загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Серцева астма - симптоми, допомога при нападі, лікування

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

При будь-яких порушеннях серце людини вимагає ретельного вивчення його функціонування, оскільки саме воно є тим м'язовим органом, який забезпечує «перекачку» крові в організмі. За певних порушеннях в роботі серця хворі можуть відчувати задишку, яка згодом призводить до раптових нападів ядухи. У подібних випадках лікарі часто діагностують серцеву астму.  визначення

Серцева астма - захворювання, що супроводжується нападами задухи і що відноситься до тяжких станів людини. Саме гостра недостатність лівих відділів серця людини викликає такі напади. Порушений ритм дихання найчастіше є раптовим, але може виникати і поступово. 

Серце людини складається з 4 камер: передсердь (правого і лівого) і шлуночків (правого і лівого). Легеневі вени підводять кров до лівого передсердя. Якраз застій крові в малому колі кровообігу (правий шлуночок і ліве передсердя - його складові) є причиною появи порушень дихання і циркуляції кров'яного потоку, які характерні для астми. У лівому передсерді підвищується тиск, відтік крові до лівого шлуночку ускладнюється. Оскільки кров скупчується в капілярах легень, серцева астма може викликати набряк легенів, а це надзвичайно небезпечно для життя людини. При серцевій недостатності даного виду терміново потрібна екстрена допомога медиків.

Як «виглядає» хвороба? 

Будучи наслідком лівошлуночкової недостатності, серцева астма переслідує людей, що мають цю патологію. Симптоми її можуть проявитися як у денний, так і нічний час, проте напади задухи таки частіше трапляються ночами, особливо, якщо вдень людина в чому-небудь перестарався. Задишка може бути викликана навантаженнями двох видів: 

• Емоційною,  • Фізичної.

Інтенсивність фізичного навантаження, необхідної для провокації нападу серцевої астми, різна і залежить від ступеня серцевої недостатності конкретного хворого. Так у одних напад виникає при піднятті сходами на кілька поверхів, інші ж починають відчувати брак повітря і порушення дихання від простого різкого нахилу. 

Рясне їжа або пиття, простіше кажучи, переїдання, в результаті якого виникає переповненість шлунка, також може стати причиною виникнення серцевого астматичного нападу, якому передує відчуття дискомфорту і здавлювання у грудях, зміна ритму серця.

 

Приводом для нападу можуть послужити і стресовий стан, нервове напруження, хвилювання людини через яких подій чи ситуацій. 

Коли людина, хвора серцевою астмою, приймає горизонтальне положення, відбувається перерозподіл крові в судинах, застій її в легенях. При цьому хворий раптово відчуває почуття здавлювання грудей («відчуття стиснення ребер обручем»), задишку, утруднення вдиху. Трохи легше стає в тому випадку, коли людина підводиться на ліжку, звішує ноги або ж зовсім встає.

Для нападу серцевої астми характерна наявність наступних проявів: 

1. Подовжений і важкий (гучний) вдих; 

2. Сухий і глибокий кашель нападоподібному форми, який пізніше супроводжується виділенням мокротиння. З'являється кашель звичайно в тому випадку, якщо напад триває довше 10-15 хвилин; 

3. Прискорене дихання. Якщо нормальна кількість дихальних рухів становить близько 20 в хвилину, то під час нападу серцевої астми воно зростає до 50-60;

4. Збудження, занепокоєння, паніка, відчуття страху смерті. Подібні явища призводять іноді до неадекватної поведінки людини, а це, в свою чергу, може ускладнити надання йому першої медичної допомоги.  Такі ознаки астми, як відчуття задухи і нестачі повітря, можуть посилюватися саме через наявність кашлю. Говорити в подібний момент хворому стає важко.

Важка і тривала форма нападу астми супроводжується рясним виділенням холодного поту, занепадом сил, набуханням шийних вен під час нападу, появою цианотичного відтінку шкіри і посиніння зони носогубного трикутника, виділенням під час кашлю рожевої мокротиння з піною. Згодом приєднуються клекочучих хрипи, які чути на відстані. Подібні напади свідчать про появи такого грізного ускладнення, як набряк легенів. А цей стан загрожує життю людини. Саме тому серцева астма вимагає негайного і комплексного лікування.

