загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Радикулопатія: причини, симптоми та лікування

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Якщо підозрюєте, що у вас радикулопатія, краще звернутися до лікаря. Точний діагноз має вирішальне значення для вибору відповідного лікування. Дізнайтеся, що може її викликати та симптоми, які допомагають її розпізнати!

Можливо, ви раніше чули термін “радикулопатія”, але не знаєте, що він означає. Щоб зрозуміти цей стан, потрібно спочатку трохи ознайомитися з хребтом.

Хребетний стовп або хребет – кісткова структура, утворена хребцями, які, своєю чергою, захищають кістки та дозволяють вільно рухатися. У хребців з кожного боку є отвори, з яких виходять нерви, що йдуть до різних частин тіла.

Частина нерва, яка виходить з хребців, називається «нервовим корінцем». Радикулопатія – це здавлення нерва саме в нервовому корінці. Що її викликає? Які її клінічні прояви? У цій статті ми відповімо на ці запитання та повідомимо про наявні варіанти лікування.

Причини радикулопатії

Важливо з’ясувати причину радикулопатії, оскільки від цього залежить лікування.

Радикулопатія може бути наслідком:

•   проблем з міжхребцевим диском
•   остеофіту
•   потовщення зв’язок на ділянці
•   спондилолістезу
•   радіації
•   цукрового діабету
•   пухлини в цій області
•   важкого сколіозу
•   менінгеальної хвороби

Будь-яка з цих умов може зменшити простір, через який проходить нерв, і стиснути його.

Симптоми

Оскільки проблема виникає в нервовому корінці, симптоми зазвичай проявляються в тій частині тіла, яка відповідає ураженому нерву. Зазвичай симптоми поєднують в собі:

•   біль – у цьому випадку біль у нервових корінцях
•   м’язову слабкість або утруднення контролю над м’язами
•   підвищену чутливість до болю на ділянці (гіпералгезія)
•   оніміння і поколювання

Прояв цих симптомів залежить від місця радикулопатії:

Шийна радикулопатія

Відповідає шийному відділу хребта. Нерви в цій області контролюють м’язи та чутливість шкіри шиї та рук. При шийній радикулопатії пацієнт часто відчуває симптоми в руках, плечах або шиї.

Наприклад, шийна радикулопатія може викликати біль і слабкість в передпліччі й оніміння пальців.

Торакальна радикулопатія

Відповідає грудному відділу хребта. Ці нерви контролюють м’язи та чутливість шкіри грудної клітки та ребер. Іноді лікарі плутають її з оперізуючим герпесом або оперізуючим лишаєм. Вона найменш поширена з усіх.

Поперекова радикулопатія

Відповідає поперековому відділу хребта. Нерви в цій області контролюють м’язи та чутливість шкіри від сідниць і стегон до стоп. Тому пацієнти відчувають симптоми поперекової радикулопатії в попереку, стегнах, гомілках і стопах.

У найважчих випадках порушений контроль сфінктерів. Якщо здавлювання відбувається на виході сідничного нерва, найпоширенішим симптомом є біль від попереку до підошви стоп у задній частині ноги. Це відомо як радикуліт.

Лікування

Фізичної терапії та фізичних вправ може вистачити деяким пацієнтам із радикулопатією. Однак інші потребують медикаментозних та інших втручань.

Лікарі повинні спрямовувати лікування на усунення причини здавлення нерва, оскільки, якщо нерв знову почне нормально працювати, симптоми зникнуть.

Переважна більшість пацієнтів з радикулопатією добре реагує на фізичну терапію та фізичні вправи. Однак у деяких випадках пацієнтам потрібні медикаменти, коли біль стає нестерпним.

Час від появи симптомів до усунення проблеми може різнитися, оскільки це залежить від двох чинників:

• Виразність симптомів. Якщо у пацієнта сильний біль, спочатку лікарі прагнуть зменшити його, а потім приступають до лікування причини.
• Причина здавлення нерва. Перелом або пухлина може вимагати хірургічного втручання, що змінить подальше лікування. З іншого боку, можна лікувати проблему за допомогою хорошої тренувальної програми.

Навіть коли двоє людей мають однакові симптоми, вони можуть вимагати дуже різних методів лікування, тому важливо поставити медичний діагноз. Чим раніше буде визначена причина, тим успішнішим буде лікування.

Якщо ви вважаєте, що страждаєте від радикулопатії, зверніться до лікаря, щоб він оглянув вас і визначився з планом лікування.

Підписуйтесь на канал ВАПу у Telegram, на нашу сторінку у Facebook і дізнавайтесь новини першими.

Джерело:
До списку новин