загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Як оздоровити легені в мегаполісі: 7 способів

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

У жителів великих міст легені страждають особливо часто. І навіть не стільки від вихлопів безлічі машин, скільки від сидячого способу життя, переїдання і куріння.

Як оздоровити легені доступними і відносно нескладними способами, якщо немає можливості переїхати жити на берег океану або в будиночок у лісі?

1. Відмовтеся від куріння

Саме тютюновий дим є головним вбивцею наших легень, його негативний вплив набагато більший, ніж вихлопів автомобілів, викидів заводів і ТЕЦ.

2. Регулярно займайтеся спортом або просто ходіть пішки

Щоб ваші легені працювали на «відмінно», потрібно проходити не менше 4 км щодня, радять лікарі. Це приблизно 30-40 хвилин ходьби швидким кроком - наскільки дозволяє дихання. Ходьбу можна замінити, а ще краще доповнити їздою на велосипеді, аеробікою, силовими вправами та іншими видами спорту.

Під час активного руху посилюється вентиляція легень і в кров потрапляє більше шкідливих речовин із забрудненого повітря. Тож шукайте більш-менш чисті місця: паркові зони, набережні тощо.

3. Харчуйтеся правильно, щоб уникнути зайвої ваги

Вона визначається за індексом маси тіла (ІМТ), який підраховуємо так: вагу в кілограмах ділимо на ріст у метрах, зведений у квадрат. Надлишковою вважається маса тіла, коли її індекс (ІМТ) дорівнює 25 і вище. Приклад: людина важить 85 кг при зрості 1,7 м. ІМТ = 85/1,7х1,7 = 29,4. Це вище норми, треба худнути, інакше легені страждатимуть від гіповентиляції та інших несприятливих наслідків надмірної ваги.

4. Не зловживайте алкоголем

Так-так, він шкодить не тільки печінці, але й органам дихання, пошкоджуючи їхню захисну оболонку - війчастий епітелій. Отруйні продукти розпаду етилового спирту виводяться в тому числі через легені. Не забувайте, що безпечна норма - не більше одного - двох келихів легкого вина або максимум 30 мл міцного алкоголю в день.

5. Дбайте про здоров'я носа

Якщо він пересихає, у тому числі при використанні судинозвужувальних крапель і спреїв, пошкоджується слизова оболонка, що затримує потрапляння шкідливих частинок, у тому числі мікробів. Тому зволожуйте ніс, а також повітря, що пересихає при використанні опалювальних приладів.

6. Використовуйте будь-яку можливість для виїзду за місто і в іншу місцевість з відносно чистим повітрям.

7. Висипайтеся

Недосипання знижує імунітет, у тому числі й погіршує захист органів дихання від інфекцій.

До списку новин