загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Осіння застуда: звідки береться і як з нею боротися

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Разом з осінню розпочався й сезон застуд. Зазвичай цим «народним» словом називають ГРВІ (гостра респіраторна вірусна інфекція) або ГРЗ (гостре респіраторне захворювання). Є тисячі найрізноманітніших порад, як уникнути й лікувати ці хвороби. Комусь допомагають одні з них, комусь – інші. Але незаперечно, що нині не завадить пригадати якомога більше способів лікування і профілактики та скористатися бодай одним із них. Про це «Нову Добу» поінформував власний кореспондент.

«Кожне перенесене ГРЗ залишає глибокий слід в організмі»

За твердженням спеціалістів, середньостатистична людина хворіє на ГРЗ тричі на рік. Застуда стоїть на четвертому місці в переліку всіх захворювань людини і триває 6-7 днів. Симптоми ГРЗ відомі всім: біль і першіння в горлі, нежить, пропадає голос, з’являється кашель, зростає температура, ломота у м’язах, слабкість. Цікаво, що сама застуда – це не хвороба. Просто переохолодження, протяг, великі фізичні навантаження, стресовий стан підривають захисні можливості організму й «відкривають двері» для інфекцій. Потрапивши в ослаблений організм, бактерії та віруси починають посилено розмножуватися. Якщо організм не в силах протистояти, починається захворювання. Назва ГРВІ звична, але це не одне, а ціла група захворювань. Лікар не уточнює, який саме вірус винен у вашому захворюванні, тому що всі ГРВІ мають майже однакові симптоми й лікуються практично однаково. Тож ГРВІ – це не діагноз, а медичний термін. Усе, що виписує лікар, спрямоване на посилення вашого імунітету й придушення симптомів хвороби. Віруси, які викликають ГРВІ, у зовнішньому середовищі швидко гинуть, але дуже легко передаються від хворої до здорової людини. Інкубаційний період може тривати від декількох годин до чотирьох днів. Увесь цей час зовні здорова людина все ще небезпечна для оточення і є джерелом інфекції.

Щороку саме восени ми фіксуємо велику кількість випадків захворювання на ГРВІ, – відзначає Володимир Казмірук. – Причина цього явища цілком закономірна: будь-які зміни в природі не можуть не позначатися й на людині. На початку осені різко змінюється вологість повітря, знижується температура тощо. Усі ці явища кидають справжній виклик стану імунної системи людини.

Найкращий спосіб захиститися від застуди, на думку лікаря, готуватися до неї протягом всього життя.

– Від народження з молоком матері дитина отримує все, що необхідно організму для боротьби з хворобами, але потім протягом життя активно й цілеспрямовано руйнує захисні бар’єри свого організму, – говорить Володимир Іванович. – Ідеться в першу чергу про шкідливі звички й неправильний спосіб життя. Людина повинна себе загартовувати й щодня активно працювати над власним імунітетом.

За словами медика, кожне перенесене ГРВІ завдає досить значної шкоди організму, особливо людям із ослабленим імунітетом.

Щоб запобігти появі захворювання, терапевт радить не вживати спеціальні медпрепаратів.

– По телевізору постійно показують рекламу різноманіт¬них медпрепаратів, які нібито надійно й мало не назавжди звільняють людину від ризику захворіти, – відзначає Володимир Казмірук. – Я б не радив особливо довіряти таким роликам і таким лікам. Річ у тому, що будь-який медичний препарат має певні побічні дії. Одні з цих дій проявляються відразу після вживання ліків, а інші значно пізніше. Тож що менше людина вживає ліків, тим краще для неї. Препарати, що різко підвищують імунітет, можна й потрібно вживати людям із надзвичайно ослабленими захисними бар’єрами організму. Це важкохворі або ті, що видужують після перенесення небезпечних хвороб, оперативних втручань тощо. Для решти найкращими ліками на осінній період повинна стати ранкова зарядка, обливання і вживання якомога ширшого набору фруктів, овочів і решти продуктів, що містять усі необхідні для організму вітаміни й мікроелементи.

У разі, якщо уникнути застуди все ж не вдалося, терапевт рекомендує якомога більше пити соків, компотів та інших вітамінізованих напоїв, що виводять з організму наслідки інфекції й водночас підвищують імунітет.

– Одним із небезпечних наслідків діяльності вірусу в організмі є продукти його життєдіяльності, які шкідливі для людини. Як і будь-яку отруту, ці токсини потрібно виводити з організму за допомогою великої кількості рідини, – зазначив лікар.

Щоб не захворіти

 

 Перед виходом на вулицю перевіряйте показники термометра і одягайтеся відповідно до погоди.

 Не допускайте переохолоджень організму, особливо це стосується горла й ніг.

 Обов’язково снідайте, оскільки їжа, переварюючись, виділяє тепло, що зігріває організм зсередини.

 У транспорті та інших громадських місцях намагайтеся триматися подалі від тих, хто чхає або кашляє.

 Збільшіть у своєму раціоні кількість фруктів і овочів, вони необхідні організму для обміну речовин.

 Уникайте стресів, оскільки вони негативно позначаються на імунітеті.

 Намагайтеся провітрювати приміщення хоча б по 5 хвилин щогодини.

 Не перевантажуйте свій організм: якщо відчуваєте слабкість, усі нетермінові справи краще відкласти й провести день вдома під ковдрою. Саме в цей час імунна система завзято бореться з захворюванням.

До списку новин