загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Вчені розповіли про зв'язок між депресією і здатністю приймати рішення

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Співробітники університету Британської Колумбії в Канаді заявили, що область мозку, здатна трансформувати моделі поведінки, викликані депресією, також відіграє ключову роль у прийнятті рішень. Результати нового дослідження опубліковані в журналі Nature Neuroscience.

За словами вчених, область мозку, яке зветься бічною вуздечкою (здатна трансформувати моделі поведінки, викликані депресією), є невід'ємною частиною процесу прийняття рішень. "Отримані відомості прояснили мозкові процеси, пов'язані з прийняттям рішень, наприклад, щодо вибору місця роботи, покупки будинку або автомобіля. Досі наукове співтовариство не до кінця розуміє справжнє функціонування цієї маловивченої, але важливої області мозку", - говорить автор роботи Стен Флореску.

Як інформує РБК, у ході дослідження фахівці запропонували гризунам вибрати між послідовною невеликою винагородою (одна порція їжі) або потенційно великою (чотири порції їжі), яка з'являється спорадично. Як і люди, щури вибирали велику нагороду, якщо їм доводилося чекати їжу не дуже довго, і меншу, коли ризик тривалого очікування був високим.

Попередні дослідження показали, що відключення бічної вуздечки призведе до того, що пацюки виберуть велику нагороду, але "це не той випадок". Замість цього гризуни вибирали навмання, не демонструючи здатність вибирати найкращий варіант для них.

Відкриття вчених має важливе значення для лікування депресії. "Глибока мозкова стимуляція, як вважають, активує бічну вуздечку, покращує симптоми депресії у людей. Проте наше дослідження встановило, що справа не в тому, що пацієнти відчувають себе щасливішими. Можливо, вони просто більше не думають про те, що робить їх пригніченими", - відзначає Флореску.

Вчений підкреслює необхідність проведення додаткових досліджень, щоб зрозуміти повний набір функцій мозку, що беруть участь у процесах прийняття рішень. "Глибше розуміння допоможе нам отримати невідомі відомості про психічні розлади", - підсумував автор.

До списку новин