загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

5 вікових захворювань, які вбивають наші очі. Як вчасно розпізнати і що робити

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Якщо запитати, яке з п'яти чуттів найстрашніше втратити, то більшість людей скажуть: зір. Тому слід звернути особливу увагу на захворювання очей, які здатні з віком «вимкнути світло».

Після 40 років професійний огляд очей повинен проводитися регулярно. Підступність очних хвороб в тому, що, як правило, вони безболісні на ранніх стадіях і можуть залишатися непоміченими, поки не стає занадто пізно для ефективної терапії.

Найбільшу загрозу становлять такі розлади зору, як катаракта, глаукома, вікова дегенерація жовтої плями, діабетична ретинопатія, пігментний ретиніт.

Катаракта – помутніння кришталика

У здорових людей кришталик прозорий, що дозволяє світлу проходити через нього, щоб сфокусуватися на сітківці. При катаракті ця природна очна лінза стає каламутною і погано пропускає потік світла. Таким чином зображення виходить розмитим, як ніби людина дивиться через запітніле скло.

Лікують катаракту переважно хірургічним шляхом – проводять заміну кришталика на штучний. На початковій стадії захворювання використовуються очні краплі, які покращують обмін речовин у кришталику.

Основні чинники ризику

 • Обмінні порушення, викликані старінням. Хоча катаракта починає розвиватися між 40-50 роками, вона зазвичай не чинить серйозного впливу на зір до 60 років.
 •   Причиною також можуть стати травми або спадкова схильність.
 •  Нещодавні дослідження показали, що у людей, які протягом тривалого часу перебувають під впливом сонячних променів без надійного захисту, катаракта може з'явитися раніше, ніж у тих, хто уникає тривалого перебування на сонці.

Глаукома – наслідок високого тиску?

Це захворювання найчастіше зустрічається у людей з підвищеним внутрішньоочним тиском. При глаукомі порушується кровообіг в зоровому нерві, що призводить до звуження поля зору. Раніше лікарі вважали, що основним чинником, відповідальним за пошкодження зорового нерва, є очна гіпертензія, але пізніше було встановлено, що глаукома може виникнути і у людей з нормальним внутрішньоочним тиском. Таким чином істинні причини глаукоми досі залишаються невідомими. Лікування для цього захворювання може застосовуватися як консервативне, так і хірургічне.

Основні чинники ризику

 •  Вік. Глаукома частіше зустрічається у людей у ​​віці від 60 років і старше.
 •  Сімейний анамнез глаукоми збільшує ризик захворювання.
 •  Підвищений внутрішньоочний тиск (вище 21 мм рт. ст.) робить людину дуже вразливою для глаукоми.

!  Якщо вчасно не виявити і не усунути певні проблеми із зором у людей похилого віку, їх шанси стати жертвою часткової або повної сліпоти значно зростають.

Вікова дегенерація жовтої плями

Дегенерація жовтої плями, або макулярна дегенерація, проявляється поступовим погіршенням стану клітин у центральній області сітківки, який зачіпає центральний зір. Хвороба робить неможливими читання, виконання інших дій, що вимагають гострого зору, і навіть розпізнавання облич. Це найчастіша причина сліпоти у людей старше 60 років і у кожного третього у віці 75 років.

Для успішного лікування ВДЖП дуже важлива рання діагностика. Спотворення сприйняття, таке, наприклад, як кривизна, зігнутість прямих ліній (стовпа, дверного отвору і т.д.), не можна ігнорувати!

Лікують це захворювання як консервативними методами за допомогою призначення антиоксидантів, вітамінів С, Е, каротиноїдів і чорниці, так і хірургічним шляхом – методом лазерної коагуляції.

Основні чинники ризику

 • Вік старше 75 років.
 • Генетична схильність (люди із сімейною історією цього захворювання мають більш високий ризик).
 •  Куріння, так як воно порушує окислювальні процеси і кровообіг у судинах.
 •  Дефіцит вітамінів-антиоксидантів.
 •  Наявність серцево-судинних захворювань, а також цукрового діабету.
 •  Останні клінічні дослідження підтвердили зв'язок з ВДЖП ожиріння і малорухливого способу життя.
 •   Надмірний вплив ультрафіолетового випромінювання.

Діабетична ретинопатія

Цукровий діабет пошкоджує багато систем і органів. При діабетичній ретинопатії страждають судини сітківки ока. Відбуваються крововиливи і закупорка капілярів, а замість закупорених розростаються нові судини. Ці зміни можуть призвести до втрати зору.

На жаль, повністю запобігти діабетичній ретинопатії неможливо, але ефективний контроль рівня цукру в крові знижує прогресування захворювання. Крім того, хворі на діабет повинні проходити регулярні огляди у офтальмолога. Лікування очних ускладнень діабету переважно хірургічне: лазерна коагуляція, видалення склоподібного тіла.

Основні чинники ризику

 • Кожен, хто страждає на діабет, схильний до ризику діабетичної ретинопатії. Фактично, наявність діабету протягом тривалого періоду часу з кожним роком робить людину все більш вразливою і для цього захворювання.

Відшарування сітківки та інші проблеми

Причина відшарування сітківки – її розриви, які можуть бути викликані затяжним або хронічним запаленням райдужної або судинної оболонки, високими ступенями короткозорості (міопії), що призводять до атрофічних змін очного дна, травмами, великими фізичними навантаженнями, а також іншими захворюваннями очей. При відшаруванні сітківки, щоб зберегти зір, необхідна термінова операція.

Люди з поганим зором можуть відчувати незвичайний синдром Чарлза Боннета – бачити речі, яких немає в реальності. Причина синдрому в тому, що мозок конструює зображення, самостійно «додумуючи» те, чого не можуть побачити очі.

Значна вікова загибель клітин у рогівці та сітківці може створити ґрунт для серйозних захворювань очей. І тільки регулярні огляди у офтальмолога допоможуть вчасно виявити порушення, що ведуть до сліпоти.

Джерело:
До списку новин