загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Британські вчені: аспірин знижує захворюваність на рак

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Щоденне вживання аспірину може значно знизити ймовірність розвитку раку кишечника, шлунка та стравоходу, а також ще деяких видів ракових захворювань, з'ясували вчені Лондонського університету королеви Марії.

 

На думку дослідників, якщо всі жителі Великої Британії віком від 50 років будуть приймати ліки протягом 10 років, то за 20 років вдасться скоротити кількість смертельних випадків приблизно на 122 тисячі.

Але вживання аспірину іноді викликає внутрішню кровотечу, тому перед початком його прийому необхідно проконсультуватися з лікарем.

Вчені розглянули приблизно 200 робіт, присвячених користі і шкоді від вживання аспірину. Ця тема досі викликає численні дискусії у світі медицини.

Вчені дійшли висновку, що ліки знижують кількість смертей, викликаних раком кишечника, шлунка та стравоходу, на 30-40%.

Приклади зниження смертності від раку грудей, передміхурової залози і легенів також існують, але це зниження не настільки велике.

За підсумками дослідження, для позитивного результату ліки необхідно приймати щонайменше п'ять років.

Щоденна доза

 

Співробітник Лондонського університету королеви Марії Джек Кузик, який керував дослідження, вважає, що всім здоровим людям старшим за 50 років слід почати щодня приймати невелику дозу (75 мг) аспірину протягом 10 років.

За даними дослідників, якщо 1000 людей у віці 60 років будуть приймати ліки протягом 10 років, після закінчення прийому ми побачимо:

·         Померлих від раку стане менше на 16 осіб

·         Померлих від серцевого нападу стане менше на одну людину

·         Померлих від кровотечі стане більше на дві людини

Пан Кузик, який приймає аспірин останні чотири роки, сказав: "Незважаючи на наявність побічних ефектів, які теж потрібно враховувати, щоденне вживання аспірину, схоже, є одним з найбільш ефективних і простих способів зменшення ризику виникнення раку після відмови від куріння і зменшення зайвої ваги".

Ризик кровотечі

Добре відомо, що одним з побічних ефектів аспірину є кровотеча в шлунку і інсульт

Було встановлено, що позитивна дія ліків продовжується навіть після припинення їхнього регулярного прийому, але поки немає ясності, протягом якого часу необхідно їх приймати.

Через ризик виникнення внутрішньої кровотечі під час старіння організму вчені пропонують обмежитися періодом в 10 років.

Неясно також, чи буде більша доза посилювати захисний ефект.

Добре відомо, що одним з побічних ефектів аспірину є кровотеча в шлунку і інсульт, однак, на думку вчених, переваги прийому аспірину значно переважають ці ризики.

Згідно з дослідженням, якщо всі британці у віці від 50 до 64 років будуть приймати ліки, вдасться врятувати 122 тисячі людей, однак близько 18 тисяч помруть від побічних ефектів аспірину.

Експерти попереджають, що найвищий шанс виникнення побічних ефектів спостерігається у людей з підвищеним ризиком виникнення кровотечі, а також у курців і тих, хто часто вживає алкоголь.

Всі охочі почати приймати ліки повинні спочатку проконсультуватися з лікарем.

Вчені не знають точно, яким чином аспірин захищає від раку. На їхню думку, він може знижувати запалення або впливати на кров'яні клітини, які без ліків можуть сприяти поширенню хвороби в організмі.

До списку новин