загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Психосоматика: прості вправи для ефективної нейтралізації стресу

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Викладачі йоги розповіли, як наша свідомість пов'язана з тілом і звідки беруться хвороби

Лікар, чемпіон світу з йога-спорту В'ячеслав Смирнов і стрес-аналітик Олена Ладигіна - засновники Центру Be Happy! - провели майстер-клас, на якому розповіли і показали, як у наш непростий час справлятися зі стресом.

Тісний зв'язок тіла і свідомості

Психосоматика - це напрямок у медицині та психології, що вивчає вплив психологічних чинників на виникнення і перебіг тілесних захворювань.

Тіло і свідомість людини дуже тісно взаємопов'язані. Те, що відбувається в нашій свідомості, повністю відбивається в нашому тілі. Кожна частина нашого тіла - відображення якоїсь функції нашої свідомості.

Можна навчитися читати тіло людини: що за що відповідає. Наприклад, опорно-руховий апарат пов'язаний із базовими цінностями. Тому, якщо у людини відбувається крах життєвих цінностей, коли у неї з'являється відчуття, що життя в корені відрізняється від того, як вона собі його уявляла, у неї неминуче виникне слабкість у кістковій системі і з часом розвинеться патологія.

Суглоби відповідають за нашу здатність змінюватися. Якщо людину не влаштовують зміни, що відбуваються, вона хоче зафіксувати старе, тоді у неї виникатимуть проблеми із суглобами: запальні, дегенеративні процеси тощо. Психосоматична причина артритів, артрозів - це спроба зафіксувати все в такому стані, як це було раніше. Найчастіше це проблема людей у віці.

Як уберегтися від хвороб?

Прості вправи для зняття стресу

Є прості та ефективні вправи, які навчають нашу психіку приходити в стан балансу (ознайомитися з ними можна в нашому відео). Ці методи задіють і тіло людини, і її свідомість, адже вони взаємопов'язані.

На перший погляд, це дуже прості вправи. Але вони дуже глибоко працюють. Коли відбувається будь-який дисбаланс у нашій психіці, перше, що страждає, - це контакт з опорою (із землею). Такі прості техніки допомагають нейтралізувати емоції і крайнощі, в які впадає людина. В іншому випадку гіперемоції (паніка, гнів тощо) відбиватимуться на рівні тіла. Наслідки у вигляді психосоматичних захворювань з'являться трохи пізніше.

Як це працює: через задіяння м'язів опорно-рухового апарату, дихальної та кровоносної систем ми підсилюємо відчуття опори. А опора фізична завжди є для нас основою опори психічної. Тому, якщо людина регулярно виконуватиме ці вправи, відчуття стійкості на рівні психіки з кожним разом посилюватиметься.

Ще один глибокий механізм, який ми задіяли під час вправ, - це розтягування видиху. Ця техніка дозволяє відновитися і розслабитися, прийти до початкової точки балансу.

Техніки, орієнтовані на підсвідомість

Вправа 1.

Треба взяти аркуш паперу, ручку і написати 50 і більше відповідей на запитання «Навіщо мені здоров'я?». Так наша свідомість переорієнтується на здоров'я, і набагато швидше та ефективніше піде процес одужання.

Важливо: відповіді повинні бути у стверджувальній формі (не містити частинки «не»). Адже наша підсвідомість не сприймає частку «не».

Вправа 2.

Треба взяти аркуш паперу, ручку і написати 50 і більше відповідей на запитання «Як я зрозумію, що я здоровий?» (у яких відчуттях, як я себе почуватиму). Наприклад, «я вставатиму о 5 ранку повний сил і енергії, я відчуватиму легкість у тілі, у мене буде гарний рівний настрій» тощо.

Поки ми не створимо всередині себе чітку і ясну систему координат, здоров'я не змінюватиметься на краще. Бо часто насправді людина не хоче змінюватися, не хоче ставати здоровою. А ці вправи допомагають правильно орієнтувати підсвідомість. Після того, як їх виконаємо, ми почнемо будувати своє життя так, щоб рухатися до здоров'я. Тепер будь-які дії, спрямовані на здоров'я, дадуть набагато більший ефект.

Важливо: аркуші з відповідями не треба викидати. Коли ми відчуємо, що у нас поганий настрій або ось-ось ми занедужаємо, треба взяти в руки ці листки - перечитувати їх необов'язково, у нашій підсвідомості вже стоятиме «якір», пов'язаний з тим, що ми написали. Навіть той факт, що ми їх тримаємо в руках, запускатиме всередині нас процеси, що настроюють на здоров'я.

Ця техніка універсальна. Вона стосується здоров'я та сімейних відносин, грошей та інших аспектів життя. Треба змінити тільки ключове слово в запитанні - подальші дії аналогічні.

https://www.youtube.com/watch?v=InRZ2Zeiqyk

До списку новин