загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Ознаки виразки шлунка

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Виразка шлунка — небезпечне захворювання. Дізнайтеся, по яким симптомам можна «вирахувати» цю хворобу.

Виразка шлунка — це хронічне захворювання, при якому в оболонці шлунка з’являється дефект (виразка). Це одне з найпоширеніших захворювань шлунково-кишкового тракту, яке приносить його «володарям» безліч неприємних моментів.

Причини появи виразки

Серед причин виникнення виразки:

 • наявність в шлунку бактерії Helicobacter pylori 
 • спадковість 
 • неправильне харчування 
 • стресові ситуації
 • наявність хронічного гастриту, доуденіту 
 • зловживання алкогольними напоями 
 • частий прийом деяких лікарських засобів (аспірин, ібупрофен, диклофенак)

Велика кількість «неправильних» продуктів у вашому меню грають не останню роль у порушенні роботи шлунково-кишкового тракту, а значить, і у виникненні виразки шлунка.

«Найбільш відомі канцерогени — нітрати. Потрапляючи в шлунково-кишковий тракт, вони перетворюються в нітрити, зокрема в нітрит натрію. А нітрит натрію-прямий канцероген для слизової шлунка. Отримуємо ми нітрит натрію і в готовому вигляді з сирокопченою ковбасою. Наступний канцероген з тих, що ми щодня вживаємо — сіль. Для шлунку сіль є канцерогеном. Ми давно знали що сіль — біла смерть, але інтерпретувався цей факт з іншого приводу. Малися на увазі проблеми серцево-судинної системи. Виявляється, що і в плані гастроентерології теж у наявності несприятливий вплив солі », — розповідає віце-президент Української гастроентерологічної асоціації, доктор медичних наук, професор Степанов Юрій Миронович.

Механізм утворення виразки

При виразці стінки шлунка порушується баланс між агресивним середовищем шлунка і системою, що захищає стінки шлунка. До агресивному середовищі відносять соляну кислоту, яка виробляється безпосередньо шлунком, і жовчні кислоти, які виробляються печінкою і можуть потрапляти з дванадцятипалої кишки в шлунок. Захищає ж стінки шлунка від агресивних речовин слиз, що виробляється клітинами слизової оболонки. Якщо через вищеперелічених причин рівновага порушується, то з’являється виразка.

Виразка — серйозне захворювання, яке потрібно лікувати. Але часто вона розвивається на тлі гастритів або ерозії стінок шлунка, і людина не підозрює, про те, що одна хвороба переросла в іншу. Якщо у вас виразка, вам необхідно терміново звертатися до лікаря і вживати спеціальні заходи. Але як розпізнати виразку? Існують особливі ознаки, за якими можна «вирахувати» виразкову хворобу.

Симптоми виразки шлунка

До симптомів виразкової хвороби шлунка відносять:

 • Біль у верхній частині живота.
 • Біль може бути гостра, пекуча чи тупий, ниючий. 
 • Голодні болі, які виникають між прийомами їжі, коли шлунок порожній і проходять через 35-60 хвилин після прийому їжі.
 • Нічні болі. 
 • Відчуття важкості після прийому їжі, відчуття переповнення шлунка. 
 • Нудота, блювання. 
 • Зниження апетиту. 
 • Втрата ваги. 
 • Печія.

«Напад виразкової хвороби шлунка не сплутаєш ні з чим. Його характерна особливість — «кинджальні» болі у верхній частині живота, під ложечкою. Шкіра блідне, виступає холодний піт, пульс сповільнюється, дихання стає поверхневим — м’язи живота напружені і в диханні участі не беруть », — розповідає лікар Ігор Нікітін.

Запідозрили виразку? Потрібно додаткове обстеження!

Ви виявили у себе симптоми, схожі з вищеописаними? Значить, потрібно терміново звертатися до лікаря! Лікар призначить вам необхідне обстеження, яке допоможе поставити точний діагноз.

Зазвичай рекомендується зробити:

 • фіброезофагогастродуоденоскопіі (ФЕГДС) 
 • рентгенографію 
 • аналіз шлункового соку 
 • біопсію

Ці дослідження допоможуть з’ясувати точну картину, що відбувається у вашому шлунку. Після чого лікар призначить відповідне вашому стану лікування і розповість про особливості дієти.

Загострення виразкової хвороби можуть протікати і безсимптомно або зі змазаними симптомами. Тому людям, що страждають цією хворобою в хронічній формі треба бути напоготові: періодично обстежуватися, виконувати всі рекомендації лікаря і стежити за харчуванням.

«Неприємний запах з рота і дискомфорт в області желудака, — це вже непрямі ознаки наявності в шлунку або 12перстной кишки проблеми. Це можуть бути банальні гастрит або дуоденіт, а може бути і виразкова хвороба»

Якщо виразку не лікувати

Виразкова хвороба шлунка — захворювання, яке необхідно лікувати, інакше воно принесе вам купу неприємностей.

Виразка може стати постійним джерелом больових відчуттів.

Виразка стінки шлунка може призвести до кровотеч. А часті кровотечі можуть стати навіть причиною анемії.

Прорив виразки — серйозне ускладнення, при якому в стінці шлунка з’являється наскрізний отвір. Тоді вміст шлунка може вилитися в черевну порожнину і стати причиною перитоніту.

Спазм стінок шлунка може стати причиною того, що їжа не зможе проходити через нього і просуватися по шлунково-кишковому тракту.

Не терпіть болю і не чекайте ускладнень. Лікуйте хворобу і відчувайте себе здоровою людиною!

До списку новин