Причини серцевої астми 

Виникає вона при тих же хворобах, що і набряк легень:  • Різних пороках серця, серед яких необхідно виділити стеноз мітрального клапана, коли отвір між лівим передсердям і шлуночком звужується, через що ускладнено надходження крові. Найчастіше з'являється захворювання у літніх людей, які страждають багато років ревматизмом;

• інфаркт міокарда (часто в гострій формі);  • кардіосклероз;  • Порушення серцевого ритму;  • Гіпертонічної хвороби, особливо за наявності гіпертонічних кризів;  • Хронічній стенокардії;  • аневризми серця.

Підвищують ризик виникнення серцевої астми неправильне харчування, вживання алкоголю, тютюнопаління, порушення режиму праці та відпочинку. 

Астма бронхіальна і серцева: відмінності 

Багато в силу відсутності знань можуть прирівнювати бронхіальну астму до серцевої. Помилки найчастіше виникають через схожість деяких симптомів. В обох випадках людина відчуває і задишку, і задушливі напади. Але відмінність бронхіальної астми від серцевої астми полягає в тому, що якщо в першому випадку причина задишки - спазм бронхів і набряк їх слизових оболонок, то в другому випадку задишка є наслідком неефективної роботи насосної функції серця. Для бронхіальної астми характерні попередній контакт з дратівливими речовинами, хвороби легенів, різні алергічні захворювання.

Бронхіальна астма завжди є самостійним захворюванням, а серцева астма - це одна з ознак серцевої недостатності. 

Незважаючи на схожість назв, причини бронхіальної і серцевої астми кардинально різні  Диференціальна діагностика бронхіальної і серцевої астми дуже важлива для правильного лікування. Важливу роль в установці правильного діагнозу відіграють ретельно зібрані скарги, вивчення історії виникнення захворювання, дані електрокардіограми. 

Як допомогти хворому при нападі серцевої астми? 

Найперше - негайно зателефонувати на станцію швидкої допомоги та грамотно описати диспетчеру симптоми захворювання. До прибуття бригади медиків спробувати надати людині невідкладну допомогу, адже в такій ситуації допомогти хворому можуть тільки оточуючі його люди. Всі дії повинні виконуватися швидко і послідовно. Їх мета - полегшити роботу серцевого м'яза і запобігти застій крові. Для цього виконуються наступні заходи:

1. Задихатися людини розміщують напівсидячи на ліжку. Такий стан хворого з опущеними ногами зменшує навантаження на серце. 

2. Забезпечити доступ свіжого повітря (відкрити вікно, по можливості перемістити хворого ближче до віконного отвору). 

3. Всі здавлюють предмети одягу (ремінь, краватка, бюстгальтер), які заважають нормальному кровообігу, необхідно послабити або усунути.

4. Якщо під рукою є тонометр, то при виникненні нападу серцевої астми необхідно виміряти тиск хворого. Якщо артеріальний тиск нормальний або підвищений, то хворому дається під язик нітрогліцерин з валідолом (останній нівелює побічні дії нітрогліцерину). Таблетки хворий повинен розсмоктати повністю. При наявності спреїв, що містять нітрогліцерин, використання їх буде більш ефективно. Однак, якщо людина страждає зниженим тиском, то подібні ліки заборонені. У такому випадку можна скористатися тільки валідолом. Повторити прийом лікарських засобів можна через 5 або 10 хвилин (під контролем АТ!), Але не більше 2 - 3 разів, щоб не нашкодити здоров'ю хворого. Необхідно пам'ятати, що подібні повторення можливі відносно хворих-хроніків, для яких вживання нітрогліцерину є справою звичайною. Людям, які раніше не приймали цей препарат, давати його слід з обережністю.

5. Помістити ноги пацієнта в таз з теплою водою. Зробити це бажано через 10 хвилин після того, як людині додадуть сидяче положення і забезпечать доступ повітря. 

