загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Харчові рекомендації для ресторанів

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Ви уникаєте мереж фаст-фуду і надаєте перевагу лише повноцінним ресторанам, тому впевнені, що харчуєтесь здорово. Невже? Мабуть, таки ні.  Відповідно до дослідження, проведеного в університеті Дрексел та університеті Пенсильванії, їжа, що подається в повноціних ресторанах, зазвичай має високі показники калорій та високий вміст насичених жирів та солі. Дослідницька група стверджує, що потрібен стандарт визначень для таких надписів як "здорова страва" і для основних блюд, націлених на найбільш вразливі вікові групи. Статтю було опубліковано в січневому випуску  журналу “Journal of Nutrition Education and Behavior foods” за 2014 р.

Реліз від видавця зазначає, що їжа, яка готується поза межами дому, як правило, має вищий вміст калорій і меншу поживну цінність ніж їжа, приготована вдома, а курси їжі в ресторанах та готова для споживання їжа, що продається в супермаркетах, на даний момент складають більше ніж одну третю усіх калорій, придбаних в Сполучених Штатах. Громадяни схильні вважати, що повноцінні ресторани забезпечують здоровішою та вищою якістю харчування, ніж мережі ресторанів швидкого харчування, але деякі попередньо проведені дослідження встановили набагато вищий вміст калорій, жиру та натрію у стравах, що подаються в ресторанах з повним комплексом послуг, порівняно із так часто осуджуваними мережами ресторанів швидкого харчування. Нинішнє дослідження базується на більш ніж 2600 пунктах меню, які подаються в ресторанах з повним комплексом послуг, що діють у Філадельфії. Група прийшла до висновку, що інформація про поживну цінність страв, котрі подаються в повноцінних ресторанах, поступалася перед ресторанами швидкого харчування. Разом з тим,  вказівка про маркування меню у Філадельфії у 2010 році надала можливість для поглибленого вивчення вмісту калорій і поживності страв меню, які подаються в ресторанах з повним комплексом послуг. У дослідженні взяв участь 21 повноцінний ресторан, у яких пропонувались окремі страви і було надано інформацію про калорії та сіль для кожної страви чи то на веб-сторінках ресторанів, чи на меню.

Дослідження було спрямовано на основні блюда, закуски, гарніри, а також надало інформацію про інші менш детально позначені категорії в меню. Видання цитує провідного дослідника Емі Очінклоса, доктора наук з університетської школи громадського здоров'я, що у Дрекселі, який стверджує: "Потреба навчати клієнтів про поживну цінність їжі у громадських закладах харчування є актуальною, оскільки споживачі все частіше їдять за межами своїх домівок, а ресторани та столові подають великі порції висококалорійних страв з високим вмістом солі, тому небезпека виникнення ожиріння і поширення інших захворювань, пов'язаних з раціоном харчування, є досить високою".

Хоча не існує жодних критеріїв оцінки належного рівня поживності страв з меню у повноцінних ресторанах, близько половини основних страв не відповідають "здоровим" критеріям вмісту калорій, що ґрунтуються на загальних дієтичних рекомендаціях щодо раціону харчування у США.  Майже третя частина основних страв перевищувала загально-рекомендоване значення для солі, і лише одна п'ята відповідала рекомендованому мінімуму вмісту клітковини. Страви, призначені для літніх людей і дітей, мали менше калорій, але часто перевищували рекомендовані денні показники вмісту жирів і солі. Більше половини досліджуваних ресторанів якимось чином позначали  здорові страви на своїх меню, але значення подібних маркувань відрізняється. У більшості випадків, береться до уваги лише вміст калорій і страви також можуть мати високий вміст солі.

Інформація про поживну цінність продуктів може допомогти відвідувачам дати оцінку стравам у меню власними силами. На основі дослідницької роботи, пов'язаної з цією темою, наукова група вже раніше повідомляла, що клієнти ресторанів з повним комплексом послуг харчування, які використовували інформацію поживної цінності у меню, замовляли значно менше калорій. Проте, зміни в правилах для закладів громадського харчування на кшталт ресторанів фаст-фуду можуть бути більш ефективними. Присутність визначення для страв здорового харчування допомогло б споживачам, які хочуть обирати їжу не лише за смаком, а й для зміцнення здоров'я. 

Переклад з англійської.

Здійснив Роман Олійник, директор відділу з міжнародних відносин.

До списку новин