загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Склероз головного мозку - причини, лікування

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Склероз судин є вельми поширеним захворюванням, вірніше це навіть не захворювання, а процес, що характеризується відкладенням в стінках судин так званих холестеринових бляшок. Зазвичай цей процес відбувається у всіх судинах, але прояви склерозу саме мозкових судин виявляються найбільш неприємними для людини, хвороба ця називається хронічна недостатність мозкового кровообігу. Вражає в основному осіб похилого віку, у жінок його симптоми в основному проявляються після 60 років, у чоловіків на 7-10 років раніше (тобто після 50 років). Але, безсумнівно, процес цей починається вже з віку 20-25 років, але протікає найчастіше безсимптомно. З кожним роком хвороба ця «молодшає». Щорічно в світі реєструється приблизно 4,6 млн. смертей від захворювань головного мозку судинного генезу.

Багато хто вважає, що склероз судин - це неминучий ознака старіння і що немає сенсу з ним боротися. Однак сучасні методи лікування та профілактики здатні істотно сповільнити процес його розвитку, поліпшивши тим самим якість життя пацієнтів і запобігши найстрашніші його прояви.

Причини склерозу судин головного мозку

Склероз судин, в тому числі і судин головного мозку виникає через порушення ліпідного (жирового) обміну. У крові людини холестерин, жири та жирні кислоти містяться і в нормі. Здоровий організм здатний самостійно регулювати кількість холестерину, що міститься в крові.

Холестерин починає проникати в судинну стінку в двох випадках: 1. при підвищенні його вмісту в крові; 2. при пошкодженні стінки кровоносної судини. Це може відбуватися: • під дією частих перепадів артеріального тиску

• при запальних захворюваннях стінки судин, так званих васкулитах • вроджених патологіях розвитку судинної стінки • при цукровому діабеті (надлишок вмісту цукру в крові призводить до пошкодження стінки судин)

Якщо процес відкладення холестерину в стінку судини вже запущений, то далі вже все наростає як «сніжний ком» і холестерин продовжує відкладатися в посудину навіть при нормалізації його вмісту в крові, також в бляшку спрямовуються солі кальцію і тромбоцити (клітини крові). Так утворюється холестеринова бляшка, яка значно звужує просвіт судини. Перший час судини пристосовуються, компенсаторно розширюючись, але з часом судинна стінка втрачає свою еластичність. А процес розростання бляшки холестерину продовжується і в якийсь момент вона може повністю перекрити посудину або знизити рівень кровотоку в ньому нижче критичного (80-90 %). Якщо така бляшка (перекриває судину на 80-90%) утворюється в стінці великої судини, то неминуче розвинеться інсульт, швидше за все з летальним результатом. Але найчастіше в першу чергу уражаються дрібні судини головного мозку, приводячи до так званої хронічної недостатності мозкового кровообігу (коли головний мозок недоотримує необхідну йому кількість кисню), яка доставляє величезні страждання людям похилого та середнього віку.

На жаль, не останню роль на початку і подальшому прогресуванні склерозу судин грає спадкова схильність, тому людям, у яких близькі кровні родичі померли від інфарктів міокарда, інсультів слід проявляти особливу настороженість, і, починаючи з 40 -річного віку перевіряти рівень холестерину в крові щорічно, робити ЕКГ, вимірювати артеріальний тиск, регулярно відвідувати лікаря -терапевта (це при відсутності будь-яких скарг). Ну, а якщо з'являються будь-які симптоми, потрібно неухильно дотримуватися всіх вказівок лікаря.

Симптоми і ознаки склерозу судин головного мозку Кожна область головного мозку відповідає за певні функції нашого організму, і симптоми прояву склерозу судин головного мозку будуть залежати від того, яку ділянку мозкової тканини не отримує потрібної кількість кисню.

Найпершим симптомом є головний біль, так наш мозок сигналізує нам, що у нього не все гаразд. Часто цей грізний симптом залишається без потрібної уваги, багато людей живуть з головним болем роками, звикаючи і пристосовуючись до неї.

