загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Облаштування комфортної для пенсіонерів ванної кімнати: ці поради допоможуть вам

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

На що слід звертати увагу, якщо ви хочете перетворити вашу ванну на зручну для пенсіонерів кімнату? У нашому списку ви знайдете для себе поради щодо безпеки у ванній кімнаті, а також практичні вказівки

Ті, хто розпочинає робити ремонт у старшому віці або кому роблять ремонт, ставитиме інші пріоритети з точки зору створення безпечної атмосфери у помешканні, ніж молоді люди. Тут головну роль перед усім відіграють не особисті вподобання. На передній план виходить практичний аспект. Наприклад, слід позбавитись місць спотикання по усій оселі, місця доступу і під'їздів повинні бути доступнішими, сучасні низькі лежаки заміняються на комфортабельні ліжка з зручними матрацами на пружинах. Особливу увагу у цьому аспекті потрібно приділити ванній кімнаті. Людям похилого віку треба мати змогу вільно рухатися, не розраховуючи на сторонню допомогу. Наш маленький список містить поради щодо того, як ви можете зробити вашу ванну кімнату комфортною для літніх людей.

·         Неслизька підлога

·         Настінні унітази з поручнями

·         Змішувачі з одним важелем

·         Достатній простір для пересування

·         Душ і ванна

·         Комфортні для літніх меблі

1. Неслизька підлога

Цей запобіжний захід є само собою зрозумілим. Покриття для підлоги у ванні мусить бути стійким до ковзання. Тому плитка з глянцевою поверхнею підходить для цього найменше. Вода та пара з душової кабінки або ванни утворюють своєрідну плівку, яка потім стає причиною нещасних випадків. Кращою є плитка з шорсткою поверхнею.

2. Підвісні унітази з поручнями

Якщо це можливо, встановіть унітаз, який кріпиться до стіни і має висоту від підлоги принаймні 48 сантиметрів. Для зручності при сіданні та вставанні потрібно додати ручки. Найкраще, щоб вони могли відкидатися до стіни. Ця конструктивна зміна особливо важлива для людей з проблемами спини або суглобів, а також тих, хто в інвалідному візку. Це гарантуватиме самостійне та безпечне відвідування туалету.

3. Змішувачі з одним важелем

Душ, раковина і ванна повинні бути обладнані простими у використанні змішувачами. Змішувачі з двома окремими кранами може й виглядають більш ностальгічно, але не підходять для комфортної ванни. З одного боку, відкривання і закривання дається набагато важче, з іншого - температура повинна регулюватися рукою. Це дуже легко може призвести до опіків. Кращі, а тому безпечніші, змішувачі з одним важелем, які, крім своєї функціональності, не поступаються і елегантністю. Піонером на ринку аксесуарів для ванної кімнати, наприклад, є німецький виробник Keuco , чия продукція відрізняється елегантним дизайном і зручними ручками.

Також при виборі шафи для ванної ви повинні переконатися , що її можна  відкрити однією рукою.

4. Достатньо простору для пересування

Чим більше місця у ванній, тим краще. На жаль, цього не можливо досягнути у кожному помешканні. У будь-якому разі, вам слід обдумати, де вам особливо важливо мати простір для пересування. Ті хто повинен заходити у ванну з ходунками, безумовно, потребує більше простору перед раковиною і на шляху до унітазу. Тут вам не повинні перегороджувати шлях ніякі полиці або квіткові горщики.

Додаткова порада: Обирайте умивальник, під яким, крім сифону, немає підставок або тумб. У такому випадку у вашому розпорядженні залишатиметься багато місця з усіх боків, навіть якщо асистент (доглядальник) допомагатиме вам з рутинним вмиванням.

5. Душ і ванна

Душова кабінка в комфортній для пенсіонерів ванні повинна бути на рівні підлоги. Пороги ускладнюють «вхід і вихід» і є перепоною для інвалідів на візках і людей з обмеженими фізичними можливостями. Те ж саме стосується і наступного: зверніть увагу на відповідну неслизьку плитку. На це ж слід звернути увагу і у ванній. Гумовий килимок, вкладений всередину ванної або душової, застрахує від небезпеки послизнутися  на мильній піні.  Чи це душова кабіна, чи ванна, в будь-якому випадку потрібно прилаштувати ручки.

6. Комфортні меблі для літніх

Шафи, закріплені високо, стануть непридатними для користування, якщо у людини є фізичні вади і рухові обмеження. Практичнішими будуть полиці на рівні висоти людини в сидячому положенні, до яких легко можна дотягнутися. Щодо шаф, то вам краще обрати такі, які кріпляться до стіни. Це дозволить уникнути ніжок, що заважають, і такі шафи значно полегшують прибирання.

Додаткова порада: Гачки для рушників і утримувачів туалетного паперу прикручуйте на висоті сидіння.

Для власників помешкань облаштування комфортної для людей похилого віку ванни не повинно викликати жодних проблем. Якщо ж ви квартирант, то повинні, звичайно ж, узгоджувати будь-які структурні зміни з власником житла.

Переклад з німецької.

Здійснив Роман Олійник, директор відділу з міжнародних відносин.

До списку новин