загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Організм сповільнює старіння від медитації

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Сьогодні вчені вже всерйоз говорять про те, що, здавалося б, неминучим процесом старіння організму, насправді, можна керувати.

Після відкриття теломерів і зв’язку процесу їх укорочення зі скороченням життя, Елізабет Блекберн — лауреатом Нобелівської премії, отриманої за відкриття механізмів старіння людини, зі своїми колегами поставили питання: чи можливо уповільнити цей процес, продовжуючи тим самим життя?

Ясно, що усунувши фактори, що впливають на скорочення довжини теломерів і зниження активності теломерази, ми зможемо отримати якщо не вічну молодість, то хоча б уповільнити процес неминучого старіння. За дослідженнями, хронічний стрес, неправильне харчування та нездоровий спосіб життя призводять до укорочення теломерів.

Але не тільки це. Так, найбільш короткі теломери у людей, які не закінчили школу або живуть в атмосфері жорстокості та насильства. Також у тих, хто має позмінну роботу або живе у неблагополучних районах, або в несприятливих екологічних умовах. У дітей, що зазнали в ранньому віці фізичне або психологічне насильство, також спостерігається вкорочення теломерів. Теломери є провідником стресу, отриманого майбутньою матір’ю, який також викликає зменшення довжини теломерів у її майбутньої дитини.

На багато з факторів, що призводять до укорочення теломерів, ми можемо вплинути більшою чи меншою мірою. Уповільнити руйнування теломерів можуть фізичні вправи, здорове харчування та психологічна підтримка. Однак найбільш дієвим засобом у боротьбі зі старінням виявилася… медитація. Медитація здатна не тільки сповільнити руйнування теломерів, а й, як було показано, сприяти їх подовженню.

Для Блекберн новий напрямок роботи, а саме дослідження впливу медитації на процеси укорочення теломерів, став такою ж несподіванкою, як і для її колег. На жаль, у більшості людей склалося непохитне уявлення про медитацію як про суто релігійну практику.

Однак науковий підхід, застосований Блекберн та її колегами, змушує навіть скептиків по-іншому поглянути на медитацію.

Було проведено кілька досліджень, результати яких повинні були просто й ясно відповісти на питання: чи впливає медитація на скорочення довжини теломерів і зниження активності теломерази, тобто, на старіння організму?

В одному з досліджень взяли участь добровольці, що наглядали за людьми, хворими на недоумство. Як говорилося раніше, люди, що перебувають у ситуації, коли вони змушені піклуватися про хронічно хвору людину, відчувають стрес, який викликає у них скорочення довжини теломерів.

Протягом 8 тижнів перша група добровольців займалися стародавньою медитацією з мантрами по 12 хвилин на день. Інша група — контрольна — протягом цього ж часу слухала спокійну розслаблювальну музику. Результати показали, що у добровольців, що виконували медитацію, активність теломерази ставала набагато вище, в порівнянні з контрольною групою.

У другому дослідженні добровольці усамітнено медитували протягом трьох місяців в горах на півночі американського штату Колорадо. Результати показали, що після курсу медитації, в учасників експерименту рівень теломерази був на 30% вищий у порівнянні з контрольною групою людей, які не виконували медитацію.

Ще одне дослідження було проведено в групі чоловіків з низьким ризиком розвитку раку простати. Завдяки зміні свого способу життя та заняттям медитацією, у цих людей, в порівнянні з контрольною групою, не тільки підтримувалася активність теломерази на більш високому рівні, але через 5 років збільшилася довжина теломерів.

Як же можна пояснити таке благотворний вплив медитації на теломеразу та теломери? Щодо цього вчені мають кілька теорій. За однією з них, завдяки повільному, ритмічному диханню, медитація зменшує стрес, сприяє фізичному розслабленню, знімає психологічну напругу. Медитація заспокоює розум і допомагає впоратися з нав’язливими думками в нашій голові. Завдяки медитації, людина вчиться цінувати сьогодення і менше хвилюватися про минуле і про майбутнє.

Вчені змогли розробити методику терапії для зняття стресу шляхом медитативного зосередження. В результаті її застосування було відзначено зниження тиску та зміцнення імунітету, подолання депресивних станів. За даними нейробіологічних досліджень, навіть короткі курси медитації можуть впливати на мозок, аж до його структурних змін.

Варто відзначити, що більшість з вище перерахованих доказів позитивного впливу медитації на здоров’я, аж до продовження життя, не є чимось незвичайним для людей, що практикують такі стародавні практики, як цігун.

Цігун дозволяє удосконалювати енергію тіла та свідомість людини через медитативні вправи. Згідно з цігун, розум і тіло являють собою єдине ціле.

Про користь цігун для здоров’я відомо давно. Також вченими було доведено, що під час медитації відбувається утворення надприродної енергії. А у людей, що досягли високого рівня в медитації, інтенсивність цієї енергії може бути в сотні, а іноді в тисячі разів більше, ніж у звичайних людей.

Можливо, якраз ця енергія і є тим цілющим джерелом життя та вічної молодості?

Аліна Танько

До списку новин