загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Дефіцит вітаміну D вдвічі підвищує ризик слабоумства

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Дефіцит вітаміну D у літньому віці більш ніж удвічі підвищує ризик розвитку недоумства і хвороби Альцгеймера, з'ясувала міжнародна група дослідників, чия робота опублікована в журналі Neurology.

Попередні дослідження показали, що хронічно низький рівень вітаміну D в крові веде до зниження когнітивної функції. Однак результати, отримані міждисциплінарною групою під керівництвом Девіда Льюелліна (David Llewellyn) зі Школи медицини Ексетерського університету (Великобританія), вперше вказують на настільки негативний ефект, що надається дефіцитом вітаміну D на головний мозок літніх людей.

Автори проаналізували дані 1658 американців у віці 65 років і старше, які брали участь в 1992-1993 і 1999 роках в масштабному дослідженні стану серцево-судинної системи Cardiovascular Health Study. Всі вони на старті дослідження не страждали від деменції і серцево-судинних захворювань. Через шість років у 171 учасника була діагностована деменція, включаючи 102 випадки хвороби Альцгеймера.

В результаті було встановлено, що помірний дефіцит вітаміну D в крові пов'язаний з 53-процентним, а важкий дефіцит - з 125-відсотковим підвищенням ризику розвитку різних видів деменції. Що стосується хвороби Альцгеймера, то тут спостерігається аналогічна кореляція: помірний дефіцит вітаміну D пов'язаний з 69%, а важкий дефіцит - зі 122% підвищенням ризику розвитку цього різновиду деменції.

В ході дослідження був також виявлений пороговий рівень концентрації вітаміну D в крові, нижче якого відбувається стрибкоподібне підвищення ризику порушення когнітивної функції. Таким пороговим значенням виявився рівень 50 наномоль на літр.

Як підкреслив Льюеллін, тепер належить провести багато клінічних досліджень для з'ясування здатності сонячних ванн, їжі, багатої вітаміном D і харчових добавок з цим вітаміном відтягнути або запобігти наступ недоумства і хвороби Альцгеймера. Варто відзначити, що раніше подібний ефект був виявлений у вітамінів групи В.

Володимир Романюк

До списку новин