загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Слабка сильна стать: в Україні чоловіки живуть на 10 років менше за жінок

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

На тривалість життя впливає генетика та шкідливі звички.

В Україні чоловіки живуть менше жінок на 10 років. Це загальносвітова тенденція, але саме в нашій країні різниця набуває величезних розмірів.

Маска, тяжке дихання – нині він дихає концентрованим киснем під наглядом лікарів, а майже все доросле життя дихав димом. Стаж куріння – 40 років. На сьомому десятку пан Олександр у мільйонний раз повторював свій ранковий ритуал, як раптом серце дало збій. На знімках легені виявилися забиті смолою. Обструктивне захворювання дало ускладнення на серце, а тепер стенокардія загрожує інфарктом.

Це загальносвітова тенденція, але саме у нас ця різниця колосальна. Крім штибу життя, тобто, поганих звичок, на його тривалість впливають гени. Чому генетики вважають чоловіків слабкою статтю, і як на тривалість життя чоловіків можуть вплинути жінки - дивіться у сюжеті.  

Курці самі собі вкорочують віку – констатують лікарі. "Скорочують життя, можна сказати, на 8-10 років", - вважають медики. За статистикою, чоловіки в Україні живуть до 67, а жінки до 77 – це при тому, що хлопчиків народжується завжди більше. Однак уже в 50 років на 10 панянок припадає 9 панів, у 60 – лише 7,5, а після 70 на 10 жінок залишається трохи більше 5: "У нас старість має жіноче обличчя. Розрив у нас між чоловіками і жінками 10 років. У розвинутих країн не більше 5, а в деяких країнах 3-4". 

Дожити до 100: раціон довгожителів

Головний чинник такого розриву – це спосіб життя. Чоловіки більше п'ють, курять, не звертаються до лікарів. І саме дружини або жінки можуть уплинути на те, щоби чоловіки йшли на профілактичні обстеження, особливо після 40 років. "З віком здатність компенсувати зменшується. Процес старіння розпочинається в 30, і збільшується, збільшується", - кажуть фахівці. Крім того, генетики давно помітили, що біологічно в чоловіків менший запас міцності. 

Жінки мають дві Х-хромосоми, чоловіки – XY. Генетично саме чоловіки слабка стать, бо Х-хромосоми витриваліші, несуть більший запас генів і можуть пристосовуватися до хвороб. Якщо в організмі стається злам, одна Х-хромосома підстраховує іншу. У чоловіків такого запасного парашута немає, бо в Y-хромосомі мало генів, які забеспечують захист організму. Природу не те, щоб можна було надурити, однак чоловіки можуть на 30-40% збільшити тривалість життя, якщо відмовитись од поганих звичок і в своє життя залучити хоча б помірний спорт.

Пан Борис тому чудовий приклад. "73 роки, я прожив від Сталіна до Зеленського, уявляєте цю дистанцію", - каже він. На цій дистанції в нього з'явилося троє дітей, а в 69 він вирішив, що цього замало – і в пана Бориса народився син. "Найменшому зараз 4 роки", - радіє він. Із сином він робить зарядку щодня, а як той підросте – навчить його веслувати. Бо знайти компанію в 73 для цього хобі серед однолітків надзвичайно складно.

Пан Борис легко звалив 24-кілограмового човна на плече, опустив на воду і годину веслує Дніпром за будь-якої погоди. Він не курить, після роботи не заходить на чарочку і чітко знає свої пріоритети: "Головне – сауна, жінки, робота, тренування. Що ще треба". Щоправда, в його оточені майже не має тих, кому за 70 – усі молодші. 

 

Джерело:
До списку новин