загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Від способу життя залежить гострота зору

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Спосіб життя може надавати довгостроковий вплив на гостроту зору - до такого висновку в ході нового дослідження, результати якого опубліковані онлайн в журналі «Ophthalmology».

У ході роботи вчені проаналізували дані 4926 пацієнтів (вік - 43-84 роки), які в 1988-1990 рр..які брали участь у дослідженні Beaver Dam Eye Study. Спостереження 1913 з них тривало до 2008-2010 рр.. Всі учасники кожні 5 років заповнювали анкети, в яких відзначали свої демографічні характеристики, ставлення до куріння, алкоголю і рівень фізичної активності.

Наявність і ступінь вираженості у них вікової макулярної дегенерації оцінювали за допомогою системи Wisconsin Age-Related Maculopathy Grading System. Крім того, дослідники кожні 5 років визначали гостроту зору учасників і підраховували кількість випадків порушення зору, при яких гострота зору складала ≤ 20/40.

При комп'ютерному моделюванні для оцінки поширеності порушень зору вчені використовували метод узагальненого оціночного рівняння, враховуючи вік учасників, їх стать, наявність катаракти та ознаки вікової макулярної дегенерації.

В цілому дослідники відзначили, що через вікову макулярну дегенерацію гострота зору за 20 років у середньому погіршилася на 5,4%, причому в учасників у віці 43-54 років погіршення становило 0,1%, а у віці ≥ 85 років - 14,6%.

Кумулятивний вплив усіх негативних факторів привів до погіршення гостроти зору на 1% у віці 43-54 років і на 60% - у віці 75-84 років. Після стандартизації отриманих даних за показниками віку і ступеня вираженості вікової макулярної дегенерації, виявилося, що куріння асоційоване з більшою втратою гостроти зору, ніж вживання алкоголю або недостатнім рівнем фізичної активності.

При обліку віку учасників і кількості часу присвяченого ними фізичним вправам, відносний ризик погіршення зору у кращих учасників підвищувався на 65%, у регулярно вживаючих міцні алкогольні напої - на 166%, непитущих - на 95%.

Причому у фізично активних осіб ризик погіршення гостроти зору був на 58% нижче, ніж у учасників, які не курили, не вживали алкогольні напої, але вели малорухливий спосіб життя. Проаналізувавши отримані результати, вчені дійшли висновку, що лише куріння і рівень фізичної активності надають статистично значущий вплив на гостроту зору (р = 0,004 і р = 0,02 відповідно).

Автори роботи вважають за необхідне проведення додаткових тривалих досліджень для пошуку функціональних особливостей погіршення зору в залежності від обраного способу життя.

Вони відзначили, що за результатами Beaver Dam Eye Study опубліковано> 300 наукових статей, однак при їх вивченні слід обережно підходити до узагальнення, особливо якщо мова йде про різні етнічні групи. Крім того, не слід забувати і про інші модифікуючі фактори, на які дослідники не звертали уваги під час роботи, наприклад, на склад раціону харчування.

Не виключено, що харчування людей, що активно займаються спортом, більш збалансоване і повноцінне. Автор дослідження Рональд Клейн (Ronald Klein) відзначає, що отримані докази того, що модифікуючі фактори поведінки, такі як куріння і рівень фізичної активності, можна використовувати в основі профілактичних заходів для запобігання погіршення рівня суспільного здоров'я.

Коментуючи дану роботу, доктор Джеймс Ф. МакДоннелл (James F. McDonnell) з Університету Лойоли (Loyola University), США, зазначив, що незважаючи на те що в ході дослідження вчені отримали докази наявності тенденції до погіршення гостроти зору при певному способі життя, що не слід забувати про його обмеження, які не дозволили фахівцям врахувати всі фактори ризику.

Наприклад, невідомо, чому деякі учасники ведуть малорухливий спосіб життя - за власним бажанням або через стан здоров'я. Безсумнівно, що алкогольні напої та сигарети є причиною оксидативного стресу. Під їх впливом утворюється велика кількість вільних радикалів, які прискорять як прогресування проблем із зором, так і старіння в цілому.

До списку новин