загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Прості правила оздоровлення кишечника без ліків

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Здорова мікрофлора кишечника становить одну з основ гарного самопочуття. В той же час, вона являє собою одну з складних систем в травному тракті. Найчастіше неправильне харчування та надмірний прийом ліків призводять до зміни складу мікрофлори, що також позначається на здоров’ї. Як оздоровити мікрофлору, не вдаючись до використання лікарських препаратів?

Почнемо з питання про те, що значить здорова мікрофлора кишечника та яке її значення в роботі всього організму.

Основу мікрофлори складають величезні колонії корисних бактерій, що виконують важливу функціюзахищають наш організм від небезпечних мікроорганізмів. Загалом, в кишечнику людини живуть приблизно 500 видів бактерій: як корисних, так і хвороботворних. У той час як корисні мікроорганізми допомагають нам засвоювати вітаміни і перетравлювати їжу, шкідливі бактерії харчуються продуктами бродіння і виробляють продукти гниття.

99% всіх мікроорганізмів, що населяють кишечник, складають лактобацили, біфідобактерії, ентерококи, бактероїди і кишкова паличка — це нормальна мікрофлора кишечника. 1%, що залишився від загального числа мікробів, — клостридії, стафілококи, протей та ін. — умовно-патогенні бактерії, які розвиваються в нездоровому організмі.

Здорова мікрофлора — хороше травлення

Жоден організм не зможе вижити без здорової мікрофлори кишечника. Яке ж її значення? Здорове середовище в кишечнику забезпечує правильну роботу всього організму. Корисні бактерії виділяють кислоти, спирти та інші антибактеріальні речовини, які не дають можливості розвиватися гнильним бактеріям. Крім цього, вони нейтралізують токсини, що виділяються патогенними бактеріями.

Крім захисної функції, корисні мікроорганізми також сприяють всмоктуванню речовин, розкладанню жовчних кислот і білків, покращують обмін ліпідів. Утворення імуноглобуліну, А, важливого для підтримки імунітету, можливе тільки при здоровій мікрофлорі.

Причини порушення мікрофлори кишечника

Однією з причин передчасного старіння організму є дисбаланс корисних і патогенних мікроорганізмів у кишечнику. У цьому випадку токсини, що виділяються гнильними бактеріями, не можуть нейтралізуватися корисними бактеріями, що й викликає поступове отруєння організму. Наукова назва порушення мікрофлори кишечника — дисбактеріоз.

Порушення мікрофлори кишечника може відбуватися внаслідок:

— Незбалансованого харчування, поганої екології та низької якості питної води;

— Тривалого вживання антибіотиків та інших антисептичних препаратів. За статистикою, у 90% випадках антимікробна терапія супроводжується дисбактеріозом;

— Зниженого імунітету, гормональних збоїв в організмі, алергічних реакцій, променевої терапії;

— Перенесених інфекційних захворювань і запальних процесів;

— Зловживання антибактеріальними засобами гігієни;

— Стресу, хвороб нервової системи, недосипання,

— Зловживань кавою та енергетичними напоями.

Типовими симптомами порушення мікрофлори кишечника є зміни характеру випорожнення (запор, діарея), підвищений метеоризм, бурчання, алергічні реакції (наприклад, на шкірі). Крім цього, дисбактеріоз супроводжується загальним нездужанням, підвищеною стомлюваністю і біллю в животі.

Відновити мікрофлору кишечника допоможуть:

1. Кисломолочні продукти, такі як кефір і кисле молоко, містять лакто- і біфідобактерії, які нейтралізують продукти гниття і відновлюють мікрофлору кишечника. До складу цих продуктів також входять пребіотики і пробіотики.

Щодня випивайте на ніч 1 склянку кефіру або кислого молока.

2. Пребіотики і пробіотики. Пребіотики — харчові компоненти, які не засвоюються кишечником, але покращують його мікрофлору. Крім цього, пребіотики підвищують імунітет, будучи відмінним засобом профілактики простудних захворювань. Велику кількість пребіотиків містять корені цикорію, топінамбур, зелень кульбаби, цибуля-порей, ріпчаста цибуля, свіжий часник, спаржа, пшеничне борошно та висівки.

Пробіотики містять живі клітини мікроорганізмів. Найкращого ефекту в оздоровленні мікрофлори кишечника можна досягти, поєднуючи прийом пребіотиків і пробіотиків.

3. Продукти, що містять багато клітковини і харчових волокон: овочі, фрукти, зелень. Харчові волокна здатні нейтралізувати шкідливі речовини. Добова норма клітковини становить 35–40 гр.

4. 6–8 склянок води на добу. Вода виводить токсини з організму, сприяє підтримці здорової мікрофлори.

5. Пантотенова кислота (вітамін В3) зв’язує і видаляє з кишечника токсини патогенних кишкових бактерій. Пантотенова кислота частково синтезується кишковою мікрофлорою. Вітамін В3 містять бобові, свіжі овочі та кисломолочні продукти.

При оздоровленні мікрофлори кишечника слід обмежувати себе у вживанні солодких і борошняних продуктів, м’яса, а також снодійних, гормональних препаратів та енергетичних напоїв. За годину до прийому їжі вранці і ввечері з’їдайте зубок часнику.

Будьте здорові!

Аліна Танько

До списку новин