загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Що шкодить нашим легеням: 3 несподівані причини

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я проблеми з органами дихання зараз у кожного третього з нас.

Ні для кого не секрет, що забруднення навколишнього середовища і куріння завдають відчутної шкоди дихальній системі людини.

А ось зовсім несподівані шкідливі фактори, які здатні погіршити здоров'я наших легенів:

1. Зайва вага

При надлишку жиру в організмі легені працюють в режимі гіповентиляції: вони дихають повільніше і гірше. Через це в кров надходить менше кисню, погіршується кровопостачання всіх наших органів і тканин. А оскільки кров містить захисні (імунні) клітини, то при недостатньому кровопостачанні знижується імунітет організму в цілому. Людина хворіє частіше, важче і довше. До того ж при зайвій вазі самі по собі жирові клітини виділяють речовини, що ведуть до запалень.

2. Зловживання алкоголем

Багато шкідливих компонентів розпаду алкоголю «вивітрюються» з організму саме через легені, водночас пошкоджуючи їх.

При надлишку продуктів розпаду етилового спирту руйнується війчастий епітелій легенів - тобто клітини, які містять вії. Ці війки як би б'ються і виганяють слиз, що накопичується в органах дихання разом з несприятливими домішками. Якщо ж епітелій постраждав, така захисна функція порушується, слиз перестає нормально виводитися, в ній тут же починають накопичуватися і розвиватися мікроби.

3. Гіподинамія

За браком руху об'єм легенів скорочується, вони дихають повільніше і гірше - так само, як при надмірній вазі. Підсумки аналогічні: порушення кровопостачання з поганими наслідками.

До списку новин