загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Підшлункова залоза — симптоми хвороби

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Запалення підшлункової залози дуже різноманітні і вимагають точної діагностики і негайного лікування.

Підшлункова залоза — незамінний орган нашого організму. Це досить велика залоза , яка працює на «два фронти»: по-перше , виробляє багатий ферментами панкреатичний сік , по-друге , виділяє такі метаболічні гормони , як інсулін і глюкагон . Ці речовини необхідні для регуляції обміну жирів , білків і вуглеводів в організмі. Тому , якщо підшлункова залоза перестає нормально виконувати свої функції , ми відразу відчуваємо це .

Часто причиною порушень у роботі цього органу є запальні процеси . Нам же важливо знати симптоми цих порушень , щоб своєчасно зреагувати на появу проблеми.

Запалення підшлункової залози

При розвитку запалення в підшлунковій залозі , ферменти , які вона виділяє , перестають викидатися в дванадцятипалу кишку. Вони починають « діяти » до цього , прямо в підшлунковій залозі. При цьому клітини залози запалюються і гинуть . Крім руйнувань в підшлунковій залозі від інтоксикації можуть постраждати мозок , легені, серце , печінка і нирки.

Запальні процеси, що проходять в підшлунковій залозі , відрізняються різноманітністю в проявах та особливості перебігу . Тому лікарі виділили цілу групу захворювань і синдромів , причиною появи яких є запалення підшлункової залози, і дали цій групі загальна назва — панкреатит .

Гострий панкреатит і його симптоми

Цей варіант запалення підшлункової залози протікає гостро і супроводжується пошкодженням тканин. При гострому панкреатиті може розвинутися дистрофія залози, її некроз. Може приєднатися також вторинна гнійна інфекція. Цей різновид панкреатиту вимагає негайного лікування , інакше хвороба може закінчитися летально.

Серед характерних проявів цієї патології:

  • біль у животі
  • здуття живота
  • нудота і блювота вмістом дванадцятипалої кишки , після якого не настає полегшення
  • на животі з лівого боку біля пупка можлива поява синюшних плям , іноді з жовтуватим відтінком.

Чітких клінічних симптомів , за якими можна з упевненістю сказати , що розвинувся саме гострий панкреатит , немає. Тому для точної діагностики необхідно проводити додаткові дослідження.

Хронічний панкреатит і його симптоми

Хронічний панкреатит відрізняється від гострого « тихою » течією запального процесу. Тим не менш, він поступово призводить до незворотних змін у тканинах підшлункової залози , внаслідок чого вона перестає виробляти необхідну кількість травних ферментів.

Хронічний панкреатит може протікати безсимптомно , а може супроводжуватися такими симптомами:

  • болю різної тривалості та інтенсивності : від декількох хвилин до 3-4 годин , а іноді й практично постійно.
  • Нудота
  • зниження апетиту
  • печія
  • здуття живота , бурчання в животі
  • в період загострень діарея і блювота

Найчастіше біль виникає в глибині живота і поширюється вгору , посилюючись після їжі , особливо якщо в меню були жирні , смажені , гострі страви та копченості . Провокує біль також алкоголь і газовані напої.

Якщо запальний хронічний процес в підшлунковій залозі протікає без больових відчуттів , це зовсім не говорить про поліпшення стану .

При регулярному вживанні солодощів виснажується підшлункова залоза , що може створити умови для виникнення цукрового діабету 2 -го типу.

На базі хронічного панкреатиту може розвинутися гострий варіант захворювання. До того ж хронічний панкреатит може ховатися під маскою інших хвороб: дискінезії жовчовивідних шляхів, холециститу, виразки шлунка. Для установки точного діагнозу необхідно звертатися до лікаря.

Псевдокиста , як прояв панкреатиту

Дегенеративні процеси , які відбуваються при гострому панкреатиті , можуть призводити до появи псевдокісти підшлункової залози , яка тисне на навколишні її органи. Це може порушувати рух їжі в шлунку і дванадцятипалої кишці , здавлювати жовчовивідні протоки і навіть призводити до розвитку механічної жовтяниці. Можуть виявитися стискання і протоки самої підшлункової залози.

Діабет першого типу — збої в роботі підшлункової

Ще одним поширеним збоєм в роботі підшлункової залози є цукровий діабет першого типу. Але це вже не запальна , а гормональна проблема , про яку краще говорити в окремій статті.

Проблеми з підшлунковою потрібно вирішувати негайно!

Будь-які порушення в роботі підшлункової залози можуть приводити до серйозних наслідків аж до летального результату . Тому при появі симптомів , які повідомляють про те , що цей орган почав барахлити , потрібно негайно звернеться до лікаря , поставити точний діагноз і лікувати хворобу . Самолікування в цьому випадку неприпустимо. Тільки фахівець зможе розібратися в різноманітті порушень підшлункової залози і підібрати ефективну тактику усунення проблеми.

До списку новин