загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Дивертикулез - симптоми, лікування народними засобами

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Проблеми з кишечником і травленням завжди доставляють масу незручностей, це як мінімум. Хоча б раз у житті кожен з нас відчував метеоризм, запор, або пронос та інші неприємності. А уявіть, що подібні явища супроводжують людину тривалий час. Тому, не слід пускати на самоплив будь-які прояви патології кишечника, так як це може бути не просто неприємно, а й дуже небезпечно.

Що таке дивертикулез? На певних ділянках кишечника, в силу ряду причин, стоншується слизова оболонка, і в цьому місці утворюється «мішечок», випинання стінки кишки. Це і є дивертикул. Вперше, це захворювання помічали на розтинах ще на початку 19 століття. Щільно досліджувати і описувати дивертикулез стали тільки в середині 20 століття російські вчені медики. Вони встановили, що дівертікулярная хвороба має безліч причин, симптомів і наслідків. Внаслідок цього, вона вимагає ретельного підходу до лікування.

Дивертикулез може виникати, практично, у всіх відділах товстого кишечника. Найбільш часто уражається сигмовидна кишка - третина всіх випадків. Спадний відділ ободової кишки страждає в 12-13 % випадках; висхідний - в 6-7 %; поперечний відділ ободової кишки - в 5-6 %. Рідше зустрічається дивертикулез сліпої кишки, страждає 3 людини зі ста.

Групи ризику виникнення дивертикульозу Дивертикулез товстого кишечника вважається «дорослої» хворобою. Рідко вона виникає до 30 років. Частіше зустрічається у дорослих після 40-50 років. У чоловіків, і у жінок - приблизно, однакова кількість випадків. Дивертикулез у дітей - явище, досить рідкісне, тільки в разі вроджених причин. Може страждати незначна кількість підлітків.

Цією хворобою більше страждають люди в промислових районах, рідше - в сільській місцевості. Це пов'язано з тим, що населення в мегаполісах стало вживати в їжу менше клітковини, яка грає найважливішу роль в травленні і нормальній роботі кишечника. Національна приналежність ніяк не впливає на виникнення дивертикулярной хвороби.

причини захворювання Дивертикулезом частіше хворіють люди похилого віку, або ті, яким за 50 років. На виникнення цієї хвороби впливають такі чинники: - Дистрофічні зміни слизової кишечника, пов'язані з віком; - Порушення моторики і мікрофлори кишечника, пов'язане з харчуванням; - Підвищення тиску всередині кишок, у зв'язку з частими спазмами; - Виникнення ішемічних бляшок (коли окрема ділянка слизової кишки позбавляється харчування кров'ю), на тлі порушення кровообігу; - Дистрофія м'язів на тлі постійних запорів або розлади стільця.

Анатомічні фактори, на тлі яких може виникати дивертикулез і в дітей у тому числі: - Наявність тений, це неправильне формування м'язового шару кишечнику, що приводить до атрофії м'яза; - Патологічне формування судин, в результаті якого на стінках судин кишечника виникають слабкі, витончення ділянки. Саме це і може в подальшому призвести до виникнення дивертикула; - Вроджене наявність гаустр (випинання) стінок кишечника, що призводить до порушення внутрикишечного тиску.

види дивертикульозу Розрізняють такі види дивертикульозу кишечника: Безсимптомний дивертикульоз. Протікає без відчутних ознак і, як правило, не потребує лікування. Клінічно виражений дивертикулез, коли ознаки захворювання проявляються досить сильно.

Ускладнений дивертикулез: - Дивертикуліт (запалення кишкового «мішечка»); - Інфільтрованою дивертикулез (скупчення рідини в «мішечках»); - Перфорація (прорив) дивертикула може відбутися в результаті найсильнішого стоншування слизової оболонки кишечнику; - Кишковий свищ (трубка, канал); - Кровотеча в кишечнику, що носить хронічний, або масований характер. В останньому випадку показана операція.

