загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Які захворювання розвиваються в старості навіть у послідовників ЗСЖ

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Є група захворювань, які безпосередньо залежать від віку. Якими б фатальними не були прогнози щодо деяких патологій, їх можна або уникнути, або віддалити час появи перших симптомів.

Катаракта

У результаті вікових змін змінюється і хімічна структура кришталика – він мутнішає і погано пропускає світло. Виникає відчуття, ніби людина дивиться на світ через запітніле скло, на якому ще є плями і розводи. Це і є катаракта. Якщо захворювання не лікувати, настане повна сліпота. З катарактою стикається кожна шоста людина на планеті старше 40 років.

Запобігти розвитку катаракти можна, якщо регулярно відвідувати офтальмолога для профілактичних оглядів, захищати очі від шкідливого впливу ультрафіолету за допомогою сонцезахисних окулярів.

Гіпертонія

Кров'яний (артеріальний) тиск – це тиск потоку крові на стінки судин. Коли серце прокачує занадто багато крові, а артерії стають вузькими і жорсткими, тиск підвищується. Якщо підвищений тиск спостерігається протягом тривалого часу, такий стан називається гіпертонічною хворобою (ГХ). Саме це захворювання є головною причиною розвитку серцево-судинних патологій.

У європейських країнах ГХ діагностують у 78% людей у ​​віці від 65 до 74 років.

Для профілактики розвитку гіпертонічної хвороби лікарі рекомендують контролювати вживання солі (не більше 2,5 грама на день), підтримувати нормальну масу тіла, приділяти заняттям фізкультурою не менше 150 хвилин на тиждень.

Остеопороз

Захворювання, при якому знижується щільність кісткової тканини. В результаті різних вікових змін в організмі порушується баланс між клітинами, які створюють нову кісткову тканину, і клітинами, які її руйнують. Останніх більшає, і кістка розм'якшується. Такі процеси призводять до частих мимовільних переломів. Найчастіше страждає стегнова кістка, хребет або зап'ястя.

Сприяють розвитку остеопорозу малорухливий спосіб життя, має значення спадковий чинник, дефіцит кальцію і вітаміну D, тривале лікування глюкокортикостероїдними препаратами, рання менопауза.

Зменшити ризики можна за допомогою систематичних занять спортом. Скоротити фізичні навантаження, щоб зберегти кістки, – найнебезпечніша тактика поведінки в ситуації, що склалася. Однак зміцнити кісткову тканину і уповільнити її старіння не можна займаючись плаванням і на велотренажерах, які корисні для серцево-судинної системи. Найкраще підійдуть гімнастика і навіть регулярне ходіння східцями. Також необхідно стежити за раціоном: включати до меню молочні продукти, зелень, рибу і злаки.

Деменція

Це група хвороб, які проявляються порушенням когнітивних функцій – пам'яті, мислення, уваги. За статистикою, 50% людей старше 85 років страждають від слабоумства. Найбільш частою причиною деменції є хвороба Альцгеймера.

Ризик розвитку деменції збільшується у тих, хто має близьких родичів зі старечим недоумством, серцево-судинні захворювання, дефіцит вітамінів D, B6, B9, B12.

Активна розумова діяльність уповільнює прояв симптомів деменції. Істотно знижують ризики лікування і профілактика серцево-судинних захворювань та регулярні заняття фізкультурою.

Артрит

Це запалення тканин суглоба, яке викликає набряк, болючість і труднощі з рухом. Хвороба виникає через зношування хрящової тканини, різні травми, наявність зайвої ваги.

Заходи профілактики прості та доступні – контроль маси тіла і заняття спортом. Найкорисніше – плавання і аквааеробіка.

 

Джерело:
До списку новин