загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Має 5 дітей, 9 онуків та 9 правнуків: бабусі з Волині – 104 роки

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Уродженка села Погулянка Маневицького району Гликерія Наливайко відсвяткувала своє 104-річчя.

Гликерія Наливайко виростила п’ятьох дітей, дочекалася дев’ятьох онуків, стількох же має правнуків і сімох праправнуків. 47 років тому овдовіла.

У селі її називають «баба Рикеша». Скільки років довгожительці, знають хіба що в сільраді. Адже жвава і непосидюча старенька не виглядає на свій вік. Навіть у поважних літах ще тримала кабанчиків, птицю і, лише розмінявши десятий десяток, продала корову. Жила сама. На вмовляння наймолодшої доньки, 67-річної Надії, переїхати до неї у Любешів — відмахувалась. Не хотіла нікому заважати. Але перебратися таки довелося. У позаминулому році на Покрову бабуся впала і зламала тазостегновий суглоб. Із того часу пересувається по кімнаті з допомогою стільчика.

На своєму віку Гликерія Іванівна пережила стільки бід, що найзапеклішому ворогові не побажаєш. Вона народилася у багатодітній селянській родині. Була десятою дитиною в сім’ї. Жили тоді важко. Щойно підрісши, діти бралися за роботу на землі. З 15 літ Гликерія наймалася до багатих хазяїв за шматок хліба. Тяжко гарувала. Від весни до морозів ходила босоніж. Про школу, звісно, не було й мови, тож писати жінка не вміє. У 19 років її засватав на п’ять літ старший односелець Яків. Відгуляли весілля. Здавалося б, жити, добра наживати. Але в їхню долю увірвалася війна. 

— Тато повернувся з фронту інвалідом, — ​гортає сторінки пам’яті донька довгожительки. — ​Хворів. Мамі довелося виконувати і свої, і його обов’язки. Косила сіно, складала в копиці, ходила за плугом. І колгоспної роботи ніхто не відміняв. Дадуть гектар жита — треба вижати. А їй накидали ще й за сестер. Вони їздили на сезон, то мама мусила обробляти і їхні ділянки.

Але справлялася. Робота горіла у її руках. Змагатися на полі з Гликерією мало хто міг. Працювала як заведена. Усе робила під шнурочок. У неї і на городі не було ні зілинки, і в квітнику. Любила порядок усюди. І своїх дітей, а їх мала п’ятеро, привчала до краси, акуратності в усьому. Якось Надія взялася білити грубку, впоралася дуже швидко.

— «Забілила?» — ​спитала мама. — «Авжеж», — ​кажу. А вона: «Ну то ще раз перебіли». І так було разів із десять, доки прийняла в мене роботу, — ​зі сміхом згадує пані Надія.

У селі знають Гликерію Іванівну як неперевершену рукодільницю. Вона і ткала, і в’язала, і вишивала. На її рушниках, серветках, покривалах розцвітали диво-квіти, красувалися півники, різноманітні узори. У вишиванках жінка передавала свою радість і смуток. А якою вона була танцюристкою! В молодості її ніхто не міг перетанцювати.

— Уже й коли ми підросли, мама заходила до клубу, — ​розповідала донька. — ​Якось прийшла з поля босоніж і давай танцювати краков’як. Брат аж застидався. «Мамуню, — ​каже, — ​не позор нас». І співати вона любила. Мала гарний голос. Нині, коли сумно, заведе своєї улюбленої «Ой летіла зозуленька через круту гору…».

Довгожителька, як і більшість у її віці, недочуває. Але й досі зберегла ясний розум і не втратила інтересу до життя. 

Часто пані Надію запитують, чи знає вона секрет довголіття мами. Відповідає: «Усе життя вона працювала, їла продукти з власного городу. Черпала сили від землі й чистого повітря. Усе це тримало і тримає її так довго на світі».

Гликерія Іванівна завжди покладалася на Господа, на його велику милість, тож з її вуст весь час не сходить молитва. Тож щиро дякує старожилка Богу щоразу за благополучно прожитий день і просить міцного здоров’я своїм кровинкам.

 

Джерело:
До списку новин