загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Що таке ревматоїдний артрит?

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Ревматоїдний артрит (РА) - це запальне захворювання з невизначеною етіологією, яке, головним чином, вражає синовіальні суглоби. Як правило, це малі суглоби рук і ніг, що беруть участь в симетричному візерунку, хоча будь-який суглоб може бути враженим. Пацієнти відчувають біль і такі симптоми як втома і нездужання. Інші  системи органів можуть бути вражені рідше: очі, шкіра, легені, судини. Ревматоїдний артрит в даний час вважається фактором ризику для появи ішемічної хвороби серця, що призводить до скорочення очікуваної тривалості життя багатьох хворих.

Загальноприйнятий факт: лікування РА на ранніх стадіях приносить кращі результати, хоча діагноз початкових стадій синовіту залишається проблемним. Широко використовувана класифікація критеріїв не сприяє діагностиці ранніх етапів захворювання, але може бути більш корисною у діагностуванні хворих з несприятливими прогнозами.

Стандартний показник запалення не обов'язково відходитиме від норми на початковій стадії захворювання, хоча магнітно-резонансна томографія, а ще краще ультразвук високої чіткості, як виявилось, є швидкореагуючими інструментами для виявлення синовіту.

Механізми болю

 

Основні механізми, що зумовлюють біль від артриту, не дуже добре зрозумілі. Хвороба пов'язана з цілим спектром медіаторів і факторів росту, багато з яких підвищують чутливість суглобних больових рецепторів, що викликає механічну гіперчутливість під час хвороби.

Затяжна хвороба пов'язується з кістками, а також пошкодженням м'яких тканин, а механічні фактори, швидше за все, є причиною болі у багатьох хворих. Невропатичні синдроми також можуть виникати на основі нейронного пошкодження, яке зявляється внаслідок ущемлення нерва або невропатії.

Щодо інших хронічних захворювань, то депресія і різні психосоціальні фактори  відіграють важливу роль у тривалості потерпання від болю і недієздатності.

Лікування

 

Однією з основних змін у лікуванні РА був відхід від послідовного підходу у бік зосередження на медикаментозному втручанні на ранніх стадіях за сприянням комбінованої терапії, кінцевою метою якої була ремісія хвороби. Якомога швидше звернутися до фахівця наполегливо рекомендується для будь-якого пацієнта з РА або з підозрою на синовіт невстановленого походження.

Ефективні рекомендації та компетентність є життєво важливими з самого початку, так само як і доступ до багатопрофільної команди фахівців, яка включає в себе також спеціалістів з трудової терапії та фізіотерапії. Послуги з психологічної підтримки є також необхідними.

Комбінована терапія

 

Досвід доводить ефективність якнайшвидшого використання хворобомодифікуючих протиревматичних препаратів з рентгенографічним контролем протікання захворювання, бажано вже протягом трьох перших місяців з моменту виявлення стійких симптомів, щоб контролювати біль і зменшити прогрес хвороби. Рекомендується комбінована терапія з використанням метотрексату і інших традиційних хворобомодифікуючих протиревматичних препаратів, таких як  сульфасалазин плюс короткострокові курси глюкокортикоїдів.

Ще однією ключовою подією стало введення кількісних сумарних показників активності захворювання для моніторингу терапії. Нещодавно представлені біологічні препарати, такі як  інгібітори фактора некрозу пухлин-альфа та ритуксимаб , доводять їх спроможність адресувати конкретні компоненти запального каскаду і, здається , надають додаткові переваги у порівнянні зі звичайними інгібіторами.

Показання для застосування різних класів хворобомодифікуючих протиревматичних препаратів залишається предметом для ретельного дослідження. Критерії використання однозначно продовжуватимуть швидко розвиватися.

Контроль активності захворювання

 

У деяких пацієнтів належний контроль активності хвороби призведе до  полегшення симптомів без потреби в подальшій додатковій терапії.

У даний час, однак, більшість пацієнтів потребує додаткового знеболювання через неадекватно контрольоване запалення, механічні пошкодження або травми нерва.

НПЗЗ або  ЦОГ-2 інгібітори є досить ефективними, хоча занепокоєння стосовно їхньої  токсичності для серцево-судинної системи зробило їх довгострокове застосування менш привабливим. Парацетамол, кодеїн і змішані анальгетики добре переносяться, потенційно знижують потребу в НПЗП і широко використовуються.

Низькі дози антидепресантів також часто використовуються  для знеболення і від проблем зі сном, що спричинені цим захворюванням.

Переклад з англійської.

Здійснив Роман Олійник, директор відділу з міжнародних відносин.

До списку новин