6. З огляду на те, що напад серцевої астми може спричинити за собою набряк легенів, дуже важливою і дієвою мірою може стати вдихання парів етилового спирту. Для цього шматочок марлі змочується в ньому і кладеться на обличчя хворого. Якщо в господарстві не знайдеться спирту, то на крайній випадок можна скористатися горілкою, проте слід мати на увазі, що концентрація етанолу в цьому алкогольному напої таки нижче необхідної.

Слід приділити увагу придушення емоційної напруги хворого (з цією метою використовуються седативні препарати і психотерапія).  Надана правильно і вчасно перша допомога, спрямована на підтримку роботи серця і легенів, може навіть стати запорукою забезпечення життя. Долікарська допомога хворому не повинна заподіяти шкоду його здоров'ю.  Якщо клініка знаходиться далеко від місця проживання або перебування хворого, то заходи з надання першої допомоги необхідно продовжувати і під час його перевезення, але це вже входить у функції бригади швидкої допомоги, якої супроводжуюча особа не повинно заважати радами.

Як лікувати серцеву астму?  Вилікувати серцеву астму можливо лише в умовах стаціонару при суворому дотриманні рекомендацій лікарів. Наявність нападів задишки, що переходять у ядуху, вимагає негайної госпіталізації.

Навіть якщо при загостренні СА вдалося полегшити або усунути напад до приїзду швидкої, хворий повинен бути негайно госпіталізований в стаціонар в обов'язковому порядку. Саме в лікарні встановлюється причина виникнення нападу ядухи, призначається адекватне лікування. 

Діагностують серцеву астму на підставі даних: 

• Інформації, отриманої при опитуванні та огляді хворого;  • Оцінки клінічних симптомів;  • Електрокардіограми;  • Рентгенівського знімка грудної клітини.

 

Оскільки серцева астма - це вторинне захворювання, то курс лікування повинен спрямовуватися на усунення основного недуги. Лікар визначає належний режим активності пацієнта. Призначаються дієта і рівень допустимих фізичних навантажень. 

Залежно від причин виникнення нападу кашлю і задухи використовуються різні препарати, що вводяться у вигляді ін'єкцій. При сильній задишці, больових відчуттях, ознаках набряку легенів застосовують наркотичні анальгетики, серед яких і морфін (1%). Також хороший ефект роблять кисневі інгаляції та внутрішньовенні ін'єкції етилового спирту. Обов'язково призначаються сечогінні препарати внутрішньовенно (фуросемід 2-8 мл.). Доцільно використовувати препарати серцевих глікозидів. Особливо ефективні вони при наявності тахікардії.

Під час надання медичної допомоги як вдома, так і в стаціонарі ведеться постійний контроль артеріального тиску пацієнта. Вкрай обачним необхідно бути з хворими похилого віку. Також потрібно брати до уваги, що організм багатьох може не сприймати ті чи інші лікарські препарати. 

Тільки кваліфіковані фахівці повинні лікувати хворобу, правильно підбираючи препарати і розраховуючи дози для усунення її ознак і наслідків.

 

Як харчуватися? 

Після виписки хворого зі стаціонару, йому необхідно строго дотримуватися призначень лікарів з метою недопущення повторних нападів хвороби. Основна увага приділяється усунення факторів, які знову можуть викликати задишку і кашель. Необхідно кинути пити, курити, дотримуватися дієти і режиму харчування, нормалізувати режим сну і неспання, уникати психоемоційних навантажень.

Правильне харчування, яка призначається лікарем, грунтується на таких принципах: 

1. Їжа повинна бути досить калорійною і добре засвоюватися;  2. Добова норма їжі приймається за 5-6 разів;  3. Виключаються міцні чаї та кава, борошняні, солодкі, гострі та жирні страви, копченості;  4. Скорочується споживання солі;  5. Рекомендується вживати козяче молоко.

Медикаментозне лікування і дієта призначаються лікарем індивідуально в кожному конкретному випадку. 

Лікування народними засобами допускає вживання деяких відварів: чаїв на основі мати-й-мачухи, настоїв із шипшини коричневого, листя суниці, сумішей лікарських трав. Але необхідно пам'ятати, що народні засоби використовуються тільки в неактивному періоді хвороби. У гострому ж періоді будь самолікування неприпустимо.

До списку новин