загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Як зберегти здоров’я при роботі за комп’ютером

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Тривала робота перед монітором негативно позначається на багатьох функціях організму: нервовій, ендокринній та імунній системах, на зорі і кістково-м’язовому апараті людини… Все це може мати самі різні і невтішні результати – від зіпсованого зору до варикозного розширення вен.

Але не можна у всіх цих бідах звинувачувати один комп’ютер. За великим рахунком, ми самі винні, адже всі ці хвороби можна заробити і без комп’ютера, ведучи малоактивний спосіб життя.

Правильна, безпечна робота за комп’ютером залежить від багатьох факторів: від самого комп’ютера (монітор, клавіатура, миша), робочого стола, стільця, організації робочого місця і освітлення.

Очі

Перша проблема, з якою стикаються 70 % комп’ютерних користувачів – «синдром комп’ютерного зору » (зниження гостроти зору). Основна причина цього – мерехтіння дисплея монітора, пульсація, звичайно, одноманітні зображення – картинки і шрифти.

До симптомів зниження зору належать: печіння, почервоніння, болю в області очей і лоба, а також болі при русі очних яблук. Постійна втома призводить до порушення кровообігу, роботи очних м’язів, а також до розвитку тимчасової короткозорості.

Ще одна небезпека, яка підстерігає любителів посидіти перед монітором, – астенопія, надмірне напруження зору. При цьому очі зазвичай починають сльозитися і «розпливаються» навколишні предмети.

При першій появі цих симптомів потрібно терміново починати займатися своїм зором! В іншому випадку, зір почне погіршуватися ще сильніше, і може початися прогресуюча короткозорість.

Монітор

Найчастіше зір залежить від якості використовуваного монітора. Сучасні технології дозволяють виготовляти якісні монітори з декількома типами захисту. Ціна найбільш безпечних моніторів, звичайно, вище, ніж у звичайних, але економити не варто, адже здоров’я ви не зможете купити ні за які гроші!

Екран монітора повинен розташовуватися під кутом 10-15 градусів по відношенню до горизонту на рівні очей або нижче – тобто, ви повинні дивитися на нього зверху вниз.

Відстань від очей до монітора повинна бути близько 60-70 сантиметрів (чим далі, тим краще). Необхідно регулярно стирати пил з екрану. Зображення на моніторі не повинно мерехтіти, бути тьмяним, розмитим або занадто яскравим – від цього очі особливо втомлюються.

Вправи

Ці прості і нескладні вправи дозволять запобігти розвитку короткозорості, а також зняти втому з очей.

Кожні 2-3 години потрібно давати очам 15-хвилинний відпочинок. Для дітей перерва повинна бути частіше: дітям 12-14 років – кожні 45 хвилин, в 15-17 років – щогодини:

- «перемикання» зору: впродовж 5-10 хвилин потрібно дивитися вдалину;

- на 1-2 хвилини закрийте очі;

- швидко поморгайте.

Не менш 2-х разів на день рекомендується виконувати гімнастику для очей.

Для поліпшення зору :

- рухи очей: направо – наліво, вгору- вниз, кругові, по діагоналі, вертикальна і горизонтальна вісімка (всі рухи потрібно виконувати за годинниковою і проти годинникової стрілки);

- інтенсивне моргання, зажмурування;

- робота «на відстань» : уважно розгляньте вдалині який-небудь предмет (наприклад, гілку дерева), потім різко переведіть погляд на максимально близький предмет, через 2-3 хвилини знову подивіться вдалину; Повторити 6-10 разів.

Для знімання втоми:

- «бантик»: не повертаючи голови, намалюйте очима бантик – переведіть погляд в правий нижній кут, потім – у лівий верхній, в лівий нижній і в правий верхній. Повторити 5-7 разів (у тому числі і в зворотному порядку);

- протягом 2-3 секунд дивіться удалину прямо перед собою, потім поставте палець на відстані 25-30 сантиметрів від очей, дивіться на нього 3-5 секунд. Опустіть руку і знову подивіться вдалину. Повторити 10-12 разів;

- глибоко вдихніть і зажмурте очі якомога сильніше, – при цьому необхідно напружити м’язи шиї, обличчя та голови. Затримайте дихання на 2-3 секунди, потім швидко видихніть, на видиху широко відкрийте очі. Повторити 5 разів.

Масаж очей:

Двома пальцями – вказівним і середнім – виконуйте погладжування закритих очей, вібрацію, натиски. По нижньому краю ока рухи виконуються у напрямку до носа, по верхньому краю очі – над бровами. Повторити 8-16 разів….

До списку новин