загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Поганий сон – це рання старість для людського мозку

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Лише 4 роки порушеного режиму сну виллються  у втрату концентрації і пам'яті, кажуть експерти. Проблеми зі сном збільшують до 50% ризики розумових порушень, що еквівалентно 5 років, які додаються до віку.

Як свідчить дослідження, щоб зберегти молодості мозку дуже важлива кількість сну, а крім того його якість. Встановлено наступне - погана якість сну здатна збільшувати ризики розумових порушень.

У дослідженні брали участь 2 тис. 820 осіб, середній вік яких становив 76 років. В учасників протягом 5 ночей відстежували режим сну, а потім тестували їх безпосередньо на стан їх розумових здібностей, наприклад, їх вміння приймати рішення, планувати, мислити абстрактно.

Щоб зробити остаточні висновки, потрібно обов'язково провести найбільш тривале спостереження. Однак однозначно можна стверджувати те, що міцний сон є важливим елементом здорового способу життя. Разом з тим фахівці з Університету Упсала змогли встановити, що лише одна безсонна ніч призводить до змін у мозку, що прирівнюються по ефекту із забоєм голови. Рівень маркерів мозкових ушкоджень значно підвищується при нестачі сну. В основному мозок від токсичних сполук очищається під час сну. У відповідь на накопичення сполук збільшується рівень біомаркерів.

Ось ще кілька цікавих фактів до теми:

- Недосипання збільшує на 16% скупчення в судинах кальцію, провокуючи тим самим серцево-судинні захворювання.

- Скорочення на 2 години сну веде до зайвої ваги у 20% чоловіків і у 24% жінок.

- Втрата ще 4 годин сну додає також пониження реакції на 50%.

- Небезпека суїцидів при недосипанні збільшується вдвічі у людей навіть зі здоровою психікою.

До списку новин