симптоми захворювання Дивертикулярная хвороба поєднує в собі цілий комплекс симптомів, що залежить від виду та причин захворювання. Розрізняють основні загальні ознаки дивертикульозу: - Відсутність ознак (при безсимптомній формі); - Болі в животі від незначних до різких. Найчастіше біль відзначається ліворуч, і може віддавати в шлунок, що можна прийняти за проблеми з шлунком. Хворі при цьому, скаржаться на спазми в кишечнику, або у шлунку. Тривалість болю відзначається від тижня - кількох, до постійного характеру; - Можливо, підвищення температури тіла, нудота, блювота, але не обов'язково, якщо немає ускладнень;

- Здуття живота, метеоризм, живіт відчувається хворим, як роздутий «барабан»; - Порушення стільця різного характеру: від запорів до діареї. Найчастіше, ці два симптоми чергуються один з одним. діагностика дивертикульозу

Ставиться даний діагноз гастроентерологом, або хірургом, на підставі наступних даних: - Анамнез: лікар опитує хворого на предмет скарг; - Пальпація: за допомогою натискання на живіт можна виявити місце розташування дивертикула або, щонайменше, хворобливі вогнища; - Візуально: виявляють здуття кишечника, це помітно за деякою асиметрії живота;

- Рентгенологічний метод проводиться для підтвердження діагнозу. Хворому ставлять клізму з барієм і роблять рентгенівські знімки. Це називається іригоскопія. При цьому виявляють безпосередньо дивертикули, їх розташування, розміри, кількість. А також, можливі ускладнення, тонус і еластичність слизової кишечника. Фістулографія дозволяє виявити свищі. (Свищ заповнюється контрастною речовиною, і робиться рентген);

За допомогою рентгена можна виявити три типи змін дивертикульозу: 1. Перший - просвіт кишки 3 - 4см., Тонус і еластичність в межах норми, гаустри згладжені. 2. Другий - просвіт - 2 - 3см., Еластичність в нормі, гаустри чітко виражені.

3. Третій - просвіт кишки - менше 2,5 см., зниження еластичності, стійке спазмування, хаотично розташовані гаустри; - Колоноскопія. Досить точний метод дослідження, при якому в пряму кишку вводиться спеціальний зонд. Плюси: можна відразу ж взяти біопсію на виявлення злоякісних клітин, видалити кишкові поліпи, якщо такі є. Мінуси: процедура вимагає високої точності виконання, так як зондом можна пошкодити дивертикул і викликати прорив кишечника. При дивертикулезе колоноскопія проводиться на підставі даних ирригоскопии.

Дівертікулярная захворювання слід диференціювати (порівнювати і відокремлювати) з іншими діагнозами, особливо, якщо є ускладнення. При встановленні дивертикульозу необхідно виключити: гострий апендицит, перитоніт, рак товстої кишки, запалення яєчників у жінок, хвороба Крона, ниркову кольку, ішемію кишечника, поліпи і коліти. лікування

Призначаючи лікування дивертикулярная хвороби, враховують її вид, причини, перебіг, домінуючу симптоматику, вік пацієнта, наявність або відсутність ускладнень. Бессимптомний вид захворювання не потребує лікуванні, а тільки в профілактиці.

Основні лікувальні заходи при дивертикулезе наступні: - При запорах призначають проносні масляні препарати, особливо літнім людям; - При кровотечах, в переважній більшості випадків, обходяться без оперативного втручання. Призначають кровоспинні ліки, постільний режим. В якості лікарського засобу при кровоточить дивертикулі добре зарекомендувала себе іригоскопія;

- За наявності здуття і запальних процесів в кишечнику призначають жарознижуючі і знеболюючі таблетки, антибіотики, ліки, що підвищують імунітет і нормалізують перистальтику кишечника; - При спазмах і дисбактеріозі (порушення мікробного балансу травного тракту) хворі приймають спазмолітики і препарати, що відновлюють мікрофлору кишечника; - Хірургічні методи лікування показані при наявності важких ускладнень. Існують відносні і абсолютні показання до оперативного втручання.

