загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

10 способів лікування артрозу колінного суглоба

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

З артрозом колінного суглоба протягом життя стикається 85% населення Землі. Хрящова тканина руйнується з віком, і хвороба заявляє про себе хрустом у колінах під час ходьби або присідання, дискомфортом і скутістю рухів.
Багато українців живуть з нестерпним болем, ходять з палицею або й взагалі перестають виходити з оселі. Люди вважають, що вікові зміни в колінах вилікувати неможливо, але сучасна медицина здатна впоратися з захворюванням різними способами: від спеціальних вправ до лікування стовбуровими клітинами та ендопротезування.

Розповідаємо вам про найдієвіші способи, які допоможуть подолати хворобу.

Що таке гонартроз?

Артроз колінного суглоба, або гонартроз — це захворювання, пов’язане з руйнуванням хрящової тканини. Вона розшаровується, стає тоншою і повністю зникає. Як наслідок, навантаження лягає на поверхню суглобової кістки, яка вкрита величезною кількістю нервових закінчень, тому людина з гонартрозом відчуває біль.
З часом хвороба прогресує, і змінюється форма коліна. У такому випадку лікарі ставлять пацієнту діагноз “деформуючий артроз колінного суглоба”.
Без належного лікування нога втрачає рухливість, а біль не відпускає навіть у період спокою. Найважче доводиться тим, у кого захворювання вразило суглоби обох ніг.
Якщо вчасно розпочати лікування, то багатьох серйозних проблем можна уникнути. Тим паче, що сьогодні медицина володіє цілим арсеналом методик, які можуть покращити стан пацієнта.

Спосіб 1. Лікування артрозу колінного суглоба медикаментами

Для лікування гонартрозу застосовують:

 • Нестероїдні (негормональні) протизапальні препарати. Ця група ліків знімає біль і запалення, але використовувати їх як єдиний засіб проти хвороби колін не можна. Відсутність неприємних відчуттів маскує захворювання, а руйнування хрящової тканини прогресує.
 • Хондропротектори. Препарати сприяють виробленню суглобової рідини і відновленню тканин суглоба. Ліки здатні загальмувати розвиток захворювання, але щоб відчути поліпшення потрібно кілька курсів лікування.
 • Стероїдні препарати. Гормональні препарати здатні протягом короткого періоду часу зняти запалення.
 • Медикаменти, які розширюють судини. Завдяки їм хрящова тканина отримує більше поживних речовин, тому процес руйнування зупиняється.

Спосіб 2. Плазмоліфтинг

Плазмоліфтинг або аутоплазмотерапія — один з найдієвіших способів лікування артрозу коліна. Лікар вводить у суглоб збагачений препарат крові пацієнта, після цього повертається рухливість і відновлюється хрящова тканина. Больові відчуття починають зникати вже через півгодини після процедури.
За спостереженнями ортопедів, найкращого ефекту можна досягти, якщо пацієнт проходить курс з 3-5 ін’єкцій плазми.

Спосіб 3. Лікувальна фізкультура

Лікувати хворі коліна за допомогою фізичних навантажень можна, якщо у суглобі немає запалення. Тому перед тим, як братися до фізичних навантажень, необхідно проконсультуватися з лікарем.
Вправи потрібно виконувати повільно, без ривків. В основі занять — статичне навантаження: людині необхідно завмерти на кілька секунд в певній позі.
Правильно підібрані комплекси вправ зміцнюють м’язи, завдяки чому зменшується навантаження на суглоб. При початковій стадії захворювання щоденні заняття повертають коліну рухливість і гальмують розвиток хвороби на десятиліття.

Спосіб 4. Витягування суглобів

Нормальну відстань між частинами коліна можна відновити за допомогою механічного впливу. Цей метод має назву “витягування суглобів”, або “тракції”. Після лікування відновлюється нормальна робота м’язів, зменшуються больові відчуття.
Тракція дозволить відкласти операцію по заміні суглоба на кілька років.

Спосіб 5. Масаж при артрозі колінного суглоба

Лікар може рекомендувати масаж і як доповнення до лікування медикаментами при початковій стадії захворювання, і як один зі способів реабілітації після встановлення протезу.
Щоб метод виявився дієвим, усі рухи масажист має виконувати без поспіху. Дотики й погладжування не повинні викликати больових відчуттів.
За допомогою кругових рухів можна:

 • зняти больовий синдром;
 • поліпшити кровообіг і лімфоток, а вони, в свою чергу, сприятимуть відновленню хрящової тканини;
 • усунути скутість рухів.

