загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Чоловічий клімакс: реальність, про яку слід знати

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Довгий час вважалося, що клімакс властивий лише жінкам. Але лікарі розповідають, що чоловічий клімакс так само існує. Це незворотній і неминучий процес, який наступає у житті кожного чоловіка. Він так само супроводжується певними симптомами і вимагає ретельного ставлення до свого здоров'я.

Чоловічий клімакс (клімактеричний синдром) зазвичай настає у віці від 50 до 60 років. Рідше синдром з'являється після 40 років. Це пов'язано з індивідуальними особливостями організму чоловіка, у тому числі зі спадковістю. 

Клімакс означає поступовий перехід від статевої зрілості до угасання статевої функції чоловіка. Може тривати довгий час: від одного до десяти років. У чоловіків він протікає значно м'якше, ніж у жінок. Чим повільніше триває клімактеричний період, тим легше його переносити.

Певні симптоми проявлятимуться, але не всі й одразу, а дуже поступово. У деяких чоловіків клімакс взагалі проходить безсимптомно, вони його й не помічають. Якщо ж тривалість цього періоду коротка - всього рік, то проходитиме він тяжко, з усіма яскраво вираженими симптомами. Удвох випадках із десяти клімактеричний синдром протікає дуже важко.

Не потрібно думати, що клімакс - це те, що стосується не усіх чоловіків, а лише окремих осіб. Насправді через це проходять абсолютно всі, просто у декого він протікає з помітними симптомами, конкретними проблемами, а в декого - непомітно і безболісно.

Винні гормони

За даними Всесвітньої Організації Охорони здоров'я, причиною чоловічого клімаксу є недостатня продукція статевих гормонів чоловічими статевими залозами.

Природні вікові зміни призводять до зниження тестостерону, який стимулює статеву функцію. Тобто кількість цього гормону в організмі зменшується. І це незворотній процес.

Зниження тестостерону порушує зв'язок між центральною нервовою системою, ендокринною та статевою системами. Що тягне за собою порушення з боку цих систем: кардіологічні зміни, ожиріння, порушення обмінних процесів, нервово-психічні розлади, проблеми сечостатевої системи.

При клімактеричному синдромі часто буває так: чоловік скаржиться на серцево-судинні проблеми, болі, задишки, але коли лікар робить кардіограму, то не знаходить органічних змін у серці. Так само невропатологи при певних скаргах не знаходять змін у нервовій системі, а гастроентерологи - проблем з боку кишково-шлункового тракту. Після додаткових обстежень виявляється, що головна причина цих симптомів - клімакс.

Як проявляється чоловічий клімакс

Зазвичай з'являються приливи жару, раптове почервоніння обличчя і шиї, запаморочення, оніміння рук і ніг, серцебиття, задишка, підвищена стомлюваність, знижується сексуальна активність. Разом з цим спостерігаються певні психоемоційні порушення: чоловік відчуває тривогу, у нього зникає інтерес до життя, знижується працездатність, порушується сон, можуть виникати депресії. Як правило, ці симптоми виникають на порожньому місці, без конкретних причин, і мають тимчасовий характер.

Здорове харчування і вправи творять чудеса

Щоб пом'якшити симптоми клімактеричного синдрому і покращити своє самопочуття, не обов'язково відразу хвататися за ліки. Лікарі стверджують, що набагато дієвіше буде просто змінити свій спосіб життя.

Найкращий спосіб лікування при клімаксі - замінити шкідливі звички на здоровий і активний спосіб життя. Це включає здорове харчування, фізичйі навантаження, активне проведення вільного часу. Бажано зменшити вживання алкоголю і постаратися відмовитися від куріння.

Почніть ці зміни з харчування. Приберіть зі свого столу жирне та мучне або ж просто намагайтеся, щоб така їжа як можна рідше з'являлася у вашому раціоні. Більше вживайте кисломолочних продуктів, фруктів та овочів. Кількість цукру бажано зменшити або взагалі від нього відмовитися. Натомість корисно додавати у чай та їжу мед. Так само рекомендується зменшити кількість солі, яку ви кладете у страви. Також бажано дотримуватися режиму харчування і не наїдатися на ніч. Набагато корисніше буде прогулятися перед сном, подихати свіжим повітрям.

Їжа їжею, а в житті чоловіка обов'язково мають бути фізичні та розумові навантаження. Фізичні - це вправи відповідно до віку чоловіка. Розумові - ті ж самі шахи, кросворди, рибалка, турпоходи, будь-яке цікаве заняття. Це краще, ніж більшість свого часу проводити статично - безкінечно сидіти біля телевізора. Головне завдання чоловіка на цьому етапі - знайти інтерес до життя, те, що не дасть розвиватися депресіям, тривогам. Важливо також дотримуватися режиму дня, повноцінно відпочивати, висипатися.

Як один із допоміжних засобів рекомендуємо періодично приймати теплі ванни з хвойним екстрактом, що заспокоює. Призначаємо також заспокійливі чаї, наприклад, із кореню валеріани та відвар пустирника, які можна купити в аптеці й заварювати самостійно. При загальній слабкості можна приймати вітаміни групи А, С, В, Е з різними мікроелементами. Бажано перед їх прийомом проконсультуватися з лікарем.

У деяких випадках можна застосовувати медикаментозне лікування. Його призначають посимптомно, тобто залежно від проявів синдрому та самопочуття чоловіка. Самостійно приймати якісь препарати, а тим більше гормональні, категорично не можна. Часто це взагалі не потрібно, а якщо і є така необхідність - то тільки за показанням лікаря та під його суворим наглядом. Адже ті ж самі гормональні препарати при неправильному і безконтрольному застосуванні можуть викликати масу інших проблем в організмі людини.

Змінюйтеся вже зараз

Чоловічий клімакс - неминучий процес. Але можна попередити його тяжкий перебіг і потурбуватися про те, щоб у майбутньому прояви синдрому пройшли для вас безболісно.

Для цього бажано починати вести здоровий спосіб життя не у 50 років, коли процеси, зміни в організмі вже відбуваються, а набагато раніше. Чоловіки, які вели здоровий спосіб життя давно і постійно, можливо, й не відчують ніяких проявів.

Якщо чоловікові 30 чи 40 років, краще зараз розпочати здорові зміни у своєму житті і тоді значного погіршення самопочуття, коли прийде для цього час, він не відчує.

До списку новин