Абсолютні показання, тобто ті ознаки дивертикульозу, при яких інші методи лікування вже не діють. До таких відносять: а). прорив слизової кишечника або перфорація з сильною кровотечею; б). непрохідність кишок; в). у разі, якщо медикаментозна терапія не дала належного ефекту; г). ускладнення дивертикульозу злоякісною пухлиною кишечника.

Відносні показання до операції: а). періодичні НЕ масивні кишкові кровотечі; б). неефективність лікарського лікування; в). часті рецидиви захворювання; г). кишкові свищі, одиночні або множинні на будь-якій ділянці кишечника; д) наявність інфільтрату в дивертикулі.

При хірургічному втручанні проводять резекцію кишечника на постраждалій ділянці і видаляють наявну проблему (непрохідність, свищі, кровотечі і т.д.). У 1964 році почала застосуються серозоміотомія. Ця операція полягає в розтині м'язового шару, що призводить до зниження тиску всередині кишки, і зменшенню кишкового гіпертонусу. Цей метод оперативного втручання дуже ефективний, оскільки значно знижує, або прибирає біль, спазми та іншу симптоматику хвороби. А також призводить до тривалої ремісії (призупинення, ослаблення).

Особливу увагу при дивертикулезе потрібно приділяти харчуванню і дотримуватися дієти, щоб уникнути зайвих ускладнень. Хворим слід вживати їжу, багату клітковиною: хліб з висівками, велика кількість овочів, кисломолочні продукти, нерассипчатие, слизові каші, вівсяні та фруктові киселі. Їжа повинна бути свіжоприготованою і без консервантів. Бажано виключити копченості, гострі спеції, алкоголь, паління.

народні методи Нетрадиційні методи лікування дивертикульозу застосовують тільки разом з традиційними методами, консультуючись постійно з доктором. В якості народних засобів у боротьбі з цим захворюванням добре зарекомендувало себе застосування рослинних масел, особливо у літніх людей при запорах. Особливо гарні в таких випадках оливкова і льняна олії, які не тільки мають обволікаючі протизапальним ефектом, а й нормалізують кишкову перистальтику, і мікрофлору.

Застосовують відвари вітрогонних трав, типу насіння кропу і відвари протизапальних трав, типу ромашки і шавлії, любистку. Тривале їх застосування дає хороший позитивний ефект. Але безконтрольно ніякі трави і масла застосовувати не можна, тим більше, тривалий час!

наслідки дивертикульозу В результаті ускладнень дивертикульозу дуже сильно змінюється симптоматика, перебіг хвороби, лікування та прогноз. До основних наслідків дивертикульозу прийнято відносити: - Кишкові кровотечі, особливо небезпечні масивні; - Запальні процеси (дивертикуліт). Це найчастіше ускладнення; - Дистрофія кишкової стінки; порушення еластичності і тонусу кишкових стінок;

- Дисбактеріоз; (порушення мікрофлори кишечника); - Ішемія кишечнику, в результаті порушення кровообігу; - Непрохідність кишечника або стеноз (звуження) просвіту якоїсь ділянки кишки; - Перфорація дивертикулу, це може послужити причиною виникнення ще більш грізного ускладнення - перитоніту (запалення черевної порожнини);

- Кишкові свищі, небезпечні тим, що вимагають оперативного втручання; - Інфільтрати і абсцеси, так само потребують хірургічних методів лікування; - Переродження дивертикульозу в злоякісний процес - найбільш грізне ускладнення.

Профілактика полягає у своєчасному лікуванні захворювання, дотриманні дієти, перебуванні на свіжому повітрі, помірних фізичних навантаженнях і постійному спостереженні у лікаря. Прогноз дивертикульозу сприятливий при своєчасному, адекватному лікуванні, а також профілактики ускладнень. У разі несприятливих наслідків, прогноз не такий оптимістичний. Все залежить від швидкості постановки правильного діагнозу і своєчасної кваліфікованої медичної допомоги. Особливо сумнівний прогноз при гострому животі: апендициті, перитоніті; за наявності злоякісної пухлини кишечника.

До списку новин