Спосіб 6. Фізіотерапія в лікуванні артрозу колінного суглоба

Методики фізіотерапії допомагають знизити дозування ліків і зберегти при цьому лікувальний ефект.
Найчастіше лікарі призначають:

 • Терапію озоном. Вона допомагає зняти запалення і біль в колінному суглобі. Методика може замінити прийом нестероїдних протизапальних засобів.
 • Міостимуляцію. На м’язи діють слабкі імпульси струму. Завдяки такому впливу поліпшується кровопостачання м’язів, знижується больовий синдром.
 • Ударно-хвильову терапію. В основі методики — вплив радіально-акустичних хвиль на коліно. Кровопостачання в тканинах поліпшується, хрящ отримує більше поживних речовин і відновлюється.
 • Фонофорез. Ультразвукові хвилі розігрівають шкіру, і вона краще поглинає креми та мазі.
  Клініки й окремі лікарі розробляють авторські методи відновлення при захворюваннях суглобів.

Спосіб 7. Пункція колінного суглоба

При проведенні пункції лікар проколює шкіру, вводить голку в суглоб і видаляє з нього зайву рідину. Больові відчуття проходять і людина може рухатися.
Процедура не викликає неприємних відчуттів у пацієнта, бо її проводять під місцевою анестезією.

Спосіб 8. Лікування артрозу колінного суглоба стовбуровими клітинами

Подолати артроз колінного суглоба допоможуть і стовбурові клітини, які мають здатність перетворюватися на будь-які інші, необхідні організму. Їх вирощують із жирової тканини або кісткового мозку самого пацієнта.
Коли лікар вводить стовбурові клітини в суглоб за допомогою ін’єкцій, вони замінюють собою хрящову тканину.
Курс лікування може тривати декілька місяців, але вже за тиждень після ін’єкцій пацієнти відчувають полегшення. Інтенсивність больових відчуттів знижується, людина може здійснювати більше рухів ногою. Повною мірою ефект терапії проявляється за 3-4 місяці і триває 3 роки.

Спосіб 9. Хірургія: артроскопія і суглобова остеотомія

Під час артроскопії колінного суглоба ортопед видаляє частинки пошкодженої хрящової тканини. Лікарі проводять ендоскопічну операцію, тобто всі маніпуляції відбуваються через проколи. За місцезнаходженням інструментів хірург стежить завдяки крихітній відеокамері.
Хірургічне втручання, яке має назву “суглобова остеотомія”, лікарі проводять, щоб інакше розподілити навантаження на суглоб. Лікар розпилює кістку і формує її під іншим кутом. Завдяки цьому людина знову може ходити без болю.

Спосіб 10. Ендопротезування колінного суглоба

Щорічно лікарі проводять 2,5 млн операцій по заміні зношених суглобів ендопротезами у світі. Після втручання у 95% пацієнтів повністю проходять больові відчуття, повертається рухливість ноги.
Вставати і ходити можна вже в перший тиждень після установки ендопротеза. За місяць людина, яка перенесла операцію, вже може самостійно рухатись, плавати і їздити на велосипеді. Але тягати мішки і всілякі інші важкі речі після операції — не можна.
Головна перевага ендопротезування за кордоном — це використання комп’ютерних технологій для підбору протеза. Це дозволяє досягти точності до 1 мм, імплант не відчувається людиною як чужорідний елемент.
Операцію проводять за допомогою сучасних методик, тому вже за 6 годин людина може ставати на ногу. Це важливо, бо якщо пацієнт довго лежить, у нього можуть початися проблеми с серцем і судинами.
Реабілітація після ендопротезування не менш важлива, ніж сама операція. Щоб втручання принесло бажаний ефект, необхідно розробити прооперовану кінцівку.
Ендопротезування — це вихід для людей із деформуючим артрозом колінного суглобу на пізній стадії. Вже за два місяці після операції пацієнт знову відчуває радість руху.

Який спосіб лікування обрати?
Ви не зможете правильно визначити стадію хвороби, орієнтуючись тільки на власне самопочуття. Неприємні відчуття у колінах — привід відвідати лікаря-ортопеда. Після діагностики він підбере необхідне лікування.
Якщо гонартроз тільки з’явився, зупинити його розвиток допоможе лікувальна фізкультура. Якщо ж хрящова тканина повністю зруйнована, єдиний вихід — заміна суглоба.

Підписуйтесь на канал ВАПу у Telegram, на нашу сторінку у Facebook і дізнавайтесь новини першими

 

Джерело:
До списку новин