Крім головного болю часто хворі скаржаться на: • дзвін і шум у голові, у вухах;

• запаморочення;

• миготіння мушок, блискавок, спалахів світла перед очима;

• нестійкість, похитування при ходьбі;

• зниження пам'яті на поточні події;

• порушення сну;

• утруднення при виконанні точних, дрібних рухів;

• зміни поведінки (плаксивість, дратівливість, помисливість).

діагностика 1. Скарги пацієнта. 2. Загальноклінічні аналізи (аналіз крові на цукор, загальні аналізи крові, сечі, біохімічний аналіз крові). Вони дозволять виявити супутню патологію, яка може бути причиною появи перерахованих вище симптомів.

3. Більш точне уявлення про стан мозкового кровотоку можна отримати за допомогою транскраніальної допплерографії (УЗД судин головного мозку). 4. Магнітно -резонансна томографія головного мозку (МРТ), що дозволяє побачити структуру головного мозку. Сучасні МРТ -апарати «бачать» практично всі судини мозку і дають лікарю повне уявлення про рух крові по них і про локалізацію і структурі атеросклеротичних бляшок.

можливі наслідки Атеросклероз судин головного мозку значно знижує якість життя, і при тривалому його течії такі пацієнти часто стають інвалідами. Найнебезпечнішими наслідками хронічної недостатності кровообігу головного мозку є: • ішемічний інсульт (можливо з летальним результатом); • поступове зниження інтелекту аж до розвитку недоумства.

лікування При появі будь-яких симптомів склерозу судин головного мозку неодмінно потрібно звернутися до лікаря, спочатку до терапевта, а той вже після проведення загальноклінічних аналізів і виключення іншої патології при необхідності направить до невролога. На жаль, таких ліків, які очистили б судини від холестеринових відкладень в світі не існує, а лікування даного стану спрямоване на те, щоб уповільнити цей процес. Вибір методів лікування багато в чому залежить від скарг хворого в кожному конкретному випадку.

Цю хворобу легше попередити. При цьому потрібно керуватися такими принципами:

• нормалізація рівня холестерину в крові (як із застосуванням ліків, так і за допомогою дієти) • відмова від куріння • корекція артеріального тиску • контроль вмісту цукру з крові • боротьба із зайвою вагою • здоровий спосіб життя (фізичне навантаження (відповідно віку та з урахуванням інших захворювань), прогулянки, правильне харчування і режим праці та відпочинку)

 

З медикаментозних препаратів лікар може призначити вам: • судинні препарати • ліки, що покращують реологічні властивості крові (антиагреганти) • гіполіпідемічні (знижують рівень холестерину) • ноотропи (ліки, що підтримують нервові клітини) • нейропротектори (покращують виживаність нервових клітин в умовах гіпоксії • вітаміни, антиоксиданти • препарати, що покращують пам'ять • седативні препарати

 

Всі препарати приймаються курсами, за винятком антиагрегантов і гиполипидемических. Ці ліки ефективні тільки якщо їх приймати постійно. Лікування народними засобами При склерозі судин головного мозку дуже широко застосовуються різні народні засоби: • для зниження рівня холестерину: змішати 1 л. меду, сік двох лимонів і часник (1 середня головка), натертий на тертці. 1 ст.л. суміші заливати склянкою холодної води і пити вранці натщесерце 2 місяці

• при шумі в голові: натерти на дрібній тертці очищену цибулю ріпчасту, віджати його через марлю, сік зібрати. Лука потрібно стільки, щоб вийшов склянку цибульного соку, змішати його зі склянкою меду, поставити суміш в холодильник і пити за 1 годину до їжі по 1 ст.л. 3 рази на день • для очищення судин від бляшок: взяти 200 р. кори горобини і 500 мл. води, кип'ятити 2:00 на малому. Пити 3 рази на день до їди по 3 ст.л.

Ні в якому разі не потрібно займатися самолікуванням і покладатися на думку друзів або родичів, не варто думати «раз йому допомогло, то і мені допоможе», всі медикаментозні препарати може призначити тільки лікар, провівши огляд і повне обстеження пацієнта.

До списку новин