загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Закарпатські медики винайшли як лікувати зморшки

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Це результат плідної співпраці двох ужгородських лікарів, які хочуть зробити медицину природнішою й ближчою до людей

31 державний патент на винаходи та корисні моделі протягом року – такий рекорд, напевно, загальноукраїнського масштабу поставив у 2013-му доцент УжНУ Михайло Лазорик у співавторстві з дерматокосметологом Євгеном Індріксоном. І, зізнається, сам здивувався, бо якось не вів їм ліку – вражаюча загальна цифра спливла, коли впорядковував документацію. «Закарпатка» теж зацікавилася – що ж нового пропонують наші медики, та ще й у таких «ударних дозах»?

«Коли традиційне лікування не дає результатів – починаєш шукати щось інше…»

 

Всього в кандидата медичних наук, заслуженого винахідника України Михайла Лазорика 112 патентів, із них 77 винаходи, інші – корисні моделі. Окрім того, має 14 ліцензій на використання своїх методів у лікарнях. Це результат щоденної копіткої роботи протягом десятиліть. Про один із патентів на винахід – стосовно благотворного впливу молитви на організм людини – наша газета вже писала. Лікар довів, що показники крові, взяті з пальця й вени до та після молитви (причому без участі священиків), разюче відрізняються. В експерименті брали участь 15 добровольців, котрі без жодних медикаментів отримали позитивний ефект: наприклад, у хворого з гнійним ураженням кісток спостерігалося максимальне зниження одного з показників фагоцитозу лейкоцитами мікробів – у 6 разів! Цікаво, що в чоловіків, котрі, на відміну від жінок, менш емоційно реагують на молитву, ці коливання були стійкішими.

Утім, Михайло Іванович зізнається, що раніше «видавав на-гора» 5-6 патентів за рік, ну максимум 10 – 14. «А днями готував звіти для кафедри, і виявив, що за 2013-й маю їх 31, та ще й 1 ліцензію! Аж сам собі не повірив. Ще раз перерахував – так і є! Я вже 10 років на пенсії, працюю на півставки й увесь вільний від викладання час присвячую науковій роботі. А тепер у співпраці з моїм колишнім студентом Євгеном Індріксоном процес особливо активізувався. Ми займаємося новітніми розробками в галузі терапевтичної косметології. Маємо патенти на лікування гнійничкових уражень шкіри, біоламінування волосся, видалення бородавок тощо. Ми навіть розробили способи лікування зморщок!», – ділиться Михайло Лазорик. На запитання, чому він постійно вигадує якісь нові методи, каже: «Бо коли традиційне лікування не дає результатів – починаєш шукати щось інше».

«Жінки в патентному відомстві з задоволенням випробовують на собі наші напрацювання»

 

Загальноприйняті методики лікування часто не дають того ефекту, який обіцяють у проспектах, пояснює доцент УжНУ: «Іноді людина спустила купу грошей на медикаменти, але каже: «Доктор, я і так хворий!» І ти шукаєш, як їй допомогти, бо не зможеш – іншим разом вона до тебе вже не прийде. Причому намагаємося зробити так, щоб це було ефективно й у той же час пацієнт якомога менше коштів витратив на пігулки. Фактично, ми хочемо наблизити нашу медицину до природи, а не до хімії. Бо навіть, здавалося б, невинна вітамінотерапія в деяких випадках може підвищувати ризик інсультів та інфарктів. Це мої колеги почули в Будапешті на науковій конференції – факт уже доведений».

За словами Михайла Лазорика, в терапії важлива кожна дрібниця – навіть час забору аналізів. Скажімо, торік він отримав ліцензію на лікування хворих із проблемами щитоподібної залози. «Зазвичай у них беруть 1 аналіз на гормони щитоподібної залози, але ми дійшли висновку, що коли його робити о 8-й, то одержимо результат, на який впливає робота кишечника – він тоді найактивніший. А о 12-й працює меридіан серця, який вимагає підтримки гормонів цієї залози. І щоб отримати об’єктивну картину, треба брати аналіз і вранці, і в обід – тоді видно кілька типів порушень цієї системи. Ужгородська лікарня купила наш патент, тут уже працюють за новим методом. А цьогоріч ми запатентували спосіб лікування вірусних, бактеріальних та вірусно-бактеріальних уретритів і простатитів із алергічним компонентом за Лазориком – визначили критерії, як диференційовано, залежно від етіології захворювання, боротися з цією недугою», – розповідає Михайло Іванович.

Стосовно винаходів у галузі косметології, то всі вони в основі мають природні компоненти. Часто ідеї запозичені з народної медицини, але в них внесені авторські нотки й усе – науково обґрунтоване. «Зрештою, патент – документ, яким держава гарантує, що це щось нове й ніде в світі такого нема. Його видають не просто так – проводиться експертиза, і якщо щось не відповідає поставленим вимогам, тобі відмовляють. У Києві в патентному відомстві жінки, маючи розписані формули, з задоволенням випробовують на собі наші напрацювання, бо вони дуже прості й доступні, процедури можна робити навіть удома», – запевняє М. Лазорик. Нам, звичайно, він усіх секретів не розкриває, але деякими таки ділиться. Наприклад, способом виведення бородавок за Індріксоном – до наростів прикладають вимочений добу в 9% оцті шматок м’яса, і вони відпадають. І не треба випалювати хімією. Так само геніально просто – зростанню кісток при переломах сприяють примочки на основі звичайного желатину.

