загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

“Здорові” поради від геніального лікаря Миколи Амосова

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Золоті поради від геніального хірурга Миколи Амосова, як співіснувати з медициною, щоб довше жити і менше терпіти хвороби.

1. Не сподівайтеся, що лікарі зможуть вас зробити здоровими.

Вони вміють рятувати життя, навіть можуть вилікувати хворобу, але лише направлять вас до старту, а далі – щоб жити надійно – покладайтеся лише на себе. Я ніяк не хочу применшити могутність медицини, оскільки служу їй усе своє життя. Але теоретично і практично також знаю толк в здоров’ї. З цього приводу похвалюся: уже півтора року експерементую на собі – 3 години фізкультури з гантелями, а також біг.

2. Лікарі здатні лікувати хвороби, але здоров’я потрібно здобувати самому шляхом тренувань.

Здоров’я – це «резервні потужності» органів людини, всієї нашої фізіології. Вони призначені, щоб підтримувати нормальні функціональні показники – у стані спокою, а також навантаженнях – психічних і фізичних, і для того, щоб не захворіти, а захворівши – не вмерти. Наприклад, щоб кров’яний тиск і пульс не підвищувалися більше, ніж у півтора рази при вправах або бігу, а задишка швидко заспокоювалася. Щоб не боятися протягу, а застуди швидко проходили самі собою і без ліків. Щоб добре працювалося, спалося, «їлося і пилося».

Так от: дані «потужності» ліками не видобуваються, тільки лише тренуванням, вправами, навантаженнями. І – роботою, терпінням до холоду, голоду, спеки, втоми.

3. Що таке хвороби, відчуває з нас кожен: розлад різних функцій, що заважає людині відчувати щастя і навіть жити.

Причини відомі: зовнішні фактори (Екологія, інфекція, суспільні потрясіння), нерозумна поведінка. Іноді – вроджені дефекти.

Стверджую: природа людини є міцною. Принаймні, у більшості людей. Але, дрібні хвороби неминучі, але серйозні найчастіше стаються – від нерозумності способу життя: зниження резервів організму в результаті детренованості. Також впливають зовнішні умови, стреси, бідність – на другому місці.

4. Тренування резервів організму має бути розумним.

Потрібно робити поступово, але наполегливо. Наприклад, у фізичних вправах, бігу або ходьбі щодня можна збільшувати навантаження від 3 до 5% від досягнутого рівня, в сенсі числа рухів, швидкості та відстані, це залежить від віку та надійності вихідного здоров’я. Це також стосується загоряння, загартовування, а також роботи.

Якщо сказати про саму суть тренування – то це режим обмежень в поєднанні з навантаженями (РОН, як тепер полюбляють скорочувати). Це мій коник. Втім, нічого екстраординарного я не придумав.

Три головні пункти:

Перший – їжа із мінімумом жирів, 300 грам овочів і фруктів кожного дня, і щоб загальна вага тіла дорівнювала цифрі: зріст мінус 100 кг.

Другий – фізкультура. Тут справа дещо складніша. Вона потрібна всім, а дітям і старим – особливо. В сучасних умовах тепер на роботі практично ніхто фізично не напружується, то, по ідеї, для пристойного здоров’я людині потрібно б займатися по одній годині на день. Але характеру для цього у людині немає. Тому – хоча б 20 – 30 хв. гімнастики, це близько 1000 рухів, краще виконувати з гантелями по 2 – 5 кг. Раджу виконувати вправи перед телевізором, коли показують «Новини», щоб заощаджувати власний час. В якості додатку до фізкультури також бажано виділити ділянку для ходьби, по дорозі на роботу і назад, по одному кілометру в кожну сторону. Це корисно, і нерви зберігає, враховуючи наший поганий транспорт. Про біг підтюпцем я вже говорити не буду – не реально. Але таки корисно.

Третій пункт, мабуть один з найважчих: управління власною психікою. «Вчіться панувати собою». Але ох як це складно! Рецептів є багато, аж до медитації, описувати дані методи не буду. Сам користуюся дуже простим прийомом: коли великий накал і в результаті виділилося багато адреналіну, фіксую свою увагу на ритмічному повільному диханні і намагаюся розслабити м’язи. Добре в такі моменти – зробити енергійну гімнастику, але ж обстановка зазвичай цього не дозволяє. Але все одно, як тільки вам дозволить – працюйте. Надлишок виділеного адреналіну спалюється при фізкультурі, і таким шляхом судини і органи організму рятуються від спазмів. У тварин стреси дозволяються втечею або бійкою, але людині таке не дозволено.

В організмі накопичені потужні захисні сили – механізм компенсації та імунна система. Вони завжди спрацюють, потрібно дати їм трохи часу. Майте на увазі, більшість легких хвороб проходять самі, докторські зілля тільки сприяють природному одужанню. Вам кажуть: «Вилікували!», А ви і вірите, говорите: «Хороший лікар!».

Якщо і пощастило потрапити до гарного лікаря, бережіть його, намагайтесь даремно не турбувати. Пам’ятайте, що лікар насправді – це більше, ніж просто фахівець своєї справи. Це не сантехнік. Вказівки лікара виконуйте … в міру вашого розуміння. Також не вимагайте від нього зайвих ліків, про які від почули від сусідок.

Повторюся: ліків треба пити менше. Для прикладу, тепер в моду увійшли крапельниці, не тільки в лікарні, але і вдома. Так от: це все дурниці. Є різні випадки, в реанімації потрібна «важка артилерія», зовсім інше – вдома.

Що хочу сказати на закінчення? Щоб бути дійсно здоровим, потрібна сила власного характеру. Як слабкій людині знайти оптимальну поведінку в трикутнику між хворобами, лікарями і вправами? Моя вам порада: вибирайте останнє – вправи і обмеження. Принаймні, старатися це робити. Повірте – окупиться! Однак – кожен господар своєї долі. І здоров’я.

5. Цікаве запитання. Чому так часто хворіють люди?

На мою думку, 90% людей, у випадку дотримування здорового способу життя, були б здоровими. На жаль, режим вимагає напруження волі. У людина мало сили волі … Сучасна лікування здійснюється методом «Подбора-перебора» (!) Гіпотензивних засобів, яких зараз налічується не один десяток, і які потім треба приймати всі (!)

6. І ще. У світі зараз багато, дуже багато поганих лікарів.

Але не можу ствердно заявити, що: «всі лікарі погані». Багато є хороших, але і поганих – теж. Вам потрібні докази? Запитайте у них, що вони читають, а також, що вміють. Читають із практиків – одиниці. Вміють – більш-менш – хірургічного профілю лікарі. Бо їм без рукоділля просто не можна лікувати людей. Терапевти впевнені, що їм не потрібно нічого вміти – ні аналіз зробити, ні на рентгені подивитися, ні плевру пунктувати. Створені, мовляв, для цього вузькоспеціалізовані фахівці. А ми, лише загальні лікарі. Ось так от.

У медичній науці є багато помилок, які залежать від неправильної оцінки статичних даних. Як приклад, на вашу думку, що є причиною “розростання” чи “збільшення”раку? Виявляється у світі немає особливого збільшення кількості хворих на рак (крім раку легенів). Навіть більше того, хворих на рак шлунка стало менше. Рак як займав друге чи третє місце по причинах смерті, так і займає.

Однак, не кожен враховує, що тривалість життя зросла за останні півстоліття, і раком хворіють найчастіше люди старшого віку.

До списку новин