загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Чому після 50-річчя люди починають їсти більше солодощів

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

На зміну смакових уподобань у людей після 50-річчя впливають певні фактори.

Багато чоловіків і жінок, які старші за 50 років, полюбляють солодке. Навіть ті, хто ніколи не жадав солодощів раніше, з віком часто виявляють, що перекушують цукерками. Є кілька причин для цього явища, і є також кілька здорових альтернатив, які можуть виявитися ефективними.

Зміна смакових рецепторів після 50 років

Зміни уподобань у їжі часто викликані фізіологічними змінами. У міру того як змінюється тіло, змінюється і здатність людини сприймати та цінувати різноманітні смаки. Молоді люди зазвичай мають від 10 000 до 15 000 смакових рецепторів, які дозволяють їм розпізнавати різні типи смаків, такі як солоний, кислий, гіркий і солодкий. До того часу, коли люди похилого віку досягають 70 років, кількість смакових рецепторів може зменшитися більш ніж на 60 %, що впливає на здатність розпізнавати аромати, і їжа може почати відчуватися прісною або несмачною.

Інші фізичні проблеми

Зміни смакових рецепторів мають очевидну кореляцію зі змінами апетиту до їжі. Однак це не єдина фізіологічна зміна, яка впливає на смак. На здатність розпізнавати смак також впливає ослаблений нюх. У людей старшого віку зазвичай менше нервових закінчень у носі, що може зменшити здатність відчувати запах і смак. Вони також можуть відчувати зниження вироблення слини, що може вплинути на загальний апетит, а також уподобання у їжі. Люди похилого віку з хронічною сухістю у роті повинні обов'язково випивати не менше восьми склянок води на день.

Бажання їсти солодощі у чоловіків і жінок, які старші за 50 років

Існує кілька можливих причин, через які люди старшого віку хочуть їсти солодощі. Для багатьох людей похилого віку з ослабленим смаком солодощі просто легше пробувати, ніж більш м'які продукти. Ці літні люди природним чином тяжіють до важкої цукрової їжі, яку їх смакові рецептори ще розпізнають. У інших випадках тяга до цукру є побічним ефектом неправильного харчування. Без достатньої кількості вуглеводів, які забезпечують необхідну енергію, організм починає жадати солодкої їжі. Солодкі продукти (наприклад, шоколад), яких жадає організм, не дають стільки енергії, скільки здорові вуглеводи, такі як цільнозернові пластівці і хліб.

Солодощі та хвороба Альцгеймера

Люди з хворобою Альцгеймера також відомі своєю тягою до солодкого. Вони відчувають ті ж фізіологічні зміни, що й інші люди похилого віку, а також специфічні для хвороби Альцгеймера зміни смаку. Цей стан впливає на дорсолатеральну префронтальну кору, яка відповідає за самообмеження і саморегуляцію. Коли ця частина мозку піддається атаці, у людей може розвинутися жага до висококалорійних солодощів.

Як керувати тягою до солодкого

Є кілька речей, які люди старшого віку можуть зробити, щоб впоратися з бажанням їсти солодке. Один з найпростіших способів — це втамувати тягу до цукру здоровою їжею, а не цукерками. Вибирайте фруктові салати, підсолоджені рисові коржі, мюслі і йогурт або яблучне пюре. Такі люди також можуть спробувати позбутися своєї тяги за допомогою заміщення звички. Наприклад, якщо вони виходять на прогулянку щоразу, коли хочуть з'їсти шматочок шоколаду, це переспрямовує ланцюги у мозку, і у кінцевому підсумку тяга до цукру стає сильніше пов'язаною з більш здоровою активністю.

Для людей з хворобою Альцгеймера важливо зміцнити ту частину мозку, яка пов'язана з обмеженням харчування, що може бути досягнуто за допомогою регулярного сну і фізичних та розумових вправ. Під час їжі люди з хворобою Альцгеймера частіше їдять здорову їжу, якщо навколишнє середовище спокійне і вільне від факторів, що відволікають.

Джерело:
До списку новин