загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Чи потрібно приймати імуностимулятори?

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Зміцнення імунітету — одна з найбільш обговорюваних зараз тем. Багатьох хвилює, як підготуватися до сезону застуд. Популярна порада — пити імуностимулятори. Завжди знайдуться бажаючі розповісти про якій-небудь «чудовий засіб», що вже не перший рік допомагає родині, сусідам, подругам … А лікарі питають — з чого ви взяли, що вам це потрібно? Імуностимулятори стали звичною частиною нашого осінньої життя. Дитина вередує і не хоче до школи? Зараз ми йому крапель, курс проп’є — і порядок. Очікується здача проекту, а ви часто застуджуєтеся? За порадою колеги про запас п’ємо чарівний засіб, який «ну всім завжди відмінно допомагає».

Між тим лікарі попереджають: імунна система занадто складна, щоб ось так, запросто, її «підстьобувати». Як вона працює, просто і дохідливо в своєму блозі пояснює імунолог Тетяна Тихомирова, яка живе зараз у Філадельфії. Якщо коротенько, то для здорового життя потрібен баланс двох сил: провоспалительной (викликає запалення, вбиває інтервентів — мікробів або вірусів) і антизапальні (контролює процес «військових дій»). Порушення балансу загрожує  серйозними наслідками — наприклад, інфекційно-токсичним шоком. За замовчуванням не можна приймати імуностимулятори тим, чиї родичі хворіють аутоімунними захворюваннями (серед них — ревматоїдний артрит, системний червоний вовчак, цукровий діабет 1 типу). На щастя, більшість імуностимуляторів, що продаються в аптеках, серйозно на імунну систему в цілому здорової людини не впливають. При грипі та застуді вони дійсно можуть допомогти (але і це не факт). Але ось пити їх навмання «для імунітету» лікарі не радять.

Як людина визначає, що йому необхідно підвищити імунітет? Зазвичай орієнтуючись на класичні ознаки зниження оного: часті застуди, запальні захворювання, що переходять у хронічні, довго не загоюються ранки на шкірі. Одне «але»: є маса інших речей, що виликають ці симптоми. Тільки лікар може визначити, в чому тут справа. Тому немає сенсу переводити час і гроші на «може допоможе». Краще витратити їх з користю: сходити на прийом до фахівця, обстежитися, знайти першопричину — і от з нею вже і розбиратися. До відома: лише у 5% людей дійсно є проблеми з імунною системою, що вимагають серйозного лікування. І давно відомі прості, безпечні та ефективні способи підтримати захисні сили організму: правильно харчуватися, нормально спати, займатися спортом. Але ж це так нудно …

До списку новин