загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Ваше фінансове становище у період карантину

7 поширених причин надмірних газів і здуття

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Це незручно, це дратує… і може виникати через деякі дуже поширені шкідливі звички. Дізнайтеся про причини появи надмірних газів і способи лікування цієї проблеми.

Гази та здуття – це одна з найпоширеніших і неминучих проблем багатьох людей.

Вони виникають через бактерії, які живуть у кишківнику. Утім, внутрішні проблеми чи реакції на зовнішні чинники можуть погіршити ситуацію.

Хоча це не серйозна проблема для здоров’я, іноді надмірні гази виникають настільки часто, що стають справжнім викликом для людини, яка на них страждає, і спричиняють багато незручностей. Зрештою, гази можуть накопичуватися і викликати неприємний запах.

Саме тому важливо знати, що спричиняє цю проблему та вміти зменшити її.
Сьогодні ми хочемо розповісти про сім найпоширеніших причин газів, щоб ви могли вжити необхідних заходів, аби уникнути їх.

1. Дисбаланс бактеріальної флори викликає гази

Надмірне виділення газів може виникати через дисбаланс бактерій, які захищають кишківник.

Така проблема часто виникає після розладів травлення, як-от гастроентериту чи інфекцій.

Через те, що рівень pH у шлунку швидко змінюється, може збільшитися вироблення газів і деякі бактерії почнуть швидко розмножуватися.

У таких випадках корисно їсти більше продуктів із вмістом пробіотиків і пребіотиків. Вони чудово допоможуть відновити корисні бактерії в кишківнику.

2. Ферментація їжі в кишківнику

Деякі бактерії, які містяться в травному тракті, відповідають за ферментацію певних продуктів. Вона необхідна для легшого розщеплення їжі під час травлення.

Ці процеси зазвичай відбуваються в товстій кишці. Утім іноді бактерії можуть потрапляти в тонкий кишечник і спричиняти передчасну ферментацію.

Оскільки тут їжа не перетравлюється повністю, кількість газів у травній системі збільшується, аж доки організм не випускає їх.

Найгірше те, що така ферментація може спричиняти здуття, біль та інші симптоми, які негативно впливають на якість життя людини.

3. Занадто швидке споживання їжі

Люди, які доїдають свій обід за кілька хвилин (з будь-якої причини), часто страждають через надмірну кількість газів.

Річ у тім, що під час споживання їжі вони заковтують багато повітря. Як наслідок, збільшується кількість газів у кишківнику й це призводить до відрижки та здуття.

4. Надмірне споживання молочних продуктів

Хоча в деяких людей ніколи не виникає проблем із перетравлюванням молочних продуктів, з часом такий раціон може спричиняти серйозні проблеми.

Якщо після споживання молочних продуктів у вас виникають певні розлади травлення або неприємні симптоми, причина може бути в непереносимості лактози.

У такому випадку єдине рішення – уникати певної їжі. Натомість замініть молочні продукти альтернативами без вмісту лактози.

5. Гормональні зміни

Гормональні зміни, через які проходять жінки під час менопаузи, а також захворювання, пов’язані з гормонами, можуть призвести до надмірного накопичення газів.

Хоча вчені ще не визначили, які саме гормони можуть спричиняти таку реакцію, жінки, які переживають цей період, страждають на дуже очевидні зміни в роботі травної системи.

Щоб контролювати симптоми та зменшити їх частоту, потрібно частіше займатися спортом і пити багато води.

6. Чутливість до глютену

Гази можуть бути явною ознакою алергій на харчові продукти або інших розладів, як-от целіакії.

Ці автоімунні захворювання призводять до серйозних проблем із засвоєнням їжі, що у свою чергу спричиняє маленькі пошкодження слизової оболонки тонкого кишечника. Після цього виникає запалення в черевній порожнині, біль та інші симптоми, які перешкоджають нормальному травленню.

Саме тому важливо вчасно діагностувати цей розлад, особливо, зважаючи на те, що, аби контролювати його, потрібно буде зробити певні зміни в раціоні харчування.

7. Накопичення відходів

Закреп або накопичення відходів у кишківнику є потенційними причинами газів та інших розладів травлення.

Коли відходи залишаються в товстій кишці, це змінює бактеріальну флору й організм починає виробляти більше газів, ніж зазвичай.

Крім того, виникають проблеми із кишківником, адже він не може нормально засвоювати поживні речовини та виводити непотрібні відходи.

Якщо у вас цей розлад, корисно збільшити споживання води, клітковини й інших продуктів, які позитивно впливають на травлення.

Пам’ятайте, що найефективніший спосіб контролювати цю проблему – почати краще харчуватися. Зокрема, їсти менше продуктів, які стимулюють вироблення газів.

 

Джерело:
До списку новин