загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Як зберегти легкість ходи

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

З того часу, як наш предок став на ноги, навантаження на його опорно-руховий апарат (в першу чергу на стопу й хребет) збільшилося в кілька разів. Отож сьогодні кожен друга людина, що переступила 50-річний рубіж, страждає від плоскостопості.

Близько 85% своєї м’язової енергії за здорових нижніх кінцівок витрачається на ходьбу та стояння, тобто на утримання рівноваги тіла, а в разі деформації в ділянці стоп згаданий відсоток значно збільшується, при цьому має місце втомний синдром, тобто швидка загальна стомлюваність, ослаблення всього організму, підвищення ймовірності різних захворювань.

Рятівне склепіння

Стопа-трудівниця за обсягом фізичної роботи поступається одному лише серцю. Під час кожного кроку (а їх за день людина робить близько 10 тисяч) стопа відчуває навантаження вдвічі більше, ніж космічний корабель, який стартує! Що вже говорити про стрибки й біг! Як же невелика опора витримує це? Завдяки унікальній конструкції: склепінчаста будова стопи дозволяє, немов ресорі, гасити до 70% поштовхових прискорень! Це рятує від струсів вразливіші відділи опорно-рухової системи. Так, гомілці дістається вже 30% від удару, стегну - 20%, тазовій ділянці - 15%, а до голови доходить лише 2,5-5%.

Здорова стопа, яка добре амортизує, робить ходу пружною, легкою, економною, витривалою і в прямому сенсі дарує спокій голові. А якщо «ресори» почали просідати?

Ви стали помічати, що ноги швидко втомлюються, взуття здається тісним, а на стопах утворюються болісні мозолі? Ниють не тільки ноги, а й поперек? Серйозний привід насторожитися й звернутися до ортопеда! Зазвичай це перші ознаки плоскостопості.

Причини захворювання можуть бути найрізноманітнішими. Це:

- слабкість м’язово-зв’язкового апарату стоп;

- тривале статичне навантаження (стояча робота чи робота, що потребує підняття тяжкого);

- ожиріння, порушення обміну речовин, особливо в разі діабету;

- хвороби суглобів і судин ніг (ендартеріїт, тромбофлебіт);

- травми - неправильно зрощені переломи щиколоток, кісток передплесна й плесна, а також ушкодження м’яких тканин склепіння стопи;

- перенесені раніше захворювання - рахіт, тиф, скарлатина;

- постійне носіння незручного взуття - на грубій негнучкій підошві, вузькій чи занадто широкій, без підборів чи на високих підборах;

- тривала ходьба по жорстких покриттях - на вулиці й удома.

Втрачаючи ресорну функцію, всі непогашені під час ходьби поштовхи передаються вгору: на тазостегнові суглоби, хребет, голову. Починає мучити головний біль, знижується працездатність. Захищаючи ніжні тканини мозку від травмівних поштовхів, організм створює останній бар’єр – спіралеподібну «пружину» з хребта. Подібне викривлення - сколіоз і кіфосколіоз, з’являється саме в міру розвитку плоскостопості! Ось чому поширеному нині сколіозу важливо запобігати й лікувати його, починаючи з ніг.

Плоскостопість буває поздовжньою (по довжині стопи) й поперечною (по її ширині). Під час поздовжньої втрачається ресорна (пружна) функція стопи. Якщо ж ущільнюється поперечне склепіння, знижується відштовхувальна функція. Передня частина стопи з пальцями розширюється, опорними стають головки другої та третьої плеснових кісток, і в цьому місці підошви утворюється мозоль.

Найчастіше в разі плоскостопості на підошві з’являються кісткові нарости (остеофіти) - шпори п’ят. Травмуючи прилеглі тканини та нервові волокна, вони спричиняють пекучий біль під час ходьби, ніби наступив на цвях чи голку. Людина починає ходити на манер качки: на зовнішньому краю стоп, широко розставляючи ноги, підгинаючи коліна, викривляючи положення таза, посилено розмахуючи руками, і... посилює розвиток плоскостопості.

Зміцнити м’язи, які утримують склепіння стопи, допомагають плавання стилем кроль, стрибки на батуті, лазіння по канату, катання на велосипеді, лижні прогулянки, рухливі ігри на траві.

Якщо ви схильні до плоскостопості, вам протипоказані такі види спорту, як важка атлетика, біг на довгі дистанції, ковзанярський спорт.

Поради на кожен день

- Гарне доповнення до гімнастики - самомасаж, його роблять перед чи відразу після вправ. Протягом 3-5 хвилин погладжуйте, розтирайте й розминайте спочатку пальці, потім усю підошву стопи в напрямку до п’ятки, потім гомілку: від гомілковостопного суглоба до колінного, опрацьовуючи всі групи м’язів.

Однак масаж гомілки протипоказаний у разі варикозного розширення вен і тромбофлебіту.

- Хороший і масажний килимок, тапочки з шипами, взуття з магнітними виступами, але носити їх можна не більше 2 годин на день.

- У разі вираженої плоскостопості не менше 2-3 разів на рік робіть фізіотерапевтичні процедури за призначенням лікаря: рефлекторний масаж, водні, грязьові аплікації, лікування магнітним полем.

- Приймайте вітаміни та їжу, багату мікроелементами.

- Щодня мийте ноги чи робіть 10-15-хвилинні ножні ванночки - содові, мильні, з шавлією (температура води 36-37°С). Але не парте! Гаряча вода розслабляє м’язи стоп. До речі, для них шкідливе й переохолодження, яке сповільнює кровообіг.

- Стежте за масою тіла. За ожиріння зростає навантаження на стопи: вони просідають, стають щільнішими, спричиняючи больові відчуття.

- Взуття має бути просторим і мати невеликі зазори з боків (0,5 см) та спереду (1 см), щоб пальці вільно ворушилися.

- У вас нарости на п’ятах - шпори? Не обійтися без різних підп’яткових вкладок (із губчастої гуми, вовни, повсті, інших матеріалів), спеціальних устілок з крутою викладкою склепіння.

- Якщо болісна «кісточка» облюбувала передню частину стопи (наприклад, ділянка великого пальця), зробіть на цьому місці в устілці поглиблення, обклавши краї поролоном, губчастою гумою. Ці прості заходи допомагають зменшити біль під час ходьби.

Ви знову матимете легкість ходи, застосовуючи ортопедичні засоби: супінатори різноманітних розмірів із різних матеріалів, валики «Зейтца», компенсатори укорочення, п’яткові амортизатори та інші ортопедичні елементи, що дадуть змогу з урахуванням ваших індивідуальних даних підібрати потрібний ортопедичний елемент, який відповідає діагнозу й призначенням лікаря.

Пам’ятайте: профілактику та лікування плоскостопості проводять під наглядом ортопеда.

Що раніше ви подбаєте про свої стопи, то легше буде крокувати по життєвому шляху.

До списку новин