загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Незвичні види діяльності тренують мозок літніх людей

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Можна уникнути зниження когнітивних здібностей з віком, якщо займатися принципово новими справами, що припускають зміну способу життя. Нові захоплення і практики дозволяють зберегти гостроту розуму, встановили американські фахівці.

Як зазначає РІА "Новости", виходить, що не всі заняття, що припускають розумову активність, підійдуть. Тут важлива розумова, соціальна та психологічна стимуляція. Головне - вийти з так званої зони комфорту, йдеться в дослідженні Техаського університету в Далласі.

Це доводить проведений експеримент за участю 221 добровольці у віці від 60 до 90 років. Учасників розбили на три групи. Перша група проходила тримісячний курс, в рамках якого вони по 15 годин на тижні навчалися нової для них справі (цифрової фотографії або виготовлення виробів - Квілтинг). Деякі учасники могли вибирати обидва роду діяльності. Виявилося, ці заняття "включали" робочу та довгострокову пам'ять. Друга група займалася звичними справами - прослуховуванням класичної музики або розгадуванням кросвордів. Також досліджувався соціальний фактор - спілкування з оточуючими. Цей елемент вносився у вигляді екскурсій або активних розваг. У підсумку у першої групи добровольців когнітивні здібності, включаючи пам'ять, покращилися більшою мірою. Проміжні висновки будуть озвучені через рік спостережень за добровольцями, а остаточні - через п'ять років.

До списку новин