загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Як правильно бігати взимку

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

За вікном замети, стовпчик термометра вперто застиг в районі істотно нижче нуля. А вдома так добре, тепло, ковдра приємно обволікає і не хоче відпускати від себе. І ось кинути ЦЕ все і вийти на вулицю на ранкову пробіжку? Вже в цьому починаються перші переваги зимового бігу, з першої, нехай дуже маленькою, але перемоги над собою, над власною лінню, з загартовування власного характеру.

Біг взимку має одну незаперечну перевагу. Крім підтримки і поліпшення власної спортивної форми організму, він ще й сприяє загартовуванню, зміцнюючи його до хронічних і, особливо, вірусних захворювань.

Загартовуються при цьому як органи дихання, так і весь організм.

Встановлено, що всього за годину перебування на морозі, легені встигають провентилювати від 500 (якщо стояти) до 6000 (якщо швидко бігти) літрів повітря, яке особливо багате на негативно заряджені частинки. Ці самі аероіони надають збудливу дію на нервову систему. Саме тому зимові тренування приносять стільки бадьорості, заряджаючи організм енергією на весь день.

З чого почати?

З походу до лікаря. У разі деяких хвороб — хронічні захворювання дихальних шляхів, серцево-судинні захворювання, біг взимку може бути повністю протипоказаний. Особливо в дуже морозну погоду.

Вибираємо екіпіровку

Вибираючи екіпіровку для зимової пробіжки, використовуйте універсальне правило — одягайтеся так, ніби на вулиці на 10 градусів тепліше, ніж показує термометр. Тоді вдасться уникнути як надмірного перегріву, так і переохолодження. Тренувальний костюм для зимового бігу повинен не заважати руху, бути легким і зручним. Під костюм слід одягнути термобілизну, яка буде зберігати тепло, відводячи (поглинаючи)  піт, який виділятиметься. Зверху — непромокальну куртку, яка не продувається і захистить від зовнішнього середовища. А ось ноги особливо утеплювати не варто — вони в роботі, тому зігріють себе самі.

Окремо варто відзначити взуття, точніше — її підошву. Вона повинна бути з м’якої гуми і не замерзати на морозі. Інакше замість бігу доведеться займатися ковзанярським спортом. З високою часткою ймовірності отримати травму. На рівному, точніше, слизькому, місці.

Трохи про відкриті частини тіла, які безпосередньо в бігу участі не приймають, тому запросто можуть замерзнути. Це руки, вуха, щоки. Для них — рукавички, шапка і спеціальний, для зими, крем для обличчя.

Власне біг

Фахівці радять, щоб уникнути переохолодження, біг починати і закінчувати безпосередньо від дверей під’їзду. Тому до виходу з будинку слід зробити кілька вправ, щоб розігріти м’язи.

Якщо є можливість, то починати біг краще проти вітру. Так ви швидко розігріється. Зате на зворотному шляху, вже добре прогрівшись і спітнівши, не будете давитися холодним повітрям. Та й спина в плані продування завжди краще захищена.

Темп вибирайте такий, щоб забезпечувалося носове дихання. Вдихайте повітря не різко, щоб, проходячи через носоглотку, воно встигало трохи прогрітися, перед тим як потрапити в легені. Видих можна робити довільно, як через ніс, так і через рот. Задихаєтеся? Знизьте темп.

Читайте про те, як правильно бігати.

При виборі швидкості руху враховуйте стан покриття. Не варто сильно прискорюватися на крижаній поверхні — можна не встигнути загальмувати.

Під час руху намагайтеся не зупинятися, особливо при сильному вітрі — запросто може протягнути. Особливо, якщо ви досить розігрілися.

Після повернення

Негайно знімаємо весь одяг. Відразу ж приймаємо душ і насухо розтираємо тіло. Якщо з’явився озноб, робимо кілька енергійних вправ. І обов’язково чашка теплого чаю. І корисно, і від обезводнення організму допомагає.

До списку новин