загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Лікування подагри і здоровіше жити

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Подагра - захворювання, пов'язане з порушенням обміну речовин, яке може проявляти себе у дуже болючий спосіб. Що допомагає при загостреннях подагри і як здоровий раціон може допомогти полегшити страждання на довгий період?

Мало не кожен хворий подагрою потерпає від загострень цієї хвороби. У пацієнтів, що страждають від подагри, хворий суглоб дуже відчутно реагує  на будь-яку форму дотику або руху. Про ураженні коліна і пальців ніг свідчить той факт, що нещасна людина починає ніби “елегантно” кульгати.

Як утворюється подагра?

 

Хворій людині не має над чим потішатися. При загостренні болі можуть бути пекельними. Як правило, при подагрі в організмі наявна підвищена кількість сечової кислоти. Це той хворобливий стан, який експерти називають гіперурікамією. Лікар може діагностувати подагру по відповідних клінічних аналізах і завищеному рівні сечової кислоти в крові. Такий надлишок може бути спричинений багатьма факторами:

·  Нирки відокремлюють занадто мало сечової кислоти. Часто подібне зумовлене спадковістю.

·  Хвора людина отримує через їжу занадто багато пуринів.  Це переповнює тіло сечовою кислотою.

·  Тіло накопичує надто багато сечової кислоти.

При захворюванні подагрою в тілі накопичуються кристали сечової кислоти, які осідають у різних частинах, наприклад, у суглобах або нирках. В останньому випадку подагра може в кінці кінців призвести до ниркової недостатності. Однак найбільш помітно проявляється порушення обміну речовин здебільшого на пальцях ніг і ногах.

Гострий приступ подагри: охолодіть суглоб

 

Дуже болючі загострення подагри зявляються після ситного курсу їжі, або після вживання алкоголю. Багате м'ясом харчування містить багато пуринів, які змушують  рівень вмісту сечової кислоти підніматися. Занадто багато алкоголю зумовлює, крім цього, нездатність нирок відокремити необхідний об'єм сечової кислоти.

Для того, щоб пом'якшити симптоми загострення подагри, сам потерпілий може зробити відносно мало. Найкраще допоможе охолодження запаленого суглоба, треба зафіксувати його у дещо вищому положенні стосовно тіла і залишити у спокої, як радить професор Андреас Краузе, директор лікувального відділення і головний лікар клініки внутрішніх хвороб і ревматології в Лікарні Еммануель, що у Берліні. Таким чином, постачання крові буде обмежене, і запалення стихне.

Лікарські засоби для лікування подагри

 

Існує багато ефективних медикаментів, щоб зарадити болю. "Безкортизонові антиревматичні препарати є предметом первинного вибору", - говорить Краузе. Вони зменшують запалення і, зазвичай, діють дуже швидко. Лікар приписує їх і відразу слідкує, чи не спровокує курс лікування інші хвороби, такі як ниркова недостатність або чи не потрібні особливі запобіжні заходи.  Порівняно з минулим, сьогоднішні лікарі рідше призначають колхіцин проти загострень подагри. Оскільки активний інгредієнт може викликати побічні ефекти, а саме діарею. В якості додаткової альтернативи пропонують при загостреннях подагри  лікарські засоби, що містять кортизон, аби полегшити біль.

Ось те, що НЕ допомагає проти гострих нападів подагри: прийом ліків, які знижують рівень сечової кислоти в організмі. Вони допоможуть тільки при довгостроковому лікуванні, а не при загостреннях. "У найгіршому випадку це може призвести до подальшого загострення хвороби", - пояснює ревматолог Краузе.

Як лікувати подагру: поради щодо харчування

 

Для запобігання загострень подагри у довгостроковій перспективі вирішальне значення має активна співучасть хворого у процесі лікування. Ви повинні дотримуватись певних рекомендацій щодо вашого раціону.

Які продукти рекомендуються у вашому випадку і чого слід уникати -  про це вам найкраще проконсультуватися зі своїм лікарем. Якщо лише однієї зміни раціону харчування не достатньо, то лікар може призначити додатково довгостроково діючі препарати, які знижують рівень сечової кислоти в організмі.

Як пацієнти можуть зарадити хворобі самотужки:

·  Вживати продукти з низьким рівнем пуринів: передусім субпродукти, м'ясо і певні види риби містять багато пуринів, які сприяють підвищенню рівня сечової кислоти. Тому хворі подагрою повинні їсти невелику кількість м'яса. Тоді як на рахунок багатих на пурини овочів, таких як капуста або спаржа? "Згідно останніх досліджень, вони не мають впливу", - сказав Краузе. Однак, у будь-якому випадку у порядку профілактики ґрунтовно проконсультуйтеся з лікарем стосовно відповідної дієти, щоб запобігти запаленню.

·  Уникайте вживання алкоголю: вживання алкоголю є однією з потенційних причин виникнення загострення подагри. Тому особи, що страждають від хвороби, мусять повністю відмовитися від алкогольних напоїв. Особливо треба остерігатися пива: оскільки воно насправді багате на пурини.

·  Вживайте достатню кількість рідини: впевніться, що ви споживаєте достатню кількість рідини. Будучи хронічно хворим пацієнтом, найкраще порадитися з лікуючим лікарем. Споживаючи достатню кількість рідини, ви допомагаєте ниркам виводити сечову кислоту.

·  Худніть, але повільно: ревматолог Краузе не радить дієт для швидкого схуднення або лікування постом.   Вони можуть спровокувати виникнення загострень подагри. Тому схуднення мусить бути довгостроковою перспективою:  через здорове харчування та велику кількість фізичної активності. У цьому випадку хворі також  можуть звернутися за консультацією до свого лікаря.

Лікування подагри вимагає від пацієнта наполегливості і дисципліни. Навіть якщо останнє загострення відбулося кілька місяців тому: не припиняйте піклуватися про здоровий спосіб життя протягом тривалого часу.

Переклад з німецької.

Здійснив Роман Олійник, директор відділу з міжнародних відносин.

До списку новин