загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Медики розібралися, який хліб корисніший

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Фахівці з Лундського університету в Швеції провели дослідження, результати якого говорять про те, що продукти з цілісних зерен жита — це ідеальний вибір, так як є чудовою профілактикою розвитку діабету. Цільнозерновий житній хліб корисніший пшеничних булочок з висівками в силу того, що ефективно допомагає підтримувати нормальний рівень інсуліну і цукру в крові, зробили висновок дослідники.

Останнім часом виробники хліба стали пекти вироби з висівками, адже такий хліб вважається більш корисним. Але на думку шведських експертів, хліб «з висівками», який продається в магазинах в більшості країн, складається з пшеничного борошна та висівок різних злаків, — продукти з цільного зерна жита набагато корисніші для організму, ніж така суміш пшеничного борошна та висівок.

«Цілісне житнє зерно і висівки містять харчові волокна, вітаміни, мінерали та антиоксиданти, необхідні організму», — пояснюють фахівці. Хліб з пшеничного борошна, нехай і «з висівками», не володіє таким набором поживних речовин.

Експеримент показав, що люди, які їли на сніданок продукти з цілісних житніх зерен, надовго зберігали відчуття ситості. Згодом вони вибирали обід на 16 відсотків менш калорійний, ніж ті учасники, які снідали білим хлібом з висівками.

Автори дослідження говорять, що жито містить більше харчових волокон, ніж пшениця, — такі волокна можуть затримувати всмоктування жиру та інших поживних речовин у кишечнику, що сприяє продовженню почуття ситості.

«Зрозуміло, мова йде про продукти саме з цілісних зерен жита, що містять не тільки серцевину зерна, а й висівки. Продукти з очищеного зерна, позбавленого оболонки, не так корисні », — висловилися з цього приводу медики.

Показово, що паралельне дослідження, під час якого гризунів півроку годували пшеницею і житом, виявило, що миші, що харчувалися житніми продуктами, набрали набагато менше ваги.

Особлива користь житнього цільнозернового хліба в тому, що він дає не тільки відчуття ситості, але і здатний знижувати секрецію інсуліну, захищаючи організм від розвитку інсулінорезистентності і пов’язаних з нею недуг — діабету другого типу і серцево-судинних захворювань. Втім, в тому, що стосується цільного житнього зерна, то шведські вчені заявили, що найефективніше їсти житні продукти у вигляді каші. Вони краще насичують за рахунок води, яка в них є.

Нагадаємо, що раніше вчені ділилися думкою про те, що найбільш корисним з точки зору профілактики діабету є вживання цільнозернового хліба. Дослідження шведських фахівців можна розглядати як уточнення — не просто цільнозернового хліба, але ще й житнього.

До списку новин