловічий та жіночий шаблони втрати волосся є двома найпоширенішими причинами випадання волосся. Але вони далеко не єдині. Багато факторів, наприклад, захворювання, такі як діабет, а також медикаменти, хіміотерапія, висока температура, погане харчування, фарби для волосся та інше можуть спричинити те, що волосся рідітиме та випадатиме. Якщо у вас відбуваються дивні зміни з волоссям - зверніться до лікаря. Існує кілька лікарських засобів, затверджених міністерством охорони здоров'я, для того щоб вилікувати чоловіче облисіння: це і суспензії, які ви наносите безпосередньо на голову та пігулки, які блокують певні андрогени. В іншому випадку, ефективним лікуванням як для чоловіків так і для жінок є пересадка волосся.

Переклад з англійської.

Здійснив Роман Олійник, директор відділу з міжнародних відносин.

До списку новин