загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Чим корисні баклажани

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Батьківщина цього овочу - Індія. Проте ще в стародавні часи баклажан почав поширюватися світом, сприймаючись по-різному, що відбилося в його місцевих назвах: "біснувате яблуко", "яблуко милості", "груша солодкого кохання". А вже в ХІХ ст. і європейські народи визнали баклажани як цінну харчову, дієтичну та лікувальну рослину.

Баклажан - низькокалорійний продукт - 28 ккал у 100 г свіжого плоду. Плоди містять 2, 5-4% цукру, пектинові речовини, білок, вітаміни С, В1, В2, РР, провітамін А (каротин), мінеральні солі.

Вони є чудовим джерелом кальцію (238 мг%), що нормалізує водний обмін в організмі і поліпшує роботу серцевого м`яза. Пектинові речовини мають бактерицидні властивості, підсилюють виведення шкідливих речовин, а феноли й антоціани перешкоджають розвитку пухлин, зменшують вміст холестерину в крові (іноді до 50%), сприяють засвоюваності жирів.

Особливі цілющі властивості має соланін, або мелонген. Ця речовина, що є у дозрілих плодах, справляє антисклеротичну дію, зменшує крихкість капілярів.

Калій, якого багато в баклажанах (як і в огірках, моркві, цибулі, капусті), поліпшує роботу серця, кровообіг у серцевому м`язі. Крім того, він нормалізує водно-сольовий обмін, звільняє організм від надлишку води та кухонної солі, одночасно виводяться з сечею урати. Кому ж потрібно вживати баклажани? Відповідь проста: насамперед людям, що мають негаразди в роботі серцево-судинної системи, набряки, пов`язані з ослабленням діяльності серця, подагричні відкладення, схильність до каменеутворення.

Не менш важливий і марганець, бо сприяє засвоєнню жирів, тож перешкоджає їх відкладенню в судинах у вигляді жирових бляшок, чим відвертає загрозу закупорювання судин, порушення плину крові і пов`язаних з цим різних серцевих хвороб. Марганець потрібен і для нормального функціонування печінки, бо запобігає її жировому переродженню, і для роботи ендокринної системи, бо посилює здатність інсуліну знижувати рівень цукру в крові. Недарма дієтологи рекомендують подавати баклажани до жирної м`ясної їжі, щоб зменшити шкоду від її вживання.

Компоненти баклажана мають чудову властивість заважати тканинам всмоктувати холестеринові сполуки, знижується рівень холестерину в крові, в стінках судин, печінці, нирках. Висока концентрація його призводить до атеросклерозу. Атеросклероз - це ураження усього організму, тож краще споживати баклажани, ніж відчувати дошкульні симптоми хвороби.

Антисклеротичною дією відзначаються й пектинові речовини, й фенольні сполуки, котрі, окрім того, ще й зміцнюють капіляри.

Пектинові речовини сприяють активності травного каналу, прискоренню виведення відпрацьованих речовин (так баклажан допомагає позбутися запору). Баклажан справляє антибактеріальну дію, його рекомендують також хворим на гіпоацидний гастрит (із зниженою кислотністю).

У цьому овочі виявлено аскорбінову кислоту, каротин та вітаміни групи В. Особливо багато вітаміну Вс-фолієвої кислоти, вона ж потрібна для нормального ділення клітин, тобто росту чи відновлення тканин, творення елементів крові (еритроцитів, лейкоцитів), належного функціонування нервової системи. Тож за недокрів`я потрібно з`їдати не менше 1 баклажана на день.

Ще хочеться додати, що споживча цінність баклажана невелика, тому це цілком прийнятна їжа для тих, хто бажає схуднути.

Із цього короткого переліку корисних властивостей баклажана можна зробити висновок, що гріх обходитися без страв із цих "плодів довголіття", як їх називають на Сході, особливо в сезон збирання. Надзвичайно корисно споживати їх літнім людям, у яких на жаль, "букет" хвороб.

Із баклажанів можна приготувати безліч страв. Їх сирими не вживають, а тушкують, смажать, запікають, маринують, виготовляють ікру. Звісно, дієтологи - за тушкування, запікання, щоб найповніше зберегти всю корисну гаму овочу.

Баклажани рекомендують вживати в їжу при атеросклерозі, захворюваннях печінки, нирок, набряках, подагрі, особливо корисні людям літнього віку.

Однак лікувальна дія знижується під час теплової обробки з використанням надмірної кількості жирів, оскільки плоди дуже їх усмоктують. Ефективніший для лікувального і дієтичного харчування сік сирих і варених плодів.

Вибираючи баклажани, зверніть увагу насамперед на їхній колір і щільність. Купуйте баклажани тільки із зеленою плодоніжкою. Коричнева і суха плодоніжка свідчить про те, що баклажан зірваний давно. На свіжому баклажані немає коричневих плям і він не буває м`яким і слизьким. Шкіра баклажана має бути не зморшкуватою і сухою. Перезрілі плоди непридатні для їжі.

Шкірку з баклажана знімати не потрібно, також не слід вирізувати середину плоду, досить лише видалити плодоніжку.

До списку новин