«Після складної операції нові ідеї лікування мені приходять … уві сні»

 

Звісно, ми вирішили порозмовляти й зі співавтором численних патентів лікарем-дерматокосметологом Євгеном Індріксоном. Перший свій винахід він здійснив ще на 4 курсі медфаку УжНУ, і то випадково. Каже, мав проблеми зі шкірою, а потім ще й від’ївся – перерви великі, постійні перекуси... У групі з 8 чоловік він був єдиним хлопцем, дівчата гарні, тож хотілося звернути на себе увагу. От і вирішив хоча б щоки зігнати, став приймати сечогінний препарат м’якої дії. «Схуднути він не допоміг, зате прищі зникли. Я захотів розібратися в причинах такого «побічного ефекту». Надіслав запит до Росії в академію, яка займається проблемами шкіри. І отримав відповідь: ці ліки блокують дегідротестостерон.

Так вони й допомогли вирішити гормональну проблему. Михайло Лазорик тоді якраз викладав у нас патентознавство, яке ми, чесно кажучи, не сприймали надто серйозно, і саме він підбив мене запатентувати винахід, допоміг належним чином усе оформити. Так потроху, по 1-2 патенти на рік, справа пішла. А в січні 2011-го я потрапив у автомобільну аварію, добряче потрощився. І от після операції під наркозом мені у снах стали з’являтися цікаві ідеї й формули стосовно догляду за шкірою, волоссям тощо, іноді навіть якісь технічні речі, що не стосуються медицини. Три місяці я лежав, потім півтора року з милицями ходив – самі розумієте, часу на обмірковування вистачало. Я порпався в науковій літературі, дивився, чи взагалі існують деякі препарати й речовини, що наснилися, які їхні властивості. А потім клінічно починали доводити, наскільки це ефективно. Наші винаходи підтвердили свою дієвість на десятках пацієнтів. Хоча це все дуже індивідуально – те, що допомогло одному, не обов’язково підійде іншому. Тоді шукаю іншу тактику», – пояснює Євген Валерійович.

Він розповідає про досить складну пацієнтку, в якої виявили кліщ демодекс, через що на шкірі було дуже багато гнійників, структура стала нерівномірною, пористою. Дівчина лікувалася в одній із приватних клінік, у підсумку запальні явища зменшилися, але сліди-ямочки залишилися. Їй зробили пілінг, спалили кислотами роговий шар шкіри, призначили дуже дорогі ліки. Це все тягнулося роками, проблема не зникала. Пацієнтка знову звернулася в ту ж клініку, їй запропонували нове лікування через ін’єкції, але вона відмовилася – надто дорого. Звернулися до Євгена Індріксона. Спершу прийшла мама, про все розпитала. І за півроку завдяки запатентованим методам удалося домогтися значного покращення.

Лікувати грибок – із розкішним манікюром

 

Напевно, жінкам цікаво було б дізнатися й про лікування (саме так!) зморщок за допомогою примочок із желатину та ще двох лікарських речовин, прискорення росту волосся трьома абсолютно доступними компонентами та його ламінування, прості способи боротьби з розтяжками, шпорами й тріщинами на пятках, про секрет обємних вій і стимуляцію пружності грудей за Індріксоном. Та, на жаль, розкривати їх не маємо права. Зате лікар розповів нам про запатентований у 2013-му спосіб лікування грибка на нігтях рук чи ніг. Ця проблема доволі актуальна, бо підхопити її легко – в басейні, тренажерному залі тощо. «Сплеск звернень припадає на літо: жінки хочуть вдягати босоніжки – а там ніготь деформований, колір від синього до зеленого. І негарно, і заразно. Вітчизняна медицина пропонує пити антимікотичні препарати. Вони їх ковтають, печінка сідає. Від різних кремів та аерозолів толку мало – нога в спеку пітніє, локальна дія препарату швидко знімається. Ми ж запропонували робити так: ніготь чи його ушкоджену частину зрізаємо, наносимо виготовлений нами препарат, покриваємо спеціальним лаком, а зверху – акриловим шаром.

Візуально це ідеальний нарощений ніготь, але під ним іде процес лікування. Кожні 2 тижні суміш треба наносити заново, доки не відросте здоровий ніготь. Зазвичай на це йде місяць, і від грибка не лишається й сліду», – пояснює Євген Індріксон.

Разом із Михайлом Лазориком він запатентував і установку для вакуумної чистки шкіри. У тих, що зараз використовуються, насадка широка, тож після процедури залишається негарна червоність, та й мікроби розносяться. Але ж у прища ядро маленьке.

Тому винахідники взяли мікропіпетку, підключили шланг із вакуумним пристроєм і точково проводять чистку – значних слідів після цього не залишається. «А от щойно прийшла відповідь із Києва – маємо ліцензію на лікування гіперпігментації. Проведемо додаткові дослідження й потім це теж оформимо як винахід. А ще ми неагресивний пілінг придумали – бо хімічний стоншує шкіру й улітку через вплив сонця категорично заборонений.

Словом, ідей багато, згодом за цим усім планую писати кандидатську дисертацію по дерматології», – підсумовує Євген Валерійович. І насамкінець закликає наших перевантажених роботою, побутовими клопотами й сім’єю жінок знаходити час для себе. Хоча б тому, що доглянутість додає упевненості в собі. А шкіра – наш найбільший орган, і вона вимагає особливої уваги.

Мирослава Галас

До списку новин