загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Їсти солодощі і не товстіти — це можливо

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Не обмежувати себе у вуглеводах і при цьому не поправлятися — цілком реально. Правда, поки що для цього потрібні дві умови. Перше — треба мати мутацію. Друге — треба бути круглим хробаком. 

Людство споконвіків шукає засіб від старіння. Здається, замість цього воно ризикує знайти засіб від ожиріння, що майже настільки ж прекрасно. Ген Nrf2 і його продукти давно вивчають у фармацевтичних компаніях, так як ці речовини мають властивості антиоксидантів і здатні «ремонтувати» деякі пошкодження ДНК. Однак нове дослідження, опубліковане в Nature Communications, показує, що робота цього гена може захистити і від зайвої ваги.

Шон Курран з Університету Південної Каліфорнії в Лос-Анджелесі та його колеги досліджували хробаків виду Caenorhabditis elegans. В одному з експериментів група черв’яків, які брали участь в експерименті, мала аномально активний ген SKN-1 (Nrf2 — його аналог у людей). Тварини в іншій групі такої мутації не мали. Нормальним і мутантним тваринам змінили раціон так, що в ньому стало на 2% більше глюкози. У звичайних черв’яків така зміна в дієті через деякий час призвело до збільшення кількості жиру в організмі аж на 250% (порівняно з їх побратимами на звичайній дієті), в той час як маса і склад тіла черв’яків-мутантів не змінилися.

По всій видимості, ген SKN-1 і його продукти — сполучна ланка між обміном вуглеводів і жирів. Його роль була показана в експериментах на Caenorhabditis elegans, коли тваринам доводилося голодувати і втрачати жир. А результати дослідження черв’яків-мутантів на вуглеводної дієті, звичайно, обнадіюють. Хто б не хотів їсти і не товстіти? Тим більше що потенційна можливість відкрити схожий механізм у людини є — відповідний ген мається.

Однак не все так просто. Доведено, що у тварин підвищена активність Nrf2 чітко пов’язана з підвищеним ризиком розвитку раку. Тому справжнім порятунком мутації цього гена стануть тільки тоді, коли їх можна буде включати і вимикати в певних ділянках тіла. Швидше за все, до того моменту, коли це стане можливим, засіб від ожиріння і так вже буде знайдено, і не один.

До списку новин