загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Лікарські засоби проти післяінсультних ушкоджень

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Антикоагулянтні ліки, такі як, приміром, “Варфарін”,  вже давно відомі завдяки своїй здатності допомагати попередженню інсультів, але тепер, як показали дослідження датських медиків, препарати для розрідження крові можуть також зменшити ризик виникнення смертельних випадків і ушкоджень мозку, коли власне інсульт вже мав місце. Дослідження було опубліковане в "Stroke" - журналі Американської Асоціації Серця.

Реліз з університету цитує старшого наукового консультанта Сорена Пааске Йонсена, який зауважив: "Наше дослідження показує, що антикоагулянтні медичні препарати, виявляється, захищають пацієнтів, в яких все ще існує ризик бути враженими інсультом. Ризик постраждати від серйозних пошкоджень мозку або смертність внаслідок тромбозу в мозку є значно меншим у хворих з діагнозом фібриляція передсердь, які отримали антикоагулянти, у порівнянні з тими, хто не отримував цих медичних препаратів". Фібриляція передсердь - це нерегулярний серцевий ритм, який в першу чергу вражає людей старших 50 років. Сорен Пааске Йонсен  провів дослідження у співпраці з колегами з університету Аархуса, лікарень при університетах  Аархуса та Оденсе, а також Гентофльської лікарні.

Через датський національний реєстр хворих, дослідники слідкували за 11,356 данців з діагнозом фібриляція передсердь, які були госпіталізовані в період з 2003 по 2009 роки після того, як пережили інсульт. Дослідження є найбільшим у своєму роді.

"Тільки 22 відсоткам хворих було надано відповідне лікування антикоагулянтними медичними засобами, коли вони були госпіталізовані з інсультом. Зі знаннями, які ми зараз маємо щодо захисного ефекту цих препаратів, важливо звертати особливу увагу на пацієнтів, які можуть отримати користь від лікування антикоагулянтними лікарськими засобами", - зауважив Сорен Пааске Йонсен.

І смертність протягом 30 днів і ступінь пошкодження мозку виявились нижчими у пацієнтів, які пройшли лікування антикоагулянтами. Сорен Пааске Йонсен наголошує, що люди, система охорони здоровя та фінансова система отримають користь, якщо зменшити рівень враження мозку.

Лише певну кількість хворих  з фібриляцією передсердь лікують антикоагулянтними лікарськими засобами з огляду на той факт, що лікування може збільшити ризик крововиливу в мозок у незначної кількості пацієнтів:

"Лікування з допомогою антикоагулянтів балансує на лезі ножа, оскільки ми знаємо, що воно допоможе значній групі хворих, але в той же час, може викликати побічний ефект у формі крововиливів в мозок у невеликої групи пацієнтів. Але дослідження, в тому числі наше останнє дослідження, чітко показують, що від того, що ми будемо не настільки обережні з цими лікарськими засобами, як ми були раніше, може бути велика користь для багатьох хворих. Особливо важливо визначити пацієнтів, які отримають хороші результати у лікуванні від прийому антикоагулянтів. На щастя, в розпорядженні є хороші дієві клінічні інструменти, коли ми приймаємо до уваги вік пацієнта, попередні хвороби серця та інші відповідні фактори".

Переклад з англійської.

Здійснив Роман Олійник, директор відділу з міжнародних відносин